Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Problemy związane z umową sprzedaży energii elektrycznej dla wspólnoty - opinia prawna

  wydałby opinię w tym zakresie lub napisanie do Urzędu Regulacji Energetyki pisma wskazującego, że działalność przedsiębiorstwa energetycznego rażąco uchybia warunkom ustalonym w koncesji, a WAM (...)

 • Spółdzielnie mieszkaniowe nie umogą odmawiać operatorom

  wystąpienia do zakładu energetycznego o przydział mocy energii elektrycznej wraz z montażem licznika). Spółdzielnia odwołała się od decyzji, jednak najpierw Sąd Ochrony Konkurencji i (...)

 • Kontrola poboru prądu

  przedsiębiorstwa energetycznego. Powinni oni okazać legitymacje i pisemne upoważnienie wydane przez właściwy organ przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się przesyłaniem lub dystrybucją (...)

 • Porada prawna na temat przepisanie licznika energetycznego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przepisanie licznika energetycznego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nielegalny pobór energii

  W dniu 12.02.2006 zgłosiłem do zakładu energetycznego reklamację na zawyżanie licznika. W dniu 14.02.2006 przyjechali panowie z kontroli i stwierdzili że liczniki zawyżają pobór energii, po (...)

 • Brak instrukcji obsługi licznika energii

  , a niekiedy klientów. W przypadku mieszkań liczniki są własnością zakładu. W innych sytaucjach własność licznika zależy od grupy przyłączeniowej. Licznik jest montowany (...)

 • Przepisanie umowy z zakładem energetycznym

  stanowisko ZE. Jeżeli nie poręczyła Pani za ewentualny dług męża ZE nie ma wobec Pani roszczenia z tytułu umowy dostawy energii zawartej z Pani mężem. Zgodnie z artykułem 8 prawa energetycznego (...)

 • Odpowiedzialność za stan linii energetycznej

  podstawie umowy za wynagrodzeniem.Jeśli chodzi natomiast o ochronę przed zagrożeniem, jakie powodują nieremontowane linie, podstawą żądania od zakładu energetycznego konserwacji linii jest przepis (...)

 • Wymontowanie licznika przez zakład energetyczny

  należy powiadomić zakład energetyczny o fakcie zapłaty oraz złożyć reklamację do zakładu energetycznego, w której zostanie opisana cała sprawa. energetyka, zakład energetyczny, wstrzymanie, (...)

 • Za co płacisz w rachunku za ogrzewanie, prąd i gaz?

  odbiorcom zalegającym z opłatami za pobrane paliwa lub energię zostać wstrzymana ich dostawa. Prawo do tego wynika bezpośrednio z przepisów Prawa energetycznego. Oznacza to zatem, iż w przypadku (...)

 • Postępowanie eksmisyjne

  Zakładu Energetycznego uzyskałem odpowiedź, że jest to rozwiązanie często stosowane i że nie ma w tym żadnych "haczyków". Zgodziłem się i teraz nie mogę wyłączyć nieuczciwemu lokatorowi prądu (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane