Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Otwarcie na nowo przewodu sądowego

  Na ostatniej rozprawie sędzia ogłosił, że zamierza zamknąć przewód sądowy i poprosił strony o ostatnie słowo. Strony je wygłosiły po czym sędzia ogłosił zamknięcie przewodu i przełożył (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  okoliczności wyłączających orzekanie po wszczęciu postępowania, sąd wydaje postanowienie o jego umorzeniu, a jeżeli rozpoczęto już przewód sądowy - wyrok o umorzeniu postępowania, z wyjątkiem (...)

 • Dopuszczenie dowodu po zamknięciu rozprawy

  , prekluzja, przewód sądowy, otwarcie przewodu sądowego na nowo

 • Porada prawna na temat przewód sądowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przewód sądowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kolejność słuchania świadków

  rozpocząć przewód sądowy od zeznań świadków pozwanej, a nie moich świadków? Jaki przepis prawa reguluje kwestię kolejności przesłuchań świadków w sprawie o zachowek z darowizną doliczoną (...)

 • Oskarżyciel posiłkowy

  aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Przewód sądowy rozpoczyna się odczytaniem (...)

 • Pokrzywdzony w procesie karnym - opinia prawna

  . przewód sądowy rozpoczyna się od odczytania przez prokuratora aktu oskarżenia.Oskarżyciel prywatny, jako strona w postępowaniu, jest niezależny od oskarżyciela publicznego (prokuratora). (...)

 • Wspólne korzystanie z mieszkania po rozwodzie

  czynszem. Przewód sądowy - rozwód - toczy się od grudnia 1991 r. Wyrokiem sądu zniesiona została ustawowa wspólność majątkowa z dniem 30 października 1993 r. Co mogę zrobić w kwestii (...)

 • Pozycja oskarżyciela posiłkowego

  terminem. Natomiast przewód sądowy rozpoczyna się od odczytania przez oskarżyciela aktu oskarżenia. Proszę jednak pamiętać, iż w procesie karnym dopuszczalna jest kumulacja niektórych ról (...)

 • Ograniczona zdolność do czynności procesowych

  Czy Sąd Grodzki w sprawie cywilnej może przyjąć pozew o należności przeciwko nieletniemu i przeprowadzić przewód sądowy bez powiadamiania rodziców? Chodzi tu o należność za przymusowe (...)

 • Składanie wyjaśnień przez oskarżonego

  głosu? Czy mogą nie zostać dopuszczone jego dowody w sprawie? Czy na dostarczenie dowodów jest jakiś termin? Czy jest możliwość złożenia skargi na zachowanie sędziego? Przewód sądowy (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  Art. 1. Postępowanie karne w sprawach należących do właściwości sądów toczy się według przepisów niniejszego kodeksu. Art. 2. § 1. Przepisy niniejszego kodeksu mają na celu takie ukształtowanie postępowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane