przerwy w karze Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Zasady udzielania przerwy w karze

jak w stosunku do odroczenia kary. Sąd udziela (obligatoryjnie) przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności w wypadku choroby psychicznej lub innej ciężkiej choroby uniemożliwiającej (...)

Kodeks wykroczeń

się w miejscach publicznych,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Art. 55. Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione,podlega karze (...)

Ustalenie miejsca zamieszkania pozwanego

w areszcie w mieście X pozwany wcale nie przebywa? Adnotacja taka wskazuje, że pozwany powinien aktualnie przebywać w Areszcie Śledczym. Faktycznie wcale tam nie musi przebywać, gdyż (...)

Kodeks karny wykonawczy

wziąć udział. Art. 21. W postępowaniu przed sądem prokurator jest stroną; w szczególności może składać wnioski, a w wypadkach wskazanych w ustawie wnosić zażalenia (...)

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

ustawę.§ 4. W sprawach określonych w § 1 i 2 sądy w nich wskazane orzekają na rozprawie i na posiedzeniu jednoosobowo.§ 5. W sprawach określonych w § 3 sądy orzekają (...)

Kodeks wyborczy

, tworzy się, jeżeli w dniu wyborów będzie w niej przebywać co najmniej 15 wyborców ujętych w rejestrze wyborców prowadzonym w gminie, na (...)

Podanie nieprawdy notariuszowi

funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast zgodnie z art. 273 kk, kto używa dokumentu określonego w (...)

Brak przerwy a nadgodziny

). Jak wynika z powyższego, skorzystanie z przerwy w trakcie pracy jest ustawowym prawem pracownika, z którego może, ale nie musi skorzystać. Pracodawca nie może zabronić pracownikowi skorzystać (...)

Przerwy na papierosa w czasie pracy

stanowi wykroczenie przeciwko prawom pracownika. Jeżeli przerwa wynosi 15 minut, a pracownik robi przerwy w pracy ponad czas przysługującej mu przerwy, to dopuszcza się w ten sposób (...)

Rozszerzenie aktu oskarżenia

możliwe to, czy bezwzględnie wymagana jest zgoda oskarżonego na rozpoznawania w jednym postępowaniu? Powołany w pytaniu artykuł 12 kodeksu karnego stanowi, iż dwa lub więcej zachowań, podjętych (...)

Kodeks karny

mowa w § 3, orzeka się na okres nie krótszy niż 6 miesięcy i nie dłuższy niż 12 miesięcy, zaś obowiązek, o którym mowa w § 7, orzeka się na okres od 6 miesięcy do (...)

Kodeks karny skarbowy

przedmiotów.§ 3. W razie nałożenia odpowiedzialności posiłkowej przy wymiarze kary grzywny stosuje się odpowiednio art. 23 § 3.§ 4. Jeżeli odpowiedzialność, o której (...)

Przeprowadzenie wniosku dowodowego

oskarżeniem o składanie fałszywych zeznań? Dowody w postępowaniu karnym przeprowadza sie na wniosek stron oraz z urzędu. Jedną ze stron w procesie karnym jest oskarżyciel posiłkowy. W (...)

Czas pracy kierowcy

do obowiązkowych przerw w czasie pracy Za czas dyżuru przysługuje wynagrodzenie w wysokości określonej w przepisach o wynagradzaniu obowiązujących u danego pracodawcy, nie niższe jednak (...)

Łączenie przerw na karmienie

czasu tej przerwy pracownica kończyła odpowiednio wcześniej pracę. Należy jednak przyjąć, że nie jest możliwe łączenie przerw za kilka dni. Dopuszczalne jest jedynie łączenie przerw w (...)

Wprowadzenie przerwy w pracy

niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych. § 2. Przerwę w pracy, o której mowa w § 1, wprowadza (...)

Przerwa w pracy wykorzystana na koniec dnia

do czasu pracy”). Przepisy wprawdzie nie zakazują wprost takiego wykorzystania przysługującej przerwy (na koniec dnia), jednak takie wykorzystanie pozostawałoby w sprzeczności ze społeczno

Przerwa w obradach walnego zgromadzenia

wcześniej z żądaniem do zarządu spółki. W powyższej sytuacji należy uznać, że zgromadzenie zwołano w terminie. Wracając do przerwy w obradach walnego zgromadzenia, to może (...)

Mataczenie postępowania karnego

. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera (...)

Odpowiedzialność karna skarbowa w podatku PIT

same znaczenie, jak podane wyżej. Karze określonej w § 3 art. 56  podlega także ten podatnik, który mimo ujawnienia przedmiotu lub podstawy opodatkowania nie składa w terminie organowi (...)

Wniosek o udzielenie przerwy w odbywaniu kary ograniczenia wolności

Jeżeli stan zdrowia skazanego uniemożliwia wykonanie kary ograniczenia wolności, sąd udziela przerwy w odbywaniu kary do czasu ustania przeszkody. Sąd może też udzielić mu przerwy w (...)

Pozostawienie dziecka w domu bez opieki

opieki. W wyniku pozostawienia dziecka samego, bez opieki może jednak dojść do popełnienia przez opiekuna (w zależności od okoliczności) opisanych poniżej czynów karalnych. Zgodnie (...)

Maksymalny okres przerwy w procesie karnym

opanował cały dotychczasowy materiał. Jezeli chodzi o kwestię przerwy w trakcie postepowania w sprawach o wykroczenia to sąd może zarządzić przerwę w rozprawie w celu (...)

Kodeks postępowania karnego

ustawie. Art. 25. § 1. Sąd okręgowy orzeka w pierwszej instancji w sprawach o następujące przestępstwa: 1) o zbrodnie określone w Kodeksie karnym oraz w ustawach szczególnych, (...)

Odpowiedzialność po zbyciu udziałów

przestępstwa określonego w § 1 lub 2 wyrządza szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.  § 4. Jeżeli sprawca przestępstwa (...)

Dwie umowy o pracę z różnymi pracodawcami

komputerem. W spółce A pracuje od 9-13, w spółce B od 13 do 17. Pracownik po godzinie 13 zmienia więc zakład pracy, nie ruszając sie z miejsca. W sytuacji, gdy pracownik pracuje u danego (...)

Zbyt długie przerwy na palenie tytoniu w pracy

przerwy, ale tylko w określonym wymiarze. O przerwie oraz o możliwych do zastosowania przez pracodawcę sankcjach można przeczytać w odpowiedzi Przerwy (...)

Urlop bezpłatny pracownika a ZUS

miesięczny ZUS RSA (z kodem tytułu do ubezpieczeń 01 10 xx), gdzie podaje okres przerwy w opłacaniu składek oraz kod świadczenia/przerwy 111 (urlop bezpłatny). Jeżeli przerwa w (...)

Koszt kawy i herbaty w trakcie szkolenia

reprezentacji, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych. Koszty organizacji szkolenia – w tym zakupu artykułów spożywczych (...)

Czas pracy niepełnosprawnego

. Osoba niepełnosprawna ma prawo do dodatkowej przerwy w pracy na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek. Czas dodatkowej przerwy wynosi 15 minut jest wliczany do czasu pracy. (...)