Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  wysokość zobowiązania podatkowego. § 2. Jeżeli przepisy prawa podatkowego określają kalendarzowo terminy płatności podatku, zaliczki na podatek lub raty podatku, a decyzja ustalająca (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . Powołanie na biegłego następuje z urzędu, jeżeli opinii biegłego wymagają przepisy prawa podatkowego.§ 3. Do wyłączenia biegłego stosuje się odpowiednio przepisy (...)

 • Sposoby powstawania zobowiązań podatkowych

  . Przepisy prawa podatkowego to termin szerszy niż przepisy ustawy, gdyż obejmuje także przepisy podustawowe. Zobowiązanie podatkowe jest zatem prawnym następstwem obowiązku (...)

 • Porada prawna na temat przepisy prawa podatkowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przepisy prawa podatkowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  to również:    a) zaliczki na podatki,   b) raty podatków, jeżeli przepisy prawa podatkowego przewidują płatność podatku w ratach,   c) opłaty (...)

 • Jak powstają zobowiązania podatkowe?

  przepisy prawa podatkowego nakładają na podatnika obowiązek jej złożenia, a zobowiązanie podatkowe powstaje z mocy prawa, podatek wykazany w deklaracji jest podatkiem (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  podatkowego — termin płatności wynosi wówczas 14 dni od dnia doręczenia decyzji, z mocy prawa — jesteś obowiązany sam obliczyć i wpłacić podatek — termin płatności (...)

 • Wykładnia umów o unikaniu podwójnego opodatkowania

  podatkowej). Wedle definicji art. 3 pkt 2 Ordynacji podatkowej w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r. przez „przepisy prawa podatkowego" rozumie się przepisy ustaw (...)

 • Zmiany w Ordynacji podatkowej na 2007 rok

  pojęciu "przepisów prawa podatkowego"? Jak wskazano na wstępie wszystkie poniżej opisane zmiany wejdą w życie z początkiem 2007 roku. Rozszerzono pojęcie "przepisów prawa podatkowego". (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  wyłącznie nabyte wartości niematerialne i prawne tj. budynki, budowle, maszyny, środki transportu, inwestycje w obcych środkach trwałych oraz prawa majątkowe, takie jak: licencje, prawa autorskie, (...)

 • Sprawdź, ile czasu fiskus załatwia sprawy

  załatwienie może ulec wydłużeniu aż do dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania. Niestety, ze względu na to, iż przepisy prawa podatkowego nie definiują zakresu pojęcia sprawy (...)

 • Nadużycie prawa w podatku obrotowym

  zasadzie bezpośredni odwołuje się do instytucji obejścia prawa, która w sensie normatywnym podważona została prze polski Trybunał Konstytucyjnym, a następnie usunięte z polskiego prawa (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy na gruncie podatku VAT?

  Co to znaczy, że powstał obowiązek podatkowy?     Oznacza to, że miało miejsce wydarzenie, z którym przepisy prawa podatkowego wiążą powstanie obowiązku podatkowego. (...)

 • Niebezpieczne kryptowaluty

  rozpoczyna złożenie wniosku o jej wydanie (art. 14b ustawy Ordynacji podatkowej). Zatem interpretacji podlegają przepisy prawa podatkowego w indywidualnej sprawie zainteresowanego. Treścią (...)

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  okresowe, opłaty za odnowienie, tłumaczenia oraz dokonywanie innych czynności koniecznych dla nadania lub utrzymania ważności patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy oraz prawa z rejestracji (...)

 • Podatek od spadków-przepisy przejściowe

  . Wprawdzie na złożenie oświadczenia o przyjęciu (z którym to oświadczeniem przepisy prawa podatkowego wiążą obowiązek podatkowy) lub odrzuceniu spadku, spadkobierca ma 6 miesięcy (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  członkowskiego Unii Europejskiej;  2) korzystanie przez podatnika z ulg podatkowych może być podstawą powstania obowiązku podatkowego lub zwiększenia zobowiązania podatkowego (...)

 • Euro na EURO 2012?

  przepisów prawa na również inne przepisy niż przepisy prawa podatkowego, propozycję wdrożenia w życie jednego okienka on-line, ograniczenie liczby i czasu trwania (...)

 • Projektowane zmiany prawa spółdzielczego - czyli co zmieni się w uregulowaniu poszczególnych typów spółdzielni?

  będzie miało uchwalenie nowego prawa spółdzielczego na przepisy prawa podatkowego? Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych. (...)

 • Nadchodzą zmiany w ordynacji podatkowej

  np. klauzuli obejścia prawa, która może dać organom podatkowym zbyt duże możliwości interpretacji prawa podatkowego, co z kolei wiąże się z obawą działalności Państwa na (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą

  granicą. Oznacza to, że opodatkowaniu podlegają dochody zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii. Tak jednak nie jest do końca o czym niżej. Przepisy prawa podatkowego nie definiują (...)

 • Interpretacja ogólna w sprawie statusu komorników sądowych jako podatników podatku od towarów i usług

  podatkowego przez organy podatkowe. ##baner## Interpretowane przepisy prawa podatkowego Wskazana interpretacja dotyczy statusu komorników sądowych wykonujących czynności w (...)

 • Koszty przeceny towarów

  regulacjami prawa podatkowego oraz zasadami księgowości, pierwszeństwo mają przepisy prawa podatkowego. Można bilansowo odpisywać w koszty wartość materiałów i towarów (...)

 • Zwrot z urzędu skarbowego a spadek

  podatkowe. Jak wskazuje art. 97 § 1 Ordynacji podatkowej, spadkobiercy podatnika przejmują przewidziane w przepisach prawa podatkowego majątkowe prawa i obowiązki spadkodawcy. Spadkobiercy (...)

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  ;remu uda się udowodnić, że umowa została zawarta wyłącznie po to, by obejść przepisy prawa podatkowego.  Natomiast prawem do dysponowania nieruchomością na cele budowlane jest (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  na bardziej intensywne zużycie.  „Indywidualne” podejście do amortyzacji samochodu Przepisy prawa podatkowego pozwalają podatnikom w niektórych przypadkach skrócić okres (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane