Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  mierzy się w poziomie od najbliższej krawędzi zewnętrznej otworu drzwiowego lub okiennego ściany lub w połaci dachowej budynku zwróconej w stronę tej granicy lub od najbliższej (...)

 • Okna i drzwi na granicy działki

  regulują powyższe sprawy? Montaż okien i drzwi, który wiąże się ze zmianą ich wielkości lub usytuowania lub w ogóle wstawienie okien i drzwi tam, gdzie nie przewidywał ich projekt (...)

 • Kodeks wykroczeń

  wtedy, gdy może to mieć znaczenie wychowawcze.§ 2. Kara określona w § 1 polega na ogłoszeniu orzeczenia w zakładzie pracy, w uczelni, w miejscu zamieszkania ukaranego, (...)

 • Porada prawna na temat przepisy budowlane-montaz okien w scianie na granicy dzialki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przepisy budowlane-montaz okien w scianie na granicy dzialki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny skarbowy

  zezwolenie na urządzanie gier. § 6. W wypadkach określonych w § 2-4 orzeka się przepadek przedmiotów, o których mowa w art. 29 pkt 4.Art. 31. § (...)

 • Kodeks karny

  wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze w razie ponownego skazania osoby prowadzącej pojazd mechaniczny w warunkach określonych w § 3.Art. 43. § 1. Jeżeli (...)

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  pomieszczeń na zewnątrz;  w miejscach nienarażonych na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie źródeł ciepła (piece, grzejniki); w obiektach wielokondygnacyjnych - w (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  zbiegających się przepisów.§ 3. W wypadku określonym w § 2 sąd wymierza karę na podstawie przepisu przewidującego karę najsurowszą, co nie stoi na przeszkodzie (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  jest podstaw do rozpoznania sprawy w postępowaniu przyspieszonym albo nakazowym.§ 2. W wypadkach wskazanych w ustawie i na zasadach w niej określonych uprawniony organ może (...)

 • Warunki techniczne przewodu kominowego

  wyprowadzone ponad dach w sposób określony Polską Normą dla kominów murowanych.Co do zasady, na podstawie § 12 w/w rozporządzenia, budynki na działce (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  , jeśli jest przywożona w ilościach wskazujących na niehandlowy charakter przywozu (tj. na własne potrzeby). Przywóz żywności na własny użytek Ze względu na ryzyko (...)

 • Wymagane odległości między budynkami

  budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy mierzy się w poziomie od najbliższej (...)

 • Odległość drogi od budynku

  na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany okien lub drzwi w takiej samej odległości od tej granicy, chyba że w określonym przypadku przepisy (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  na granicy gruntów sąsiadujących, służą do wspólnego użytku sąsiadów. To samo dotyczy drzew i krzewów na granicy. § 2. Korzystający (...)

 • Odległość ściany od granicy działki...

  sytuowanie budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości 1,5 m od granicy (...)

 • Zmiany w projektowaniu budynków

  parkingów, składających się z jednego albo dwóch stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, bez zachowania minimalnych odległości od okien budynku czy granicy (...)

 • Kodeks cywilny

  przepisy.  Art. 38. Osoba prawna działa przez swoje organy w sposób przewidziany w ustawie i w opartym na niej statucie. Art. 39. § 1. Kto jako organ osoby prawnej zawarł (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  dostanie zezwolenia na podstawie na pobyt na podstawie art. 114 i 127 ustawy o cudzoziemcach), np. w celu kształcenia się na studiach? Tak, o ile pozwalają na to przepisy (...)

 • Odległość budynku od sąsiedniej działki

  sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż: 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,  3 (...)

 • Kiedy można budować w granicy ?

  - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Sytuacje, w których dopuszczalne jest sytuowanie budynku (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  . o cudzoziemcach, określającego status członka rodziny członka misji dyplomatycznej lub urzędu konsularnego państwa obcego albo innej osoby zrównanej z nimi na podstawie ustaw, umów (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  dowodów oraz wykonanie przepadku, o których mowa odpowiednio w § 2 i 3, odbywa się na podstawie przepisów rozdziałów 62 66 oraz umów (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  , charakter i stopień zurbanizowania miejscowości, w której nieruchomość jest położona; 18) łączności publicznej - należy przez to rozumieć infrastrukturę telekomunikacyjną służącą (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  ;źnienia w postępowaniu.2. Nieuwzględnienie zmian, o których mowa w ust. 1, nie pozbawia nabywcy wierzytelności możliwości realizacji jego uprawnień na podstawie przepisów (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  wziąć udział. Art. 21. W postępowaniu przed sądem prokurator jest stroną; w szczególności może składać wnioski, a w wypadkach wskazanych w ustawie wnosić zażalenia (...)

 • Odległość szamba od granicy

  dokładny wszystkich kwestii związanych z lokalizacją na działce kompostowników, parników, czy też szamb trzeba jedynie podkreślić, iż dla ich zainstalowania w niektórych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sasiadowi przeszkadzaja okna

  Wbudowałem dom około 10 lat temu. Nie wykończyłem go bo brakło kasy. Dom od paru lat ma okna i zamkniety. Zamierzałem go teraz wytynkować i powoli (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Granica dzialki

  Mam problem z sąsiadem. Chodzi o to ze ja mam na swojej dzialce droge do domu a obok tej drogi jest dzialka sasiada. I tenze sasiad powbijal paliki wzdluż (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane