Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przewóz okazjonalny

  przewóz regularny określonej grupy osób, z wyłączeniem innych osób. Przewóz wahadłowy zaś to wielokrotny przewóz zorganizowanych grup osób tam i z powrotem, między tym samym (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  ; kategoria przewozu drogowego: międzynarodowy lub krajowy, przewóz osób lub rzeczy, przewóz na potrzeby własne lub transport drogowy, wielkość taboru przedsiębiorstwa, rodzaj tachografu: (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  rzeczy i w związku z tym kierowca powinien posiadać licencję? Czy traktować ten przewóz jako międzynarodowy niezarobkowy przewóz rzeczy na potrzeby własne i wymagać od kierowcy zaświadczenia (...)

 • Porada prawna na temat przewóz

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przewóz, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgłaszanie przewozu towarów niebezpiecznych

  ) w ilości większej niż 3.000 litrów Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 7 października 2005 r. w sprawie towarów niebezpiecznych, których przewóz drogowy podlega

 • Przewóz na potrzeby własne a praca tymczasowa

  przewóz drogowy - przewóz na potrzeby własne jest wykonywany przez przedsiębiorcę pomocniczo w stosunku do jego podstawowej działalności gospodarczej. Jednakże musza być spełnione dodatkowe (...)

 • Niezarobkowy przewóz drogowy

  drogowy, przewóz na potrzeby własne, opłaty, wniosek o wydanie zaświadczenia, przedsiębiorca, transport, przewóz

 • Przedawnienie należności za jazdę bez biletu

  . Przedawnienie biegnie dla roszczeń z tytułu zapłaty lub zwrotu należności - od dnia zapłaty, a gdy jej nie było - od dnia, w którym powinna była nastąpić. prawo przewozowe, przewóz, jazda bez (...)

 • Opłaty za przejazd po drogach krajowych

  ; opłaty, przejazd, ruch drogowy, przewóz, transport drogowy, przewoźnik, umowa przewozu

 • Licencja na przewóz osób

  musi być prowadzony w oparciu o uzyskaną licencję. przewóz osób, transport drogowy, umowa przewozu

 • Obowiązek ukończenia kursu przez kierowcę

  , uprawnienia, kurs doskonalący, przewóz rzeczy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przewóz lotniczy

  Mam takie pytanie, odnośnie zmian w opodatkowaniu, chodzi mi dokładnie o przewóz lotniczy, czy można zastosowac zerową stawkę podatkową? Jakie kryteria (...)

 • Jazda bez waznego biletu ZTM-co dalej?

  Witam, zostalem zlapany przez kanara na jedzie na gape,dalem dowod, wypisal mandat. Oczywiscie go nie zaplacilem. Przyszlo upomnienie, poznej kolejne i (...)

 • Mandat za przewóz papierosów

  Witam, mam firme transportową, jeżdze busami do Anglii, 31.08. 2012 roku na Niemieckiej granicy zabrano mi 2200 szt papierosów. Po kilku miesiącach (...)

 • zaświadczenia na przewóz osób

  Mam takie pytanie, dowiedziałem się niedawno że zaświadczenia uprawniające do wykonywania przewozu osób będą wydawane bezterminowo, czy to prawda? (...)

 • Problem z egzaminem na prawo jazdy

  Witam Chciałabym opisać sytuację. Zdawałam egzamin na przewóz rzeczy,który oblałam chociaż byłam przekonana że wszystko napisałam poprawnie,zabrakło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane