Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy

  . III KK 165/2003 uznał, że „Stosownie do treści art. 44 kc mieniem jest własność i inne prawa majątkowe. Przestępstwo określone w art. 288 § 1 kk chroni zatem (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków

  Moja mama znajduje się w więzieniu, ma wyrok 6 miesięcy za przestępstwo z art. 278 par. 1 KK. Wyrok był zawieszony na nie wiem ile, podejrzewam, że na 3 lata. W tym czasie dostała (...)

 • Tajemnicy państwowej musi strzec każdy

  Dwaj oskarżeni ujawnili tajemnicę państwową. Nie mieli do niej legalnego dostępu. Sąd Rejonowy uznał, że przestępstwo z art. 265 § 1 k.k. może popełnić tylko osoba, (...)

 • Opinia prawna na temat przestępstwo z art 209 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przestępstwo z art 209 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawiadomienie przez bank o podrobieniu dokumentu

  . Niedopełnienie tego obowiązku może się wiązać z groźbą pociągnięcia do odpowiedzialności karnej, której podstawą byłby art. 240 kodeksu karnego (w niektórych przypadkach (...)

 • Więzienie za niepłacenie alimentów

  przestępstwa z art. 186 § 1 kk, należy zbadać przede wszystkim przyczyny niewywiązywania się z obowiązku alimentacyjnego przez podejrzanego, bowiem może się zdarzyć, (...)

 • Czy jazda pod wpływem psychotropów stanowi przestępstwo?

  odurzenia, zaś w art.357§1 stan nietrzeźwości od stanu odurzenia innym środkiem. W art.11§4 k.k.s. z 1999 r. używa się określenia „stan nietrzeźwości lub inny stan odurzenia”. (...)

 • Pozwolenie na broń palną

  związku z powyższym będą istnieć podstawy do odmowy wydania Panu pozwolenia na broń myśliwską. Konieczne jednak będzie wykazanie, że fakt skazania za przestępstwo z art. 178a (...)

 • Nieprawdziwe informacje w piśmie procesowym

  mogłoby też wchodzić przestępstwo fałszywego oskarżenia innej osoby (art. 235 kk). Zachowanie to sprowadza się do skierowania przeciwko innej osobie ścigania o przestępstwo (...)

 • Zatarcie skazania to nie anulowanie wyroku

  przestępstwo z art. 244 k.k. nastąpiło zatarcie skazania, którym środek karny nałożono, nie oznacza iż zespół znamion przestępstwa z art. 244 k.k. (...)

 • Kiedy prowadzi się śledztwo, a kiedy dochodzenie w sprawie karnej?

  zabronionego określonego w art. 118, 127, 128, 130, 134, 140, 148, 163, 166 lub 252 K.k. - m.in. udziału w działalności obcego wywiadu przeciwko RP i zabójstwa), art. 250a § (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • alimenty i zadłużenie

  Mam 22 lata i uczę się - dzienne studia. W wieku 10 lat zostałam zostawiona przez rodziców, wychowywała mnie Babcia - jako rodzina zastępcza. Alimenty (...)

 • jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

  napisałam do sądu pozew o przełożenie obowiązku zapłacenia ZALEGŁYCH alimentów, 2 000 zł, z ojca dziecka na dziadków. ojciec dziecka przebywa (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Sprawa karna z 2008

  Witam. Z tej strony Rafał Ulanowski z Libiąża. Ja mam do Państwa zapytanie, chodzi o moją sprawę karną z roku 2008. Sprawa dotyczy piractwa komputerowego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane