Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  :  a) zachodzi niebezpieczeństwo, że przesłuchanie tej osoby nie będzie możliwe w dalszym postępowaniu,  b) przesłuchanie następuje w trybie określonym w art. 396,  2) przesłuchanie

 • Zmiany na rzecz przesłuchiwanych małoletnich

  urządzenia rejestrującego dźwięk, gdy:a) zachodzi niebezpieczeństwo, że przesłuchanie tej osoby nie będzie możliwe w dalszym postępowaniu,b) przesłuchanie następuje w trybie określonym (...)

 • Przesłuchanie na zasadzie pomocy prawnej

  . Przesłuchanie na zasadzie pomocy prawnej jest dopuszczane w postępowaniu cywilnym tylko w wyjątkowych przypadkach. Przepis art. 263 kpc stanowi, iż przesłuchanie osób dotkniętych chorobą (...)

 • Porada prawna na temat przesłuchanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przesłuchanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie prawa i obowiązki ma świadek w postępowaniu karnym?

  , może być przesłuchany więcej niż raz, ale: w sądzie przesłuchanie odbywa się nie na rozprawie, lecz na posiedzeniu, w którym uczestniczy ograniczona liczba osób; to przesłuchanie (...)

 • Możliwość zlecenia przesłuchania świadka w sądzie właściwym dla jego miejsca zamieszkania w trybie pomocy sądowej

  Przesłuchanie świadka to jeden z najczęstszych środków dowodowych przeprowadzanych w postępowaniu sądowym. Co do zasady, przesłuchanie świadka, jak każdy inny dowód, winno odbywać (...)

 • Kolejność słuchania świadków

  niestawiennictwa. Prośba świadków starych i schorowanych, o ile będzie uwzględniona, może stanowić usprawiedliwienie niestawiennictwa. Sam wniosek o przesłuchanie w drodze pomocy prawnej, bez (...)

 • Zmiany w międzynarodowym postępowaniu cywilnym oraz karnym w stosunkach międzynarodowych

  umożliwiających przeprowadzenie tej czynności na odległość powinien ponadto zawierać: przyczynę, dla której przesłuchanie ma odbyć się w tej formie, informację, że prawo polskie nie wymaga (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  podejrzanemu i przesłuchuje się go, chyba że ogłoszenie postanowienia lub przesłuchanie podejrzanego nie jest możliwe z powodu jego ukrywania się lub nieobecności w kraju.§ 2. Postanowienie (...)

 • Przesłuchanie świadka na odległość

  się liczyć z faktem, iż przeprowadzenie czynności może się rozciągnąć w czasie. świadek, dowód, zeznania, za granicą, na odległość, urządzenia techniczne, internet, przesłuchanie, sąd obcy, (...)

 • Przesłuchanie niepełnoletniego powyżej 15 roku

  objęte jest tajemnicą państwową. przesłuchanie, nieletni, niepełnoletniego, świadek, wyłączenie jawności, niepełnoletni

 • Przesłuchanie w ramach pomocy sądowej

  przekazanie pozwanemu takiego usprawiedliwienia wraz z zaświadczenie lekarskim i wnioskiem o przesłuchanie w ramach pomocy prawnej, który na rozprawie wręczyłby przedmiotowe usprawiedliwienie sędziemu. (...)

 • Wniosek o przesłuchanie świadka na rozprawie

  przesłuchania świadka i w ogóle jego przesłuchanie należy do decyzji sądu. alimenty, powołanie świadka, rozprawa, postępowanie procesowe, wniosek

 • Kodeks postępowania karnego

  Art. 1. Postępowanie karne w sprawach należących do właściwości sądów toczy się według przepisów niniejszego kodeksu. Art. 2. § 1. Przepisy niniejszego kodeksu mają na celu takie ukształtowanie postępowania (...)

 • Fałszywe zeznania w procesie gospodarczym

  przesłuchanie strony po odebraniu przyrzeczenia jest możliwe co do pewnego faktu, zaś przesłuchanie drugiej strony po odebraniu przyrzeczenia jest możliwe co do innego faktu. Oznacza to, iż (...)

 • Przyznanie punktów karnych po ukaraniu mandatem

  przeprowadzone przesłuchanie. Jeżeli osoba jest przesłuchiwana w charakterze świadka (określa to wezwanie na przesłuchanie), to nie może odmówić zeznań. Jeśli jednak ma zostać przesłuchana (...)

 • Pominięcie wskazanego świadka

  (chyba, że zmierza to do przewlekłości postępowania). Przesłuchanie świadka w drodze pomocy prawnej jest normalnym środkiem dowodowym. Sąd może zwrócić się o przesłuchanie świadka do (...)

 • Przesłuchanie stron z urzędu

  jednak stawiennictwo jest w jego interesie. przesłuchanie stron, stawiennictwo obowiązkowe, niestawiennictwo, pominięcie dowodu, postępowanie cywilne

 • Pomoc sądowa a przesłuchanie strony

  ). pomoc sądowa, przesłuchanie, strona, klauzula wykonalności, tytuł wykonawczy, tytuł egzekucyjny, nadanie, sąd, właściwość, odległość, usprawiedliwienie, choroba

 • Przesłuchanie świadka na odległość

  . przesłuchanie, świadek, odległość, postępowanie, karne, cywilne, choroba, kalectwo, inwalidztwo, zaświadczenie, lekarskie,

 • Przesłuchanie świadka za granicą

  przesłuchanie świadka i przesłanie protokołu przesłuchania. Pytania formułuje sąd polski i przesyła wraz z wnioskiem.Jeżeli przedsiębiorca, o którym mowa w opisie sytuacji, posiada obywatelstwo (...)

 • Stawiennictwo świadków na wezwanie

  Policja z małej wioski - komisariat wezwała sobie na przesłuchanie w jeden dzień cały Zarząd spółki. W charakterze świadka. Sprawa dotyczy jednego z klientów, jakich mamy całe dziesiątki. Czy (...)

 • Pomoc prawna w ramach przesłuchania

  odszkodowanie za zarobek utracony z powodu wezwania na przesłuchanie. Wynagrodzenie za utracony zarobek przyznaje się świadkowi w wysokości udowodnionej przeciętnego jego dziennego zarobku, jednak nie (...)

 • Dowód z przesłuchania świadków

  dowodów setOstatni( '4' ); według własnego przekonania, na podstawie wszechstronnego rozważenia zebranego materiału. świadek, przesłuchanie, strony, dowód, dowodowe, sąd

 • Odebranie przyrzeczenia od strony

  dowodu za potrzebne – odbywa się bez odbierania przyrzeczenia. przyrzeczenie, przesłuchanie stron, fałszywe zeznania, proces cywilny, postępowanie dowodowe

 • Jakie podejrzany ma prawa?

  rozpatrywał sprawę w pierwszej instancji, o przesłuchanie świadka, co do którego zachodzi niebezpieczeństwo, że nie będzie mógł być przesłuchany na rozprawie (np. jest poważnie chory, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przesłuchanie dziecka

  czy dziecko mozębyć przesłuchane przez policjanta bez obecności rodzica?! albo w obecności psychologa policyjnego. lorin nie każda rozmowa z policjantem (...)

 • Świadek w procesie karnym praca licencjacka

  Pisze prace na temat "Świadek w procesie karnym " jeśli ktoś pisze coś podobnego to proszę o kontakt chętnie wymienię sie materiałami (...)

 • przesłuchanie

  Witam Czy podaczas przesłuchania może byc obecny ktoś z rodziny? z góry dziękuję

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane