Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przewóz okazjonalny

  przewóz regularny określonej grupy osób, z wyłączeniem innych osób. Przewóz wahadłowy zaś to wielokrotny przewóz zorganizowanych grup osób tam i z powrotem, (...)

 • Licencja na przewóz osób

  Czy każdy zarobkowy przewóz osób w kraju (samochodem do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą) wymaga licencji niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej? Zasady (...)

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  ; kategoria przewozu drogowego: międzynarodowy lub krajowy, przewóz osób lub rzeczy, przewóz na potrzeby własne lub transport drogowy, wielkość taboru przedsiębiorstwa, rodzaj tachografu: (...)

 • Porada prawna na temat przewóz osób

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przewóz osób, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wozić ludzi można już nie tylko taksówką

  przewoźnika, a także rodzaj pojazdów. Zgodnie z nowelizacją okazjonalny przewóz osób może być realizowany osobiście przez przedsiębiorcę lub przez zatrudnionego przez niego pracownika. (...)

 • Przeniesienie zezwolenia na przewóz osób

  Przedsiębiorca posiada licencję na przewóz osób, zezwolenie na przewóz osób na podmiejskiej linii oraz skoordynowany rozkład jazdy. Nie jest już zainteresowany utrzymywaniem tej (...)

 • Rozkłady jazdy po nowemu

  wykonujący regularny przewóz osób na liniach komunikacyjnych wykraczających poza granice gminy lub miasta, z wyłączeniem komunikacji miejskiej, ma obowiązek corocznie aktualizować informację o setOstatni

 • Przewóz na potrzeby własne a praca tymczasowa

  przewóz drogowy - przewóz na potrzeby własne jest wykonywany przez przedsiębiorcę pomocniczo w stosunku do jego podstawowej działalności gospodarczej. Jednakże musza być spełnione dodatkowe (...)

 • Pojazd wykonujący okazjonalny przewóz osób

  oznaczeń z nazwą, adresem oraz telefonem przedsiębiorcy, c) umieszczania na dachu pojazdu lamp lub innych urządzeń technicznych. pojazd, wykonujący, okazjonalny, przewóz, osób

 • Przybędzie taksówek. Ceny spadną?

  taksówka, przewóz osób, licencja taksówkarza, gmina

 • Licencja na przewóz osób

  i międzynarodowym przewozie drogowym osób, 2) o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. Jeżeli więc spełnia Pan te kryteria, nowa ustawa Pana nie obejmie. transport, koncesja

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zaświadczenia na przewóz osób

  Mam takie pytanie, dowiedziałem się niedawno że zaświadczenia uprawniające do wykonywania przewozu osób będą wydawane bezterminowo, czy to prawda? (...)

 • WINDYKACJA KRUK-mandat za jazdę na gapę

  Dzien dobry, mam taki problem. 3 lata temu gdy bylam jeszcze uczniem dziennej szkoły zostalam zlapana za jazde na gape. Od tamtego momentu byla cisza, (...)

 • Badania lekarskie (przyjęcie dopracy)

  Kto pokrywa koszty badań przyjmójącego się do pracy takie jak, (kierowca) 1.Badanie podstawowe- ok 200zł. 2.Badanie zdolności do kierowania pojazdami (...)

 • Jazda bez waznego biletu ZTM-co dalej?

  Witam, zostalem zlapany przez kanara na jedzie na gape,dalem dowod, wypisal mandat. Oczywiscie go nie zaplacilem. Przyszlo upomnienie, poznej kolejne i (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - wydatki nielimitowane

  Zaliczono do nich te, które ponieśliśmy na: 1. adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych, stosownie do potrzeb wynikających (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane