Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przejęcie długu

  dłużnika w przypadku pierwszego z omówionych sposobów przejęcia długu. Jeżeli wierzyciel odmówił wyrażenia swej zgody na przejęcie długu, umowa pomiędzy dłużnikiem a przejemca (...)

 • Przejęcie długu

  jest jednoznaczny z odmówieniem zgody. Jeżeli skuteczność umowy o przejęcie długu zależy od zgody dłużnika, a dłużnik zgody odmówił, umowę uważa się za nie zawartą. Jeżeli skuteczność (...)

 • Dłużnicy solidarni a przejęce długu, którym są należności publicznoprawne

  zgody wierzyciela na przejęcie długu. Zgodnie z art. 521 k.c. jeżeli skuteczność umowy o przejęcie długu zależy od zgody dłużnika, a dłużnik zgody odmówił, umowę (...)

 • Porada prawna na temat przejęcie długu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przejęcie długu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa o przejęcie długu

  zwolniony (przejęcie długu). § 2. Przejęcie długu może nastąpić: 1) przez umowę między wierzycielem a osobą trzecią za zgodą dłużnika; oświadczenie dłużnika (...)

 • Przejęcie długu i zbycie udziału w spadku

  wyrażenie przez męża siostry zgody na przejęcie długu. O ile umowa przejęcia długu dla swej ważności wymaga zachowania formy aktu notarialnego, to zgoda męża siostry na dokonanie (...)

 • Przejęcie długu (zmiana dłużnika)

  firmy B (nabywcy nieruchomości) będzie mieć ww. zmiana podmiotowa po stronie dłużnika w postaci przejęcia długu? Przejęcie długu zbywcy nieruchomości przez nabywcę nieruchomości (...)

 • Odpowiedzialność przejemcy długu wobec dłużnika w razie braku zgody wierzyciela na przejęcie długu

  będzie skory do wyrażenia zgody na przejęcie długu. W takim wypadku art. 521 §2 Kodeksu cywilnego przewiduje, że w sytuacji gdy skuteczność umowy o przejęcie długu zależy (...)

 • Przejęcie klientów innej firmy

  (przejęcie długu). Przejęcie długu może nastąpić: przez umowę między wierzycielem a osobą trzecią za zgodą dłużnika; oświadczenie dłużnika może być złożone którejkolwiek (...)

 • Wyrażenie zgody na przejęcie długu

  dotyczy zgody wierzyciela na przejęcie długu. Z kolei Przejęcie długu może nastąpić: a. przez umowę między wierzycielem a osobą trzecią za zgodą dłużnika; oświadczenie (...)

 • Zobowiązanie wobec banku a zmiana właściciela zabezpieczającej kredyt nieruchomości - opinia prawna

  oraz art. 522 kodeksu cywilnego. Zgodnie z pierwszym powołanym przepisem, przejęcie długu może nastąpić poprzez umowę pomiędzy dłużnikiem a osoba trzecią za zgodą wierzyciela – oświadczenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane