przerwy na karmienie Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Praca w porze nocnej opiekującej się dzieckiem

Czy kobiecie która wróciła do pracy po urlopie macierzyńskim i korzysta z przerwy na karmienie przysługuje prawo do pracy na jedną zmianę? Jak w świetle prawa jest interpretowane (...)

Łączenie przerw na karmienie

godziny wcześniej? Czy jeżeli pracownica wystąpi o przerwę na karmienie czy należy zmienić info art. 29 par. 3? Pracownicy karmiącej dziecko piersią, której czas pracy nie przekracza 6 godzin (...)

Przerwa na karmienie piersią - kiedy przysługuje?

Uprawnienia kobiety związane z karmieniem dziecka piersią określone są wprost w Kodeksie pracy. Zgodnie z przepisami, przerwa na karmienie dziecka piersią jest wliczana do czasu pracy. Wymiar (...)

Kodeks wyborczy

nigdzie niezamieszkałego, przebywającego stale na obszarze gminy.§ 3. Wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy pod innym adresem aniżeli adres ich zameldowania na pobyt stały na (...)

Zasady udzielania przerwy w karze

dopiero po roku od powrotu do zakładu karnego z poprzedniej przerwy. Skazany ma obowiązek powrotu do zakładu karnego po upływie przerwy. Jego przebywanie poza zakładem po upływie przerwy (...)

Brak przerwy a nadgodziny

. Przedmiotowej przerwy nie można więc traktować jako nadgodzin, a więc nieskorzystanie z niej, nie uprawnia pracownika do roszczenia o nadgodziny. W przedstawionym stanie faktycznym pracownik będzie (...)

Przerwy na papierosa w czasie pracy

przerwy niewliczanej do czasu pracy. W każdym przypadku pracownikowi przysługuje roszczenie do pracodawcy o przyznanie piętnastominutowej przerwy wliczanej do czasu pracy. Niewprowadzenie takiej (...)

Kodeks karny wykonawczy

okres do 3 lat. § 3. Na postanowienie w przedmiocie rozłożenia grzywny na raty przysługuje zażalenie.”Art. 50. § 1. Sąd odwołuje rozłożenie grzywny na raty, jeżeli (...)

Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

wzbronione, karmienie piersią, przerwa, zmiana, kobieta w ciąży, stałe miejsce pracy, zgoda, pora nocna, przerywany czas pracy, godzinach nadliczbowych, upadłość, likwidacja

Czas pracy kierowcy

przestoju; podczas przerwy kierowca może swobodnie dysponować swoim czasem. Jednak ten system pracy odnosi się do kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym. A transport drogowy to działalność (...)

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

on sprowadzić na rozprawę świadków i przedstawić inne dowody na swoją obronę lub wskazać je sądowi w takim czasie, aby dowody te mogły być przeprowadzone na rozprawie, nie później (...)

Wprowadzenie przerwy w pracy

, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub w niepełnym (...)

Przerwa w pracy wykorzystana na koniec dnia

Pracownik ma prawo do 15 minut płatnej przerwy w pracy. Czy może tę przerwę wykorzystać na koniec dnia pracy i pracować np. od 8:00 do 15:45? Faktycznie, na podstawie artykułu 134 kodeksu (...)

Przerwa w obradach walnego zgromadzenia

wszelkie informacje pozwalające na wzięcie udziału w dalszych obradach. Po każdej przerwie walne zgromadzenie powinno rozpocząć się od sporządzenia listy obecności, która pozwala na ustalenie, (...)

Wniosek o udzielenie przerwy w odbywaniu kary ograniczenia wolności

ograniczenia wolności do roku, jeżeli jej wykonanie pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki. W niniejszym wniosku skazany powołuje się na ciężką chorobę, która nie pozwala (...)

Czas pracy niepełnosprawnego

. Osoba niepełnosprawna ma prawo do dodatkowej przerwy w pracy na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek. Czas dodatkowej przerwy wynosi 15 minut jest wliczany do czasu pracy. (...)

Zbyt długie przerwy na palenie tytoniu w pracy

Niektórzy pracownicy często urządzają sobie przerwy w pracy na palenie tytoniu poza budynkiem biurowym, na zewnątrz, ponieważ ze względu na małą powierzchnię tego budynku nie (...)

Maksymalny okres przerwy w procesie karnym

tutaj mówić o instytucji przerwy. Jeżeli przewodniczacy uzna sprawę za dostatecznie wyjaśnioną to zamyka rozprawę. Sąd może zamkniętą rozprawę otworzyć na nowo. W przepisach dotczących (...)

Koszt kawy i herbaty w trakcie szkolenia

reprezentacji, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych. Koszty organizacji szkolenia – w tym zakupu artykułów spożywczych na (...)

Dwie umowy o pracę z różnymi pracodawcami

Pracownicy są zatrudnieni przez dwie siostrzane spółki A i B. W każdej spółce pracownik ma umowę na pół etatu i wykonuje pracę pod tym samym adresem, na tym samym stanowisku, przed tym samym

Urlop bezpłatny pracownika a ZUS

miesięczny ZUS RSA (z kodem tytułu do ubezpieczeń 01 10 xx), gdzie podaje okres przerwy w opłacaniu składek oraz kod świadczenia/przerwy 111 (urlop bezpłatny). Jeżeli przerwa w opłacaniu (...)

Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem

kontrolę na Pana wezwanie w celu stwierdzenia prowadzenia jej zgodnie z ustaleniami i warunkami określonymi w pozwoleniu na budowę. Kontrola ta obejmuje sprawdzenie: zgodności obiektu budowlanego (...)

Kolejna umowa o pracę zawarta bezpośrednio

zgodnym zamiarem stron było zawarcie terminowej umowy o pracę. W takiej sytuacji mogą Państwo zawrzeć umowę o pracę na czas określony albo umowę o pracę na czas nieokreślony.Nie ma najmniejszych

Przerwa w pracy na posiłek

przeznaczeniem na przykład na posiłek. Oprócz wspomnianego - obowiązkowego - kwadransa, pracodawca może - nieobowiązkowo - wprowadzić jeszcze jedną przerwę. Przerwa taka może trwać (...)

Czas przerwy w hipermarkecie

tylko 15 minut wliczane jest do czasu pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Pracownicy, którzy np. przychodzą na trzecią zmianę, prac czas pracy, dodatki do wynagrodzenia za pracę, godziny

Częściowa niezdolność pracownika do pracy

lekarz sprawujący opiekę nad tą osobą wyrazi na to zgodę. Osoba niepełnosprawna ma prawo do przerwy w pracy na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek. Czas przerwy wynosi 30 (...)

stawić się w firmie do pracy na 9.00? Jak długo kierowca może prowadzić pojazd bez przerwy w przewozach drogowych? Czy za pracę w godzinach nocnych powinien dostać jakiś dodatek, czy wszystko

Wezwanie do zapłaty za jazdę bez biletu

dochodzenie roszczenia uległo przedawnieniu. Jeśli nie chce Pan zostać do niego wpisana – a zobowiązanie rzeczywiście istnieje – zalecamy dokonanie spłaty długu, pomimo, iż może Pan się powołać (...)

Służba wojskowa a urlop bezpłatny

bezpłatnego pracownikowi powołanemu do odbycia ćwiczeń wojskowych na okres trwania tych ćwiczeń. Urlopu bezpłatnego udziela sie na pisemny wniosek pracownika. Jak wynika z powyższego pracodawca (...)