Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie odpady można przekazywać podmiotom niebędącym przedsiębiorcami?

  przepisy sanitarne dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi (Dz.Urz. WE L 273 z 10.10.2002, L 117 z 13.05.2003, L 112 z 19.04.2004 i L 19 (...)

 • Założenie żłobka będzie łatwiejsze

  Rygorystyczne przepisy sanitarne, niezbędne obecnie do założenia żłobka, mają zostać zniesione. Godziny otwarcia takiej placówki będą elastycznie dopasowywane do czasu pracy rodziców

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  penitencjarna kwalifikuje do tymczasowo aresztowanych, którzy mogą być przeniesieni do zakładu karnego z oddziałem aresztu śledczego.§ 6. Przepisy § 1-5 stosuje się odpowiednio w wypadku zastosowania (...)

 • Porada prawna na temat przepisy sanitarne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przepisy sanitarne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana sposobu użytkowania lokalu

  takich przypadkach stosuje się przepisy obowiązujące do tej daty. Główną, praktyczną różnicą pomiędzy tymi regulacjami jest brak obowiązku uiszczenia wysokiej opłaty legalizacyjnej w przepisach (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  ważnych powodów.§ 8. W stosunku do skazanych pracujących, w zakresie nieuregulowanym w niniejszym kodeksie, stosuje się przepisy prawa pracy.§ 9. W stosunku do skazanych zatrudnionych na podstawie

 • Zatrudnienie syna w jednoosobowej spółce

  stosowania odzieży roboczej i ochronnej mogą nie spełniać wymagań określonych w pkt 1 i 6." Zatrudnienie, forma zatrudnienia, dziecko, składki, ZUS, osoba współpracująca, wymagania sanitarne, sanepid, (...)

 • BHP na uczelniach i w akademikach

  w laboratoriach, warsztatach, pracowniach specjalistycznych stosuje się przepisy BHP ustalone dla określonych gałęzi lub rodzajów pracy oraz przepisy nowego rozporządzenia.  Maszyny i inne

 • Odzież ochronna dla pracownika socjalnego

  technologiczne, sanitarne lub bezpieczeństwa i higieny pracy. W Państwa przypadku może zachodzić jedynie przesłanka pierwsza. Pamiętać należy, że zasadą jest wykonywanie pracy we własnej odzieży, (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  podjęcie bądź przejęcie obowiązków wykonawczych . W oświadczeniu kierownik budowlany podaje, że zna przepisy prawne o wykonywaniu robót budowlane (w szczególności prawo budowlane

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  Finansów z dnia 25 czerwca 2007 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 116, poz. 804) – nie obowiązujące już, jednak obowiązujące przepisy odnoszą się do niego. kasy fiskalne, 2008 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Handel obwoźny

  Na początku tego posta chciałbym Wszystkich powitać jako że jest to mój pierwszy post na tym forum...(proszę wybaczyć ewentualne niedociągnięcia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane