Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przerwanie biegu zasiedzenia nieruchomości

  której roszczenie przysługuje,   3) (64) przez wszczęcie mediacji. § 2. (65) (skreślony). Przerwanie, biegu, zasiedzenia, nieruchomości

 • Przerwanie biegu terminu zasiedzenia

  zasiedzenia stosuje się odpowiednio przepisy o przerwaniu biegu przedawnienia roszczeń. Oznacza to, że przerwanie biegu zasiedzenia nieruchomości następuje przez: (...)

 • Jak liczy się termin zasiedzenia?

  podczas biegu zasiedzenia zmienił się posiadacz? Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, jeżeli podczas biegu zasiedzenia nastąpiło przeniesienie posiadania, obecny posiadacz może (...)

 • Porada prawna na temat przerwanie biegu zasiedzenia nieruchomości

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przerwanie biegu zasiedzenia nieruchomości, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przerwanie biegu terminu zasiedzenia

  następuje skutek zasiedzenia w postaci nabycia własności.Z racji pytania o charakterze bardzo ogólnym poniżej opiszemy ogólne zasady dotyczące biegu zasiedzenia. I tak bieg (...)

 • Co świadczy o dobrej wierze ubiegającego się o stwierdzenie zasiedzenia – opinia prawna

  1 stycznia 1965 r., termin zasiedzenia nieruchomości wynosił 20 lat w dobrej i 30 lat w złej wierze. W kodeksie cywilnym dla zasiedzenia nieruchomości obowiązywał termin 10 lat (...)

 • Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  dokonania zasiedzenia. W celu zasiedzenia nieruchomości konieczny jest upływ czasu analogiczny jak w przypadku zasiedzenia własności nieruchomości. Pamiętaj, że: Osoba, (...)

 • Czy sąsiad może zasiedzieć moją działkę?

  właściciela innej nieruchomości (nieruchomości władnącej) prawem, którego treść polega bądź na tym, że właściciel nieruchomości władnącej może korzystać w oznaczonym (...)

 • Przerwanie biegu terminu zasiedzenia

  Czy złożenie do sądu wniosku o zasiedzenie przez współwłaściciela nieruchomości powoduje ustanie biegu zasiedzenia? Czy po złożeniu tego wniosku można wycofać go przed pierwszą (...)

 • Kodeks cywilny

  ) własność nieruchomości lub ruchomości, w tym urządzeń, materiałów, towarów i wyrobów, oraz inne prawa rzeczowe do nieruchomości lub ruchomości; 3) prawa wynikające z umów najmu (...)

 • Zasiedzenie i dział spadku

  zasiedzenie ułamkowej części nieruchomości albo zasiedzenie nieruchomości przez małżonków na zasadach współwłasności bezudziałowej.  Ponadto możliwy jest zbieg zasiedzenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane