Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czekasz na zwrot podatku? To może Cię drogo kosztować

  , która w przypadku dużych zwrotów podatku może sporo kosztować – podatnik jest bowiem obciążany kosztami przekazu pocztowego, które wynoszą 1% kwoty przekazu plus 5,20 zł. Oznacza (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  przekazuje drugiemu (odbiorcy przekazu) świadczenie osoby trzeciej (przekazanego), upoważnia tym samym odbiorcę przekazu do przyjęcia, a przekazanego do spełnienia świadczenia na rachunek przekazującego. (...)

 • Jakie masz prawa w przypadku doręczenia uszkodzonej przesyłki? - opinia prawna

  ;rym mowa w art. 57 ust. 4 ustawy. Reklamację z tytułu niewykonania usługi można zgłosić po upływie 14 dni od dnia nadania przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego, nie później (...)

 • Porada prawna na temat przekazu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przekazu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie rodzaje reklam są zakazane oraz kiedy reklama stanowi czyn nieuczciwej konkurencji?

  odróżnieniu od odrębnie oznaczonego przekazu, który się zwykle opuszcza. Stąd ukryte oddziaływania promocyjne są chętnie stosowane przez przedsiębiorców przede wszystkim ze względu (...)

 • Instytucja przekazu, o której mowa w przepisach Kodeksu cywilnego

  przekazuje drugiemu (odbiorcy przekazu)  świadczenie osoby trzeciej (przekazanego), upoważnia tym samym odbiorcę przekazu do przyjęcia, a przekazanego do spełnienia świadczenia na rachunek (...)

 • Faktury w PDF-ie

  przypadku nie mamy do czynienia z papierowym przekazem faktury, tylko z przekazem elektronicznym, zatem należy spełnić wszelkie wymogi dla takiego przekazu określone cytowanym rozporządzeniem Ministra

 • Jak uzyskać koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych?

  ; rozpowszechnianie programu powoduje osiągnięcie przez nadawcę pozycji dominującej w dziedzinie środków masowego przekazu na danym rynku właściwym w rozumieniu przepisów o ochronie (...)

 • Opodatkowanie VAT usług ściągania długów

  stanie faktycznym istotne jest nie to czy wykonanie przekazu (w rozumieniu art. 921[1] Kodeksu cywilnego) podlega opodatkowaniu, lecz to czy dochodzi do wykonania usługi ściągania długów w sensie

 • Ruszyła kolejna odsłona kampanii "Dziecko w sieci"

  ; Efekty działań Zespołu ds. przeciwdziałania dyskryminacji małoletnich w elektronicznych środkach masowego przekazu Źródło: www.kprm.gov.pl Internet, kampania społeczna, dzieci, sieć, zagrożenia

 • Przestępstwo pomówienia

  , umożliwiającej realizację przekazu informacyjnego drugiej osobie. Adresatem zniesławiającego zarzutu nie może być wyłącznie osoba, której on dotyczy.”1 Oznacza to, że jedynym odbiorcą (...)

 • Nagrody pieniężne w konkursie

  konkursach i grach organizowanych i emitowanych przez środki masowego przekazu tj. prasę, radio i telewizję. Zwolnienie to jednak dotyczy tylko konkursów zarazem organizowanych przez środki masowego

 • Udzielenie pożyczki przez nierezydenta z kraju trzeciego - opinia prawna

  przekazu lub rozliczenia przekracza równowartość 10 000 euro - po przedstawieniu dokumentów potwierdzających wskazany tytuł. Zawierając umowę pożyczki należy również pamiętać o sprawozdawczym (...)

 • Liczy się dzień nadania przekazu

  . Istotą przekazu pocztowego jest wypłacenie (doręczenie) adresatowi – na polecenie nadawcy – określonej kwoty pieniężnej w gotówce. Ze wskazanych na początku sposobów jest (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  mające na celu wyłącznie umożliwienie:  1) przekazu utworu w systemie teleinformatycznym pomiędzy osobami trzecimi przez pośrednika lub  2) zgodnego z prawem korzystania z (...)

 • Zasady zwrotu nadpłaty podatku

  podstawie polecenia przelewu; złożenia przekazu pocztowego; wypłacenia kwoty nadpłaty przez organ podatkowy lub postawienia nadpłaty do dyspozycji podatnika w kasie Nadpłata może również (...)

 • Kto ma pierwszeństwo na uzyskanie patentu na wynalazek?

  przekazu. Czy o pierwszeństwie może decydować data wystawienia wynalazku? Pierwszeństwo uprzednie do uzyskania patentu, prawa ochronnego albo prawa z rejestracji oznacza się, na zasadach określonych (...)

 • Wygrane nagrody a podatek dochodowy

  zakładowe, upowszechniające publikacje periodyczne za pomocą druku, wizji, fonii lub innej techniki rozpowszechniania. Dlatego też np. Internet powinien zostać zaliczony do środków masowego przekazu, (...)

 • Prezent dla klienta w konkursie

  nagród związanych ze sprzedażą premiową. Internet – mimo iż niewymieniony wprost w powyższym przepisie – jest środkiem masowego przekazu, zatem konkurs organizowany poprzez Internet

 • Alimenty na dziecko przebywające za granicą

  zamieszkania wysłanie przekazu jest niemożliwe, do świadczenia alimentacyjnego należy zastosować przepisy ogólne kodeksu cywilnego dotyczące wykonywania zobowiązań. Zgodnie z art. 467 kc jeśli (...)

 • Sponsoring forum przez spółkę z o.o.

  , teoretycznie nieograniczona publiczność danej imprezy i dodatkowo podanie listy sponsorów w massmediach nie powinno budzić wątpliwości, że reklama jest prowadzona "w środkach masowego przekazu lub (...)

 • Życzenia opublikowane w prasie a koszty firmy.

  - o pdop, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów kosztów reprezentacji i reklamy w części przekraczającej 0,25% przychodów, chyba że reklama prowadzona jest w środkach masowego przekazu lub

 • Poczęstunek na posiedzenie Rady Nadzorczej

  środkach masowego przekazu lub publicznie w inny sposób. Wydatki poniesione na reklamę prowadzoną w sposób niepubliczny, jak również wydatki na reprezentację mogą być zaliczone w ciężar kosztów (...)

 • Sponsorowanie klubu sportowego

  : reklamę w środkach masowego przekazu, uczestnictwo w publicznych imprezach reklamowych, nośniki reklamowe, skierowane do anonimowych odbiorców. A zatem, forma reklamy polegająca na sponsorowaniu

 • Dokumenty poświadczane przez notariusza

  postąpił niewłaściwie odmawiając poświadczenia za zgodność z oryginałem kopii dowodów wpłaty (przekazu pocztowego). Zgodnie z art. Art. 96 ustawy prawo o notariacie notariusz poświadcza: 1) (...)

 • Rozliczenia gotówkowe

  przekazu pocztowego, pobrania pocztowego bądź przekazu bankowego. Sama ustawa prawo bankowe stanowi, iż rozliczenia pieniężne mogą być przeprowadzane za pośrednictwem banków, jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Koszty zastępstwa procesowego do depozytu sądowego ?

  Witam, Mam mały dylemat i może ktoś z Was mi pomoże. Otóż wyrokiem Sądu zobligowany zostałem do zapłaty kosztów zastępstwa procesowego drugiej (...)

 • niewypłacona emerytura

  W dniu 20 każdego miesiąca wypada mi dzień wypłaty emerytury z ZUS. W dniu wczorajszym chcąc odebrać emeryturę na poczcie dostałam informację (...)

 • Zarabianie nieletnich

  Witam! Mam pytanie, a właściwie kilka pytań, co do zarobków, jeżeli chodzi o nieletnich: 1) Czy nieletni może zarabiać pieniądze za usługi świadczone (...)

 • rozwód z winy męża czy za porozumieniem...?

  Chcę się rozwieść ale nie wiem,czy złożyć pozew za porozumieniem stron czy z winy męża... Byliśmy małżeństwem 5 lat.Nie mamy dzieci.Zapewne (...)

 • jak rozszyfrować te wezwanie z sądu? proszę o pomoc

  napisałam do sądu pozew o przełożenie obowiązku zapłacenia ZALEGŁYCH alimentów, 2 000 zł, z ojca dziecka na dziadków. ojciec dziecka przebywa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane