Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawy zwolnienia nauczyciela

  , dyrektor szkoły przedłuża okres zatrudnienia, nie dłużej jednak niż o 2 lata od ukończenia przez nauczyciela 65 lat życia; w razie uzyskania negatywnej oceny pracy. Rozwiązanie (...)

 • Zwolnienie nauczyciela z powodu redukcji etatów

  też nie. Zgodnie z art 10 ust. 4a. Karty nauczyciela w przypadku nieuzyskania przez nauczyciela kontraktowego w ciągu 4 lat od dnia zatrudnienia w danej szkole stopnia nauczyciela (...)

 • Ograniczenie zatrudnienia nauczyciela mianowanego bez jego zgody a domaganie się wynagrodzenia za cały etat

  wymiaru czasu pracy) łączy Państwa stosunek pracy o takiej samej treści (praca w pełnym wymiarze czasu pracy). Po (pozytywnym dla Pana) zakończeniu tego postępowania, dopuszczalne (...)

 • Porada prawna na temat przerwa w pracy nauczyciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przerwa w pracy nauczyciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dyrektor chce abym zajmowała się dziećmi w przedszkolu.

  w innej szkole bez jego zgody jest potrzeba zapewnienia tej szkole nauczyciela z odpowiednimi kwalifikacjami, którego w inny sposób nie udało się w szkole zatrudnić. (...)

 • Staż na nauczyciela dyplomowanego

  staż od nowa? Zgodnie z art. 9d ust. 5 ustawy Karta Nauczyciela w przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia (...)

 • Stan nieczynny nauczyciela

  pracy. 7.Dyrektor szkoły ma obowiązek przywrócenia do pracy w pierwszej kolejności nauczyciela pozostającego w stanie nieczynnym w razie powstania możliwości (...)

 • Zwolnienie nauczyciela na urlopie macierzyńskim

  zasadniczego. Stosunek pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania ulega rozwiązaniu: 1) na wniosek nauczyciela, 2) w razie czasowej niezdolności nauczyciela do pracy (...)

 • Mianowanie

  jednak niż o 2 lata od ukończenia przez nauczyciela 65 lat życia, 5) w razie uzyskania negatywnej oceny pracy dokonanej w trybie i na zasadach określonych we właściwych przepisach (...)

 • Umowy na czas określony nauczyciela kontraktowego

  Czy do stosunku pracy nauczyciela kontraktowego mają zastosowanie przepisy kodeksu pracy o ograniczeniu liczby kolejnych umów o pracę na czas określony? Zgodnie z art. 91c Karty Nauczyciela, (...)

 • Tymczasowe zatrudnianie pracowników

  tymczasowego w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz szkolenia okresowego, nie zapewnia ustalenia w przewidzianym trybie okoliczności i przyczyn (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane