Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o dzieło autorskie między małżonkami

  praw z majątku osobistego jednego z małżonków do majątku osobistego drugiego z małżonków. Ewentualne wynagrodzenie za przeniesienie praw autorskich twórcy (...)

 • Żądanie oświadczenia o przeniesieniu praw autorskich

  oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich majątkowych. Przeniesienie praw autorskich majątkowych może nastąpić jedynie w wyniku zawarcia umowy w formie pisemnej pod rygorem (...)

 • Prawo autorskie a regulamin forum

  opublikowanie swoich dzieł na własnej internetowej, nie naruszył Pan praw autorskich, jeżeli oczywiście wcześniej ich Pan nie przeniósł poprzez umowę o przeniesienie praw (...)

 • Opinia prawna na temat przeniesienie praw autorskich

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przeniesienie praw autorskich, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa autorskie - pola eksploatacji

  dawno wprowadzenie zapisu cyfrowego.” Stąd umowa o przeniesienie praw majątkowych autorskich musi zawierać wyraźne wskazanie pól eksploatacji, których dotyczy. Jednocześnie (...)

 • Umowy o przeniesienie praw autorskich oraz umowy licencyjne

      Umowy dotyczące autorskich praw majątkowych Umowa o przeniesienie praw autorskich polega na tym, że przenoszący prawa autorskie wyzbywa się całkowicie władztwa (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  . Nabywca oryginału może jednak domagać się od twórcy odpowiedniego zabezpieczenia oraz wynagrodzenia za korzystanie.   Art. 53. Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych (...)

 • Wniesienie praw autorskich jako aportu do spółki z o.o. - opinia prawna

  spółce z o.o. autorskich praw majątkowych jest bądź wniesienie tych praw jako aportu do spółki, bądź też zawarcie ze spółką umowy zbycia części autorskich praw (...)

 • Prawa do stworzonej strony internetowej

  licencyjną a nie umowę o przeniesienie praw autorskich. Umowa o przeniesienie praw autorskich polega na tym, że przenoszący prawa autorskie wyzbywa się całkowicie (...)

 • Czy rozumiesz treść autorskiej umowy licencyjnej?

  wyraźnie nie zaznaczono w umowie lub zachodzą wątpliwości jaką umowę zawarto, to domniemywa się, że strony zawarły właśnie umowę licencyjną a nie umowę o przeniesienie praw autorskich. Polem (...)

 • Dokumentacja praw autorskich

  , umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. Protokół odbioru a także faktura nie moga czynić zadość wymaganiom co do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Fotografia- przeniesienie praw autorskich

  Potrzebuję porady w takiej sprawie. Będę robić zdjęcia dla prywatnej kliniki - wnętrza lekarzy itp. Potrzebują je do strony internetowej i materiałów (...)

 • Prawa autorskie

  Jestem zatrudniony na stanowisku : inżynier serwisu. Moja praca polega na pisaniu oprogramowania systemów sterowania w przemyśle. Ponieważ jestem zatrudniony (...)

 • podatek od naleznosci za przeniesienie praw autorskich

  Witam, pracowalam za granica przez okres 7miu miesiecy w ramach stypendium Erasmus, a nastepnie kontynuowalam projekt w laboratorium w kraju. Podpisalam (...)

 • Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

  Firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Członek Zarządu jest związany z firmą kontraktem menadżerskim. Jakie plusy (lub minusy) (...)

 • Prawo autorskie a umowa o dzielo

  Witam. Chcialabym prosic o pomoc w nastepujacym problemie. Wykonana zostala strona internetowa pewnej firmie na podstawie umowy o dzielo. Wszystko przebieglo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane