Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  dostarczenia towaru; dane dotyczące towaru będącego przedmiotem przewozu, w szczególności rodzaj towaru, pozycję CN lub podkategorię PKWiU, ilość, masę brutto lub objętość (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  towaru następuje w drodze postanowienia, które może być w każdym czasie uchylone lub zmienione.4. Na postanowienie w sprawie zajęcia towaru przysługuje zażalenie.5. W sprawach o zajęcie (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  przepadek przedmiotów określonych w art. 29 pkt 1, 3 i 4 w wypadkach przewidzianych w kodeksie, także wówczas, gdy przedmioty te nie są własnością sprawcy. § 1a. Sąd może orzec (...)

 • Porada prawna na temat przepadek towaru

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przepadek towaru, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyższe kary dla nielegalnych sprzedawców

  własnej uprawy. Został on jednak wykreślony z dokumentu podczas prac parlamentarnych. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl sprzedaż, handel uliczny, straż miejska, mandat, kara, przepadek towaru

 • Kodeks wykroczeń

  zezwolenia.§ 4. Można orzec przepadek przedmiotów uzyskanych z czynu określonego w § 1 także wtedy, gdy zostały one przekazane przez sprawcę innej osobie lub instytucji, jak i przepadek

 • Zaostrzony Kodeks karny skarbowy!

  pochodzące z przestępstwa skarbowego przenosząc je na inne osoby, sąd orzeknie przepadek również tej korzyści majątkowej. Przepadek korzyści majątkowej nie będzie mógł zostać orzeczony, (...)

 • Obrót podróbkami a odpowiedzialność karna

  , gwarantującym wyeliminowanie towaru oznaczonego podrobionym znakiem towarowym z obrotu, jest obligatoryjne komisyjne zniszczenie lub zatrzymanie w aktach sprawy towaru, którego przepadek (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§ 2. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1, sąd orzeka przepadek określonych w nim przedmiotów, a może orzec (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 283 - 327)

  przepadek na rzecz Skarbu Państwa. 2. W razie skazania za przestępstwo określone w art. 305 ust. 1 i 2, sąd może orzec przepadek na rzecz Skarbu Państwa materiałów i narzędzi, jak również (...)

 • Przepadek zaliczki

  wystawiona na całość. Czy wobec tego firma B może dowolnie zagospodarować niezapłacony i nieodebrany towar jednocześnie uznając przepadek zaliczki? Bardzo proszę o zapoznanie się z treścią artykułu (...)

 • Ochrona prawnokarna znaku towarowego

  środków technicznych, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia przestępstwa. Jeżeli materiały te, narzędzia albo środki techniczne nie były własnością sprawcy, sąd może orzec ich przepadek (...)

 • Nielegalni handlarze znikną z ulic?

  handel uliczny, handel, grzywna, przepadek, sądy, konfiskata, nielegalny handel

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  zdanie pierwsze, a w wypadku towaru importowanego - osobę i adres importera. § 5. Jeżeli zbywca produktu nie może wskazać producenta ani osób określonych w § 4, zwalnia go od

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  Ustawaz dnia 17 listopada 1964 r.Kodeks postępowania cywilnegoDz.U. 1964 Nr 43, poz. 296; Dz.U.1965 Nr 15 poz. 113; Dz.U.1974 Nr 27 poz. 157,  Nr 39 poz. 231; Dz.U. 1975 Nr 45 poz. 234; Dz.U.1982 Nr 11 poz. (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  Art. 1.  Kodeks postępowania cywilnego normuje postępowanie sądowe w sprawach ze stosunków z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa pracy, jak również w sprawach z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kary za handel uliczny?

  Doszły mnie słuchy, że nowe przepisy wprowadzają kare grzywny na osoby prowadzące sprzedaż na terenie należącym do gminy poza miejscem do tego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane