Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  rodziców z ograniczeniem władzy drugiego do określonych obowiązków i uprawnień względem dziecka, zawieszenie władzy rodzicielskiej obojga lub jednego z rodziców, pozbawienie (...)

 • Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

  Przesłanki do pozbawienia władzy rodzicielskiej Sąd opiekuńczy pozbawia rodziców władzy rodzicielskiej, jeżeli nie może być ona wykonywana z powodu trwałej (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej, gdy rodzice żyją osobno

  . Przesłanki ograniczenia władzy rodzicielskiej Przesłankami ograniczenia władzy rodzicielskiej są natomiast: sytuacja, w której rodzice nie pozostają (...)

 • Porada prawna na temat przesłanki do ograniczenia władzy rodzicielskiej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przesłanki do ograniczenia władzy rodzicielskiej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  do skierowania dziecka do leczenia sanatoryjnego. Zob. też: Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiejOgraniczenie władzy rodzicielskiej nie jest środkiem (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  w § 1, jeżeli do rozstrzygnięcia wniosku o odebranie osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką niezbędne jest jego łączne rozpoznanie ze sprawą (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  konieczne do uznania ojcostwa powinien być niezwłocznie przekazany do urzędu stanu cywilnego właściwego do sporządzenia aktu urodzenia dziecka. Art. 75. § 1. Można uznać ojcostwo (...)

 • Kiedy sąd zawiesi władzę rodzicielską?

  okazać się orzeczenie o pozbawieniu władzy rodzicielskiej). Postępowanie w sprawie o zawieszenie władzy rodzicielskiej Wniosek o zawieszenie władzy rodzicielskiej (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . Przedstawiciel ustawowy ojca nie mającego pełnej zdolności do czynności prawnych nie może w jego imieniu dziecka uznać.Art. 74. Do uznania dziecka przez ojca mającego ograniczoną zdolność (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym

  jest to obowiązkowe z mocy przepisów kodkesu rodzinnego i opikuńczego. Jednak z opisu wynika, iż nie występują przesłanki do pozbawienia Pana władzy rodzicielskiej względem (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  rodzicielskiej. Pozbawienie władzy rodzicielskiej może być przy tym orzeczone także w stosunku do jednego z rodziców. Z wyżej wymienionych przesłanek pozbawienia władzy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • porady dla prostytutek

  Odpowiedzi na następujące pytania: 1. Czy dług powstały z obowiązku płacenia sumy X zł za stanie na ulicy prostytutki jest wymagalny i może być (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)

 • opieka ojca nad dzieckiem

  Mój znajomy dowiedział sie, ze żona chce wyjachać do UK zabierając ze sobą syna (2 lata), ponieważ istniało uzasadnione przypuszczenie, że żona (...)

 • chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

  Mam syna 9 miesięcznego, wygrałam sprawę o alimenty, czy mam jakies szanse aby go pozbawic calkowitych praw rodzicielskich ? Ojciec się dzieckim nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane