Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przeciwko przemocy w rodzinie

  . - Kodeks postępowania karnego (Dz. U. 1997 r., Nr 89, poz. 555, z późn. zmianami) przemoc w rodzinie, przeciwdziałanie przemocy, członek rodziny, groźba, małoletni

 • Jak bronić się przed znęcaniem się?

  zamachem. Przemoc w rodzinie (przemoc domowa) Przestępstwo znęcania się najczęściej utożsamiane jest ze zjawiskiem przemocy domowej. Pojęcie przemocy domowej jest jednak znacznie szersze i (...)

 • Jak może bronić się ofiara przemocy?

  wspiera? Przede wszystkim należy pamiętać, iż przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Jakie zachowania można uznać za przemoc w rodzinie? Przyjmuje się, iż przemoc (...)

 • Porada prawna na temat przemoc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przemoc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Znęcał się nad rodziną

  ! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych

 • Co zrobiło MPiPS, aby zapobiegać przemocy wobec dzieci?

  przemoc w rodzinie; - liczby, wieku, płci dzieci, które doświadczają przemocy rówieśniczej; - form stosowanej przemocy w podziale na przemoc: fizyczną, psychiczną, ekonomiczną (...)

 • Prawa podstawowe w Unii Europejskiej

  nienawiść i przemoc, oraz zwraca się o potępienia takiej postawy. Posłowie udzielili pełnego wsparcia inicjatywie francuskiej, którą popierają wszystkie państwa członkowskie, na rzecz powszechnej (...)

 • Przemoc a gwałt w rozumieniu prawa karnego

  39/06 przemoc gwałt, karne, prawo, przestępstwo, wykroczenie, pojęcia

 • Kradzież przy użyciu przemocy to zawsze przestępstwo

  , kradzież, przemoc, gwałt na osobie, przestępstwo, wykroczenie, zasada prawna

 • Osoba wnosząca o ochronę uzupełniającą nie musi koniecznie udowodnić, że stanowi konkretny cel przemocy w państwie pochodzenia

  2009 r. w sprawie C-465/07 - Meki Elgafaji i Noor Elgafaji przeciwko Staatssecretaris van Justitie; http://curia.europa.eu krzywda, przemoc, agresja, ochrona uzupełniająca, konkretny cel przemocy, UE, (...)

 • Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?

  antyretrowirusowe osobom, u których mogło dojść do zakażenia w konsekwencji ryzykownych sytuacji (przemoc seksualna, zakłucie igłą zanieczyszczoną potencjalnie zakaźnym materiałem, rana (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Przemoc

  Witam mam pewiem problem zostalam pobita przez sowjego konkubenta , nie zrobilam obdukcji a chce zalozyc mu o to sprawe ze ogolnie mnie uderzyl ..jakie (...)

 • przemoc psychiczna

  witam mam ogromny problem mój były mąż stosuje wobec mnie przemoc psychiczną co w takiej sytuacji mogę zrobić? z góry dziękuję za pomoc (...)

 • Konkubinat-przemoc psychiczna-alimenty-podział majatku. POMOCY!

  Witam, moja sprawa wydaje mi sie dość zawiła i proszę o pomoc bo nie wiem jak z tej sytuacji zyciowej wyjsc. Otóz: 1. nie jestesmy małżeństwem, (...)

 • Prośba o porady

  Witam serdecznie. Zarejestrowałem się tutaj na forum w związku z problemem jaki chciałbym przedstawić i uzyskać porady. Od 1990 roku, w chwili śmierci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane