Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  załatwienia sprawy może zostać przedłużony, głównie ze względu na potrzebę uzyskania odpowiedzi z instytucji zagranicznej. Przepisy unijne nie zawierają precyzyjnych terminów, (...)

 • Prostsze przepisy oznaczają wzrost gospodarczy

  REFIT Komisja podjęła najbardziej, jak dotąd, kompleksowe działania, aby uprościć przepisy unijne. Nasze zdecydowane stosowanie zasad pomocniczości i proporcjonalności nie podważy istotnych (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  zastrzeżone w załączniku III do rozporządzenia nr 1408/71). Kogo obejmuje unijna koordynacja świadczeń emerytalno-rentowych? Unijne przepisy dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia (...)

 • Porada prawna na temat przepisy unijne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przepisy unijne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pomoc publiczna - kto i kiedy może ją uzyskać?

  słabszych, daje bogactwo lepszym, a na pewno silniejszym i zapewnia harmonię w obrocie handlowym. A pomoc publiczna może ten mechanizm tylko zniekształcić. Przepisy unijne (i tu trzeba zaznaczyć, (...)

 • Przedawnienie należności z izby wytrzeźwień

  pozostawiona państwom członkowskim. Przepisy unijne nie stwarzają zakazu tworzenia tego typu instytucji. izba wytrzeźwień, opłata, przedawnienie, należność, nietrzeźwość

 • RODO - czyli co?

  ;rych tylko zagadnień dotyczących ochrony kadrowych danych osobowych.  Polskie przepisy wykonawcze w przygotowaniu Od dnia 25 maja 2018 r. polskie przepisy muszą zapewniać skuteczne stosowanie

 • Dostęp MŚP do publicznych rynków kapitałowych

  jak rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku, rozporządzenie w sprawie prospektu emisyjnego lub dyrektywa MiFID II. W wielu przypadkach jednak przepisy unijne obowiązują (...)

 • Mniej wolności i prywatności dla większego bezpieczeństwa...

  aktualizuje unijne przepisy dotyczące wywozu i przywozu broni palnej do użytku cywilnego. Nowe przepisy przewidują: Udoskonalenie procedur kontroli: Państwa członkowskie powinny (...)

 • Wymiana informacji podatkowych z innymi państwami

  zobowiązań podatkowych, wynikających z wzrastającej liczby przeprowadzanych transakcji transgranicznych. Ustawa implementuje do polskiego porządku prawnego przepisy unijne oraz umożliwia wymianę (...)

 • Łatwiej wyrzucić firmę z przetargu

  ponadto, że unijne przepisy nakładają na zamawiającego obowiązek udowodnienia tych okoliczności, czyli zawinionego, poważnego wykroczenia zawodowego, którego miałby się dopuścić (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane