Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przelew wierzytelności

  . Umowa o przelew wierzytelności wywołuje skutek zobowiązująco-rozporządzający. Oznacza to, że umowa sprzedaży, zamiany, darowizny lub inna umowa, która zobowiazuje do przeniesienia (...)

 • Na czym polega przelew wierzytelności i czym różni się od przelewu wierzytelności hipotecznej?

  Na czym polega przelew wierzytelności i czym różni się od przelewu wierzytelności hipotecznej? Zasadniczo, zgodnie z art. 509 § 1 Kodeksu cywilnego. wierzyciel może bez zgody dłużnika (...)

 • Skutki sekurytyzacji dla dłużnika banku

  jest określoną metodą „pozbywania się" wierzytelności przez bank. Może to być związane z umową o przelew wierzytelności lub umową o subpartycypację (tu wierzytelność (...)

 • Porada prawna na temat przelew wierzytelności

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przelew wierzytelności, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy przelewu

  . przelew wierzytelności, zmiana wierzyciela

 • Przelew wierzytelności

  Co to jest przelew wierzytelności? Przelew wierzytelności jest instytucją prawa cywilnego zdefiniowana w art. 509 i nast.Kodeksu cywilnego. Stronami umowy cesji wierzytelności (...)

 • Przelew wierzytelności - definicja

  dłużnika. Celem i skutkiem przelewu jest przejście wierzytelności na nabywcę. przelew, wierzytelności, definicja

 • Poddanie się egzekucji a przelew wierzytelności

  jest nadanie klauzuli wykonalności na rzecz nabywcy wierzytelności także w przypadku, gdy przed przeniesieniem wierzytelności - na wniosek zbywcy - sąd już nadał na jego rzecz tytułowi egzekucyjnemu

 • Cesja wierzytelności o zachowek

  tytułu wierzytelność". Dopuszczalność przelewu wierzytelności reguluje przepis art. 509 kodeksu cywilnego, który zasadniczo dopuszcza przelew każdej wierzytelności, chyba że sprzeciwia (...)

 • Sprzedaż spornych wierzytelności

  przelewu. Jednakże dłużnik może przeciwko nabywcy wierzytelności podnosić te same zarzuty, które miał przeciwko jej zbywcy. przelew wierzytelności, cesja, odpowiedzialność, (...)

 • Cesja wierzytelności w postępowaniu upadłościowym

  spółki wpłynęło 23.11.2006 roku) powiadomił upadłą spółkę o dokonaniu przelewu wierzytelności. Czy ten przelew wierzytelności jest skuteczny? Czy dokument - przelew wierzytelności (...)

 • Cesja umowy przedwstępnej sprzedaży lokalu

  samych warunkach oraz będzie zobowiązana wobec dewelopera na takich samych warunkach. Jeżeli wierzytelność jest stwierdzona pismem, przelew tej wierzytelności powinien być również pismem (...)

 • Faktoring - istota i zastosowanie

  lub kary umownej, istniejące zabezpieczenia tej wierzytelności. Obok tej podstawowej czynności, jaką jest przelew wierzytelności, przedmiotem factoringu jest szereg usług dodatkowych, (...)

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  celu udowodnienia wierzytelności zabezpieczonej. Art. 106. Do wypowiedzenia wierzytelności zabezpieczonej hipoteką kaucyjną nie stosuje się przepisów o wypowiedzeniu wierzytelności

 • Czy nie odwołanie pełnomocnika może wywołać negatywne konsekwencje dla firmy – opinia prawna

  ) wynika, że przelew wierzytelności jest dokonywany jedynie w celu jej windykacji, a kwota, jaką firma windykacyjna zastrzega dla siebie, nie jest ceną nabycia wierzytelności, ale kwotą (...)

 • Cesja wierzytelności - przelew

  Czym jest cesja wierzytelności? Jak do niej dochodzi? Jakie wywołuje skutki? Czy istnieją wymagania co do formy? Cesja to sformułowanie potoczne, w języku prawnym dla określenia cesji wierzytelności

 • Przelew wierzytelności

  Art. 509 k.c. mówi o cesji wierzytelności. Czy można przenieść na osobę trzecią roszczenie niepieniężne np. roszczenie o wydanie rzeczy ruchomej? Art. 509 k.c. reguluje przelew wierzytelności (...)

 • Uprawnienia dłużnika - firma windykacyjna

  za tym idzie Pan nie ma uprawnienia do tego, by móc żądać czy to ustalenia zobowiązania (ono z punktu widzenia prawa nie budzi wątpliwości), czy to odszkodowania. przelew wierzytelności, obowiązek

 • Opodatkowanie cesji wierzytelności

  - w miejsce dotychczasowego wstępuje cesjonariusz (nabywca wierzytelności). Na podstawie umowy przelewu wierzytelności cesjonariusz może dochodzić spełnienia określonego świadczenia od dłużnika

 • Przelew wierzytelności

  przedmiotem wierzytelności (czyli np.: zapłaty określonej sumy pieniędzy) na rzecz nabywcy wierzytelności, nie zaś zbywcy. wierzytelność, przelew, sprzedaż, dłużnik, (...)

 • Spłata długu przez przelew wierzytelności

  mogłoby się okazać, jak jest naprawdę. Wierzyciel, co do zasady, może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność na osobę trzecią (tzw. cesja wierzytelności). Przelew wierzytelności (...)

 • Sprzedaż wierzytelności przed upadłością spółki

  przepis stosuje się także do czynności upadłego będącego spółką, których dokonał z inną spółką, jeżeli jedna z nich była spółką dominującą. spółka z o.o., upadłość, przelew wierzytelności, (...)

 • Jak odzyskać przynajmniej część wierzytelności?

  ;wierzytelności. Jednakże przyszłe wierzytelności powinny być w umowie factoringowej dokładnie skonkretyzowane, oznaczone. Jest niezbędne by można było w przybliżeniu określić jakie wierzytelności (...)

 • Cesja wierzytelności jako forma spłaty długu

  - Przelew wierzytelności. prawo cywilne, kodeks cywilny, prawo zobowiązań, cesja, przelew wierzytelności, warunek, k.c.

 • Zawiadomienie dłużnika przy cesji

  się na określeniu skutków prawnych powiadomienia dłużnika o dokonanym przelewie wierzytelności cywilnoprawnej. Kodeks cywilny nie uzależnia wprawdzie ważności przelewu wierzytelności od (...)

 • Cesja należności dochodzonych sądownie

  jest do takiej zamiany (ale nie do samej cesji) zgoda dłużnika. cesja, przelew, wierzytelności dochodzone sądownie, zgoda, dłużnik

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • Jak odzyskac dług od osby prywatnej?

  Mam pytanie. 1,5 roku temy sprzedałem kiosk handlowy facetowi, który przepił go po 1/2 roku ale to jakby nie mój proble, chodzi o to ,że nie oddał (...)

 • Poradźcie...

  Proszę o radę... Żyłam w chorym związku - nie będę się na ten temat rozpisywała, bo to już na szczęście przeszłość. We wrześniu 98 r. odeszłam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane