Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  potrzebę uzyskania odpowiedzi z instytucji zagranicznej. Przepisy unijne nie zawierają precyzyjnych terminów, w czasie których powinna zostać udzielona odpowiedź na zapytanie instytucji (...)

 • Prostsze przepisy oznaczają wzrost gospodarczy

  REFIT Komisja podjęła najbardziej, jak dotąd, kompleksowe działania, aby uprościć przepisy unijne. Nasze zdecydowane stosowanie zasad pomocniczości i proporcjonalności nie podważy istotnych (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  zastrzeżone w załączniku III do rozporządzenia nr 1408/71). Kogo obejmuje unijna koordynacja świadczeń emerytalno-rentowych? Unijne przepisy dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia (...)

 • Porada prawna na temat przepisy unijne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przepisy unijne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pomoc publiczna - kto i kiedy może ją uzyskać?

  słabszych, daje bogactwo lepszym, a na pewno silniejszym i zapewnia harmonię w obrocie handlowym. A pomoc publiczna może ten mechanizm tylko zniekształcić. Przepisy unijne (i tu trzeba zaznaczyć, (...)

 • Przedawnienie należności z izby wytrzeźwień

  pozostawiona państwom członkowskim. Przepisy unijne nie stwarzają zakazu tworzenia tego typu instytucji. izba wytrzeźwień, opłata, przedawnienie, należność, nietrzeźwość

 • RODO - czyli co?

  ;rych tylko zagadnień dotyczących ochrony kadrowych danych osobowych.  Polskie przepisy wykonawcze w przygotowaniu Od dnia 25 maja 2018 r. polskie przepisy muszą zapewniać skuteczne stosowanie

 • Dostęp MŚP do publicznych rynków kapitałowych

  jak rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku, rozporządzenie w sprawie prospektu emisyjnego lub dyrektywa MiFID II. W wielu przypadkach jednak przepisy unijne obowiązują (...)

 • Mniej wolności i prywatności dla większego bezpieczeństwa...

  aktualizuje unijne przepisy dotyczące wywozu i przywozu broni palnej do użytku cywilnego. Nowe przepisy przewidują: Udoskonalenie procedur kontroli: Państwa członkowskie powinny (...)

 • Wymiana informacji podatkowych z innymi państwami

  zobowiązań podatkowych, wynikających z wzrastającej liczby przeprowadzanych transakcji transgranicznych. Ustawa implementuje do polskiego porządku prawnego przepisy unijne oraz umożliwia wymianę (...)

 • Koordynacja bilateralna systemów zabezpieczenia społecznego

  obowiązujących od 1 maja 2004 r. automatycznie zastosowanie mają przepisy unijne, czyli w okresie od 1 maja 2004 r. do 30 kwietnia 2010 r. Rozporządzenie Rady (EWG) nr 1408/71, a począwszy (...)

 • Łatwiej wyrzucić firmę z przetargu

  ponadto, że unijne przepisy nakładają na zamawiającego obowiązek udowodnienia tych okoliczności, czyli zawinionego, poważnego wykroczenia zawodowego, którego miałby się dopuścić (...)

 • Wniosek o 500+ do końca października

  definicji świadczeń rodzinnych, koordynowanych w ramach Unii Europejskiej, EOG lub Szwajcarii. Kto takie przypadki wyjaśnia? W takich przypadkach do ich wniosków mają zastosowanie unijne przepisy (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  przepisy unijne, a dokładnie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261 z 2004 roku. W przypadku opóźnionego lotu przewoźnik jest zobowiązany wręczyć każdemu pasażerowi (...)

 • Zmiany przepisów na rynkach rolnych. Rząd przyjął projekty ustaw

  wsi. Od 1 stycznia 2014 r. w zakresie wspólnej organizacji rynków produktów rolnych stosowane są przepisy unijne: rozporządzenie PE i Rady (UE) nr 1308/2013, rozporządzenie Rady (UE) nr 1370/2013 (...)

 • Ograniczenie biurokracji w dziedzinie podatków

  łatwiej było wdrażać przepisy unijne, szczególnie w dziedzinie prawa podatkowego i dotyczącego przedsiębiorstw. Według jej szacunków wysiłki w tym zakresie przyniosły firmom oszczędności (...)

 • Jakie wymogi muszą spełniać wprowadzane na rynek produkty? - bezpieczeństwo produktów

  ). Jeśli ani przepisy unijne, ani przepisy polskie nie określają wymogów bezpieczeństwa dla danego rodzaju produktów, albo jeżeli produkt nie jest zgodny z normami zharmonizowanymi

 • Odmowa przeglądu maszyny na gwarancji

  innej maszyny). Jest to jedyny przedstawiciel w Warszawie i jedyny autoryzowany przedstawiciel tej marki. Obecnie podobno obowiązują nas przepisy unijne, i nie muszą być wykonywane przeglądy (...)

 • Prawa pasażerów do zmian. Będą ich lepiej chronić

  Jeszcze przed końcem roku wejdą w życie nowe przepisy unijne gwarantujące zbiór minimalnych praw podróżującym drogą morską i drogą wodną śródlądową w całej Unii Europejskiej. Od dnia (...)

 • Zmiany w prawie energetycznym. Mały trójpak wszedł w życie

  Wczoraj weszła w życie nowelizacja Prawa energetycznego oraz niektórych innych ustaw, czyli tzw. mały trójpak energetyczny. Wdraża on w pełniejszy niż dotychczas sposób przepisy unijne promujące

 • Rynki rolne

  wyznaczonym państwom członkowskim albo właściwym organom państw członkowskich w zakresie regulacji rynku cukru i rynku wina. Przepisy unijne w odniesieniu do rynku cukru ulegają obecnie daleko (...)

 • E-fakturowanie w zamówieniach publicznych

  implementuje przepisy unijne do polskiego prawa) i wpisują się w realizację rządowego programu od papierowej do cyfrowej Polski. Nowe rozwiązania dostosowują polskie prawo do unijnej (...)

 • Zmiany w obrocie instrumentami finansowymi

  rozrachunku papierów wartościowych. Ustawa wdraża przepisy unijne: podwyższa m.in. maksymalną sankcję karną z 3 do 4 lat pozbawienia wolności za ujawnianie informacji poufnej, udzielanie (...)

 • Rolnicy nie nadążają za popytem

  Nowe przepisy unijne pozostawią rolnikom większą swobodę reakcji na popyt.Ministrowie rolnictwa państw UE spotkają się w tym tygodniu, aby omówić propozycje zmian we wspólnej (...)

 • Bony i vouchery a VAT - co nowego od 2019 r.?

  wdrażających przepisy unijne dotyczące bonów na towary lub usługi (dyrektywa 2016/1065) oraz niektórych obowiązków wynikających z podatku od wartości dodanej w przypadku (...)

 • PGNiG nadużyło pozycji rynkowej? UOKiK to zbada

  utrudniające kontrahentom odsprzedawanie gazu zakupionego od PGNiG. Postępowanie będzie prowadzone również w oparciu o przepisy unijne. Prezes UOKiK przeanalizuje, czy praktyka spółki mogła (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane