Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie

  , wodnym lub powietrznym, Art. 174 kk - sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym wodnym lub powietrznym, Art. 177 kk – spowodowanie wypadku (...)

 • Przepadek rzeczy niebędącej własnością sprawcy można orzec tylko wyjątkowo

  określonych w § 1-4. Brak jest zatem w podstawie orzekania przepadku z art. 202 § 5 k.k. typu przestępstwa określonego w art. 202 § 4a k.k. SN zastrzegł, iż (...)

 • Zaostrzenie odpowiedzialności karnej za pedofilię i kazirodztwo

  postępowania karnego stwierdzono niepoczytalność określoną w art. 31 §1 k.k.,  podlegają bowiem zasadom określonym w art. 94 k.k. i obejmowani są w ramach orzeczonego (...)

 • Porada prawna na temat przestępstwo z art 209 1kk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przestępstwo z art 209 1kk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Polskie sądy uwzględnią zagraniczny wyrok

  przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary (art. 77 § 1 k.k.), 7. przedterminowym zwolnieniu z odbywania części kary ograniczenia wolności (art. 83 k.k.), (...)

 • "Gwałt na osobie" jest równoznaczny z "przemocą"

  leżącego u podstaw uchwały z 1975 r. i wytycznych z 1980 r. stwierdzając, że pojęcie "gwałt na osobie", zawarte w art. 130 § 3 k.w., oznacza kwalifikowaną formę (...)

 • Uszkodzenie mienia na szkodę najemcy

  . III KK 165/2003 uznał, że „Stosownie do treści art. 44 kc mieniem jest własność i inne prawa majątkowe. Przestępstwo określone w art. 288 § 1 kk chroni zatem (...)

 • Zeznanie nieprawdy przed sądem.

  lub zatajenie prawdy jest przestępstwem penalizowanym w k.k. (ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny( Dz.U.1997.88.553). –dalej k.k.). Zgodnie z art. 233 § 1 (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków

  Moja mama znajduje się w więzieniu, ma wyrok 6 miesięcy za przestępstwo z art. 278 par. 1 KK. Wyrok był zawieszony na nie wiem ile, podejrzewam, że na 3 lata. W tym czasie dostała (...)

 • Tajemnicy państwowej musi strzec każdy

  Dwaj oskarżeni ujawnili tajemnicę państwową. Nie mieli do niej legalnego dostępu. Sąd Rejonowy uznał, że przestępstwo z art. 265 § 1 k.k. może popełnić tylko osoba, (...)

 • Zawiadomienie przez bank o podrobieniu dokumentu

  . Niedopełnienie tego obowiązku może się wiązać z groźbą pociągnięcia do odpowiedzialności karnej, której podstawą byłby art. 240 kodeksu karnego (w niektórych przypadkach (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • alimenty i zadłużenie

  Mam 22 lata i uczę się - dzienne studia. W wieku 10 lat zostałam zostawiona przez rodziców, wychowywała mnie Babcia - jako rodzina zastępcza. Alimenty (...)

 • jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

  napisałam do sądu pozew o przełożenie obowiązku zapłacenia ZALEGŁYCH alimentów, 2 000 zł, z ojca dziecka na dziadków. ojciec dziecka przebywa (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Sprawa karna z 2008

  Witam. Z tej strony Rafał Ulanowski z Libiąża. Ja mam do Państwa zapytanie, chodzi o moją sprawę karną z roku 2008. Sprawa dotyczy piractwa komputerowego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane