Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?

  przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.   Co ciekawego w czasie pracy? Kodeks pracy definiuje (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  sądów dotyczą kwestii udzielenia takiego urlopu nauczycielowi przeniesionemu przez dyrektora szkoły w stan nieczynny. Wątpliwości te biorą się stąd, że w trakcie pozostawania (...)

 • Przekształcenie stosunku pracy nauczyciela

  przekształcony w stosunek pracy na podstawie mianowania. Jednakże od 1.09.2007 r. temu nauczycielowi został zwiększony wymiar czasu pracy do pełnego wymiaru zajęć. Do chwili obecnej (...)

 • Opinia prawna na temat przerwa w pracy nauczyciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przerwa w pracy nauczyciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura dla nauczyciela prowadzącego działalność

  . 29 i 32 ustawy). Do takich przepisów należy również art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela, który stanowi, że nauczyciele mający trzydziestoletni okres zatrudnienia, w tym 20 lat wykonywania (...)

 • Oświata po zmianach

  -konsultantów z Polski.  Bezpieczeństwo w szkole W celu poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz nauczycieli w czasie zajęć organizowanych przez szkołę, włożono (...)

 • Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczycieli akademickich

  jednego roku do pięciu lat prawa pełnienia funkcji kierowniczych w uczelni, zwolnienie z pracy połączone z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczycielskim (...)

 • Zatrudnianie nauczycieli a karta nauczyciela

  Karty Nauczyciela stanowią przepisy szczególne w stosunku do kodeksu pracy. Karta nauczyciela ma zastosowanie wówczas, gdy pracodawcą nauczyciela jest: publiczne przedszkole, (...)

 • Zasady awansu zawodowego nauczycieli - opinia prawna

  rozporządzeniem wymogi do uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. stosunek pracy, prawo pracy, nauczyciel, awans, kontraktowy

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  umowy o pracę. Długotrwałe i częste nieobecności pracownika w pracy dezorganizują organizację pracy i wywołują u pracodawcy brak możliwości bezproblemowego powierzenia pracownikowi (...)

 • Ochrona zdrowia nauczyciela

  pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy przedłuża się o ten okres. Ów okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane