Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie prawa ma pacjent?

  Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.  Masz prawo do zgłaszania niepożądanych działań produktów leczniczych Możesz (lub Twój przedstawiciel ustawowy albo opiekun faktyczny) (...)

 • Przedstawiciel ustawowy dla ubezwłasnowolnionego

  ustanawia się zaś opiekuna. Opiekunem powinien być małżonek lub rodzice. Pojęcie opiekun prawny jest pojęciem w zasadzie zastępczym do pojęcia przedstawiciel ustawowy. Wskazać należy, że (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  ubezwłasnowolniona, opiekun, przedstawiciel ustawowy, podział, współwłasność

 • Porada prawna na temat przedstawiciel ustawowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedstawiciel ustawowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania karnego

  , przedstawiciel społeczny albo przedstawiciel ustawowy strony.Art. 48. § 1. O wyłączeniu prowadzącego lub nadzorującego postępowanie przygotowawcze oraz oskarżyciela publicznego orzeka (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  udział w sprawie jako obrońca, pełnomocnik, przedstawiciel społeczny albo przedstawiciel ustawowy strony.Art. 48. § 1. O wyłączeniu prowadzącego lub nadzorującego postępowanie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ;dztwo może wytoczyć jego przedstawiciel ustawowy. Termin do wytoczenia powództwa wynosi w tym wypadku sześć miesięcy od dnia ustanowienia przedstawiciela ustawowego, a jeżeli przedstawiciel (...)

 • Jak uzyskać pełną zdolność do czynności prawnych? - opinia prawna

  sprzeciwia się dobru tej osoby, przedstawiciel ustawowy za zezwoleniem sądu opiekuńczego może go rozwiązać. Co prawda, zdolność pracowniczą (czyli zdolność bycia pracownikiem) posiada osoba, (...)

 • Małoletnia matka

  po ustaleniu ojcostwa. nieletni rodzice, małoletni, dziecko, rodzic, matka, nieletnia, przedstawiciel ustawowy, opiekun faktyczny, szpital, wypis, noworodek

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  osoba zainteresowana bądź przedstawiciel ustawowy dziecka może wycofać wniosek o wydanie orzeczenia. Wycofanie wniosku nie wymaga żadnego uzasadnienia. Wnioskodawca bierze udział w posiedzeniu (...)

 • Wyjawienie majątku przez dłużnika

  przyrzeczenie złoży dłużnik, czy też jego przedstawiciel ustawowy, czy też jeden i drugi. Zdarzyć się może, że przedstawiciel ustawowy nie będzie miał wiadomości o majątku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Proszę o poradę w bardzo trudnej sprawie

  Witam. Jakiś czas temu widywałem się z pewną dziewczyną. Gdy przestaliśmy się spotykać okazało się, że jest w ciąży. Oznajmiła mi, że ja (...)

 • Osoba małoletnia

  Czesto zastanwiamy sie kim jest osoba maloletnia? Otoz jest nia osoba, która nie osiągnęła jeszcze pełnoletności, czyli osoba poniżej 18-tego roku (...)

 • Wniosek o grupę inwalidzką - formularz !!!

  Orzekanie o stopniu niepełnosprawności następuje na wniosek. Wniosek może złożyć sama osoba zainteresowana, jej przedstawiciel ustawowy, lecz za (...)

 • Chcę zmienić nazwisko swojemu dziecku

  Witam Mam synka, który nosi nazwisko ojca biologicznego chciałabym mu zmienic nazwisko na swoje panieńskie jak to trzeba zrobić, skoro ojcicec dziecka (...)

 • Proszę o poradę.

  Witam. Mój partner (konkubent) jest ojcem mojego drugiego dziecka.Syn niedawno skończył roczek. Uznał je w USC i daliśmy mu moje nazwisko. Teraz, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane