Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymiana dowodu osoby niepełnosprawnej

  złożeniu wniosku. W jednych gminach może to być po prostu członek rodziny, a w innych przedstawiciel ustawowy lub opiekun prawny (takie osoby mają być bowiem obecne przy składaniu (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  ubezwłasnowolniona, opiekun, przedstawiciel ustawowy, podział, współwłasność

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  terminu do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa, powództwo może wytoczyć jego przedstawiciel ustawowy. Termin do wytoczenia powództwa wynosi w tym wypadku sześć miesięcy od dnia ustanowienia

 • Porada prawna na temat przedstawiciel ustawowy a opiekun prawny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedstawiciel ustawowy a opiekun prawny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedstawiciel ustawowy dla ubezwłasnowolnionego

  ustanawia się zaś opiekuna. Opiekunem powinien być małżonek lub rodzice. Pojęcie opiekun prawny jest pojęciem w zasadzie zastępczym do pojęcia przedstawiciel ustawowy. Wskazać (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ;dztwo może wytoczyć jego przedstawiciel ustawowy. Termin do wytoczenia powództwa wynosi w tym wypadku sześć miesięcy od dnia ustanowienia przedstawiciela ustawowego, a jeżeli przedstawiciel (...)

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  pozostałych przypadkach zgłoszenia urodzenia dokonują przedstawiciel ustawowy lub opiekun matki. Zgłoszenia urodzenia można dokonać przez pełnomocnika. Zgłoszenie urodzenia dokumentuje (...)

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  udział w sprawie jako obrońca, pełnomocnik, przedstawiciel społeczny albo przedstawiciel ustawowy strony.Art. 48. § 1. O wyłączeniu prowadzącego lub nadzorującego postępowanie (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  nie stosuje się w przypadku dokonania czynności procesowej w elektronicznym postępowaniu upominawczym, jednak przedstawiciel ustawowy i organy oraz osoby wymienione w art. 67 mają obowiązek (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  , przedstawiciel społeczny albo przedstawiciel ustawowy strony.Art. 48. § 1. O wyłączeniu prowadzącego lub nadzorującego postępowanie przygotowawcze oraz oskarżyciela publicznego orzeka (...)

 • Obowiązek meldunkowy a przyjęcie dziecka do przedszkola - opinia prawna

  miesiące, dokonane przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu, oraz, do wglądu, dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego podmiotu. Dokumentem potwierdzającym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Udziały w spólce jawnej

  Czy występtępuje możliwość przekazania udziałów na rzecz dziecka niepełletniego (pawelzwierz) Przeniesienie udziału w spółce jawnej na osobę (...)

 • Proszę o poradę w bardzo trudnej sprawie

  Witam. Jakiś czas temu widywałem się z pewną dziewczyną. Gdy przestaliśmy się spotykać okazało się, że jest w ciąży. Oznajmiła mi, że ja (...)

 • meldunek

  Witam, Jestem zameldowana w mieszkaniu babci, ktora niedawno zmarla. Zostawila testament i wiekszosc majatku ( w tym wypadku mieszkanie)odziedziczyl moj (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane