Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedsądowe dochodzenie należności

  kilka miesięcy. Zwykłe monity i ponaglenia wysłane do nierzetelnego klienta jako e-mail nie pomagają. Również przedsądowe wezwanie do zapłaty skierowane za pośrednictwem (...)

 • Brak aktualnego adresu spółki z o.o.

  Wysłałem spółce z o.o. przedsądowe wezwanie do zapłaty, jednak list wrócił z adnotacją "adresat wyprowadził się". Ustalono, że spółka nie ma aktualnego adresu, w KRS nie (...)

 • Nieodebranie zamówionego towaru

  mam prawo żądać od klienta zapłaty reszty faktury proforma (pomimo że on nie chce tej bramy). Czy zanim wystosuję wezwanie do zapłaty i zanim skieruję pozew do sądu, (...)

 • Porada prawna na temat przedsądowe wezwanie do zapłaty wzór darmowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedsądowe wezwanie do zapłaty wzór darmowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Płatność po wysłaniu pozwu a nakaz zapłaty

  Wezwanie do zapłaty (przedsądowe), które niestety do nas nie dotarło (wg. informacji z rejestru korespondencji wchodzącej). Czy w związku z tym, że płatność została (...)

 • Zwrot pożyczki stwierdzonej wyłącznie przelewami

  pieniądze, ten termin już minął. Widzę, ze nie obejdzie się bez skierowania pozwu o zapłatę i dlatego mam zamiar wystosować do dłużnika przedsądowe wezwanie do zapłaty. (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą (...)

 • Wezwanie do zapłaty zaległości pracowniczych

  jakim pracodawca ma obowiązek wywiązać się z zapłaty zaległości, zagrożenie wystąpieniem na drogę sądową w przypadku niewywiązania się z obowiązku przez pracodawcę. Przedsądowe wezwanie (...)

 • Odpowiedzialność wspólników spółki jawnej

  powyższym przedsądowe wezwanie do zapłaty samej spółki i uzyskanie nakazu przeciwko spółce? Czy może powinienem wezwać do zapłaty osobno każdego wspólnika i (...)

 • Przedprocesowe wezwanie do zapłaty

  Czy wierzyciel, który wysłał mi przedsądowe wezwanie do zapłaty, ma prawo oddać sprawę do sądu, jeśli zaspokoję część jego roszczeń we wskazanym terminie?   Jeżeli (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ustania wypowiedzianego stosunku prawnego, lokator jest uprawniony, według swojego wyboru, bądź do powrotu do lokalu na dotychczasowych warunkach bądź do żądania od właściciela zapłaty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane