Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  dotyczy to obiektów, w których system sygnalizacji pożarowej jest niezbędny do uruchamiania urządzeń przewidzianych do funkcjonowania podczas pożaru.  Właściciel, zarządca lub (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  , mechaniczne urządzenia do usuwania popiołu oraz podobne urządzenia 83 ex 28.29.12.0 Urządzenia i aparatura do filtrowania lub oczyszczania cieczy - wyłącznie: - urządzenia i aparatura (...)

 • Za co płacisz w rachunku za ogrzewanie, prąd i gaz?

  wykonanie przyłączy do scentralizowanego źródła ciepła, w wyniku likwidacji lokalnego źródła ciepła, w celu zmniejszenia kosztów zakupu ciepła dostarczanego do obiektów. Z (...)

 • Porada prawna na temat przeniesienie licznika wody do nowego budynku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przeniesienie licznika wody do nowego budynku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o własności lokali

  lokali wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi. 4. Do wyznaczenia stosunku, (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  budynku, zastąpienie miejscowych instalacji ciepłej wody - z zastosowaniem gazowych grzejników ciepłej wody - instalacją centralnej ciepłej wody, zainstalowanie urządzeń (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  nastąpić za pomocą konkretnej daty lub przez odwołanie się do upływu oznaczonego okresu. Przykład: Przykładowo, można postanowić, że wybudowanie budynku ma nastąpić najpóźniej (...)

 • ulga na spłatę odsetek od kredytu mieszkaniowego

  budowlanego lub mieszkaniowego do spółdzielni mieszkaniowej na nabyciu prawa do nowo budowanego budynku mieszkalnego albo lokalu mieszkalnego w takim budynku, oraz zakupem nowo wybudowanego (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  podstawę wpisu do księgi wieczystej.5.  W rozliczeniu opłaty adiacenckiej lub zaległości z tego tytułu, osoba zobowiązana do jej wniesienia może przenieść na rzecz gminy, za jej zgodą, (...)

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  postępowania o złożenie dokumentów do zbioru stosuje się odpowiednio przepisy rozdziału 2 działu I.  3. Złożenie dokumentów do zbioru na podstawie postanowienia (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  zasadami współżycia społecznego albo zmierza do obejścia prawa, a także gdy jest niezrozumiała lub zawiera sprzeczności.Art. 183[15]. § 1. Ugoda zawarta przed mediatorem ma po (...)

 • Pozwolenie wodnoprawne a prawa właścicieli sąsiednich działek - opinia prawna

  zastosowanie do nowego porządku prawnego po II wojnie światowej w stosunku do rurociągu? Do kwestii zasiedzenia służebności i innych związanych z rurociągiem oraz uzyskania pozwolenia (...)

 • Nadpłata za zużycie wody

  umarzają się nawzajem do wysokości wierzytelności niższej. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że potracenie będzie możliwe dopiero wówczas, gdy powstanie po stronie właściciela w stosunku (...)

 • Opodatkowanie VAT zbycia nieruchomości komercyjnych

  oprogramowania wykorzystywanego do obsługi nieruchomości;  prawa do domen internetowych dotyczących nieruchomości;  dokumentacja techniczna dotycząca budynku, w szczególności (...)

 • Nowe zasady rozliczenia za wodę w spółdzielni

  mieszkańców oraz przyjętymi ryczałtami, a wskazaniami głównego wodomierza budynku, jest rozkładana na wszystkich odbiorców proporcjonalnie do zużytej wody. W praktyce wygląda to tak, (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  ministra właściwego do spraw wewnętrznych lub podległych mu organów, będących w dyspozycji jednostek organizacyjnych Służby Więziennej oraz do lokali pozostających i przekazanych (...)

 • Legalizacja wodomierzy

  w art. 6 ust. 1, wprowadza do obrotu lub użytkowania, stosuje bądź przechowuje w stanie gotowości do użycia przyrządy pomiarowe, podlegające prawnej kontroli metrologicznej, bez wymaganych (...)

 • Darowizna mieszkania

  ulgi podatkowej, prawo do wydania decyzji ustalającej zobowiązanie podatkowe powstaje w dniu, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące utratę prawa do ulgi. Termin do wydania decyzji (...)

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  swoje działanie; opłaty sądowe za wpis do księgi wieczystej nowego właściciela oraz wpis hipoteki; opłatę sądową od wniosku o wpis do księgi wieczystej, podlegającego zamieszczeniu (...)

 • Nowe Prawo wodne

  gospodarki morskiej – w stosunku do wód morza terytorialnego oraz morskich wód wewnętrznych; minister właściwy do spraw żeglugi śródlądowej – w stosunku do (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  bezwarunkowy i nieodwołalny, najpóźniej przed przystąpieniem do głosowania nad układem. Zgoda może być wyrażona także ustnie do protokołu.Art. 274. Przepisy dotyczące wierzytelności (...)

 • Nielegalny pobór energii

  stanu nie zostaną usunięte. W pytaniu napisał Pan, że liczniki zostały wymienione na nowe. Pozostaje jeszcze przeniesienie linii na zewnątrz budynku. Dopóki nie zostanie to wykonane, zakład (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  zobowiązanego do naprawienia szkody renty obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz do możliwości zarobkowych i majątkowych zmarłego przez czas prawdopodobnego trwania obowiązku (...)

 • Administrowanie garażem we wspólnocie

  Zarządu z wszystkimi zarzutami i pytaniami co do sposobu sprawowania zarządu garażem, ale do dnia dzisiejszego odpowiedzi nie otrzymałam więc dalej płacę 10 zł za miejsce. Czy jest to zgodne (...)

 • Co się dzieje z moim mieszkaniem, gdy spółdzielnia znajduje się w stanie likwidacji lub upadłości?

  do lokalu mieszkalnego lub do domku jednorodzinnego. Z obowiązkiem złożenia deklaracji do nowej spółdzielni nie są związane żadne koszty, tj. opłata z tytułu wpisu i wpłata (...)

 • Środki ochrony własności

  wypowiedziana i lokator utracił tytuł prawny do korzystania z niego. W związku z tym, lokatorowi nie przysługuje skuteczne względem właściciela uprawnienie do władania rzeczą w rozumieniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółdzielnia ignoruje wodomierze

  Witam W naszym bloku wszystkie mieszkania są wyposażone w wodomierze. Tymczasem 2 tygodnie temu zarząd spółdzielni podjął uchwałę że zużycie (...)

 • wewnętrzna instalacja gazowa

  Witam ! Proszę o pomoc i podpowiedź - Czy wewnętrzna instalacja gazowa (od gazomierza do poszczególnych odbiorników gazu ) stanowi własność wraz (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane