z małżonków - np. bielizna, ubranie, przedmioty, z którymi posiadacz ma związek emocjonalny, np. przedmioty kultu religijnego, przedmioty służące do zaspokajania potrzeb (...)
sportowej. Z tych względów można również zezwolić na nawiązywanie kontaktów oraz na współdziałanie z odpowiednimi stowarzyszeniami, organizacjami i instytucjami. W szczególności można (...)
małżeństwa za powyżej wyszczególnione dochody, Pomimo tego, że renta jest formą odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, będzie wchodziła w skład majątku wspólnego, jeżeli małżonek (...)
Nie szukaj dłużej informacji na temat przedmioty na litere a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo
, że wskazano nie tylko na „przedmioty urządzenia domowego”, ale przedmioty „zwykłego” urządzenia. Mają one ponadto służyć obojgu małżonkom. W tej sytuacji (...)
małżonków. Jakie przedmioty nigdy nie mogą być objęte wspólnością majątkową i dlaczego? Do majątku osobistego każdego z małżonków zawsze należą następujące przedmioty: przedmioty (...)
zwrócić wydatki i nakłady poczynione z majątku wspólnego na jego majątek osobisty, z wyjątkiem wydatków i nakładów koniecznych na przedmioty majątkowe przynoszące (...)
darowizn na rzecz innych osób, 2) usług świadczonych osobiście przez jednego z małżonków na rzecz majątku drugiego małżonka, 3) nakładów i wydatków na (...)
; przywóz tych wyrobów miał charakter okazjonalny; wyroby te były przeznaczone wyłącznie na własny użytek podróżnego lub jego rodziny lub były przeznaczone na prezenty. - (...)
egzekucyjnym jest orzeczenie sądu, klauzulę umieszcza się na wypisie orzeczenia, czyniąc wzmiankę o jej wydaniu na oryginale orzeczenia. W innych wypadkach klauzulę umieszcza się na (...)
znajdujących się na drodze lub też miejsca prowadzonych robót, jeżeli to może zagrozić bezpieczeństwu ruchu albo utrudnić ruch na drodze,podlega karze aresztu albo grzywny. Art. 85. (...)
jedynie przedmioty wyraźnie wymienione przez kodeks rodzinny w art. 33. Jakie przedmioty i prawa stanowią składniki majątków osobistych małżonków? Poniższe przedmioty (...)
wspólności majątkowej? Tak jak do tej pory kodeks wskazuje na pewne składniki majątkowe, na które małżonkowie nie mogą rozszerzyć wspólności majątkowej nawet w drodze (...)
;przywiązanych łańcuchem bądź znajdujących się na ogrodzonym terenie. Musi mieć się na baczności, gdy pies na nie szczeka, warczy i pokazuje zęby, ma uszy płasko położone (...)
małżonków.Do majątku osobistego każdego z małżonków należą (art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego): przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności ustawowej, (...)
przewidzianych w § 1 lub § 2 bieg przedawnienia przestępstwa skarbowego polegającego na uszczupleniu lub narażeniu na uszczuplenie należności publicznoprawnej rozpoczyna się z końcem (...)
nie został powiadomiony, pracodawca nie może powoływać się na wyrok, który zapadł na jego korzyść. Art. 888. § 1. Na wniosek wierzyciela komornik odbierze (...)
popełnione na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywa na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, właściwy miejscowo sąd okręgowy, na wniosek prokuratora, może wydać (...)
wspólnego. Nie muszą zatem ustalać tej wartości na poziomie wartości rynkowej. Sposób podziału pozostawiony jest także zgodnej woli stron. Najogólniej można stwierdzić, że polega (...)
wyłącznie orzeczenia wydane przez organ rentowy na orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, natomiast zasada ta nie pozwala na przekładanie orzeczeń o stopniu niepełnosprawności na (...)
wspólnego na jego majątek osobisty, z wyjątkiem wydatków i nakładów koniecznych na przedmioty majątkowe przynoszące dochód. Może żądać zwrotu wydatków (...)
wypadków:małżonkowie zawarli małżeńską umowę majątkową,z ważnych powodów na żądanie jednego z małżonków sąd orzekł zniesienie wspólności,wspólność ustała (...)
, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił;przedmioty majątkowe nabyte ze środków uzyskanych w zamian za przedmioty wymienione w dwóch punktach poprzedzających;przedmioty
okres do 3 lat. § 3. Na postanowienie w przedmiocie rozłożenia grzywny na raty przysługuje zażalenie.”Art. 50. § 1. Sąd odwołuje rozłożenie grzywny na raty, jeżeli (...)
upadłego wchodzą w skład masy upadłości, rozstrzyga sędzia-komisarz na wniosek syndyka lub upadłego. Takie rozwiązanie ma na celu uproszczenie postępowania w przedmiocie ustalania składu (...)
otrzymującego stałej płacy - pieniądze niezbędne dla niego i jego rodziny na utrzymanie przez dwa tygodnie, przedmioty niezbędne do nauki, papiery osobiste, odznaczenia i przedmioty (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
Proszę o radę... Żyłam w chorym związku - nie będę się na ten temat rozpisywała, bo to już na szczęście przeszłość. We wrześniu 98 r. odeszłam (...)
Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?
Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)
Potrzebuje rady! jak zmienić nazwisko??
Witam:) Mam problem ponieważ mam 17lat i bardzo chce zmienić nazwisko! ale nie bardzo wiem jak sie za to wszystko zabrać. Czy nowe nazwisko musi sie (...)
Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)
Bardzo prosze o informacje,co z domu moze zajac komornik?Czy takie przedmioty jak pralka automatyczna,lodowka,komputer dziecka moga byc zajete? Roman (roman25) (...)
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.