Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie dokonanego umownego działu spadku... - opinia prawna

  związanej z nieruchomością obciążoną hipoteką. umowny dział spadku, przedawnienie, roszczenie, majątkowe

 • Zawieszenie i przerwanie biegu przedawnienia

  , przedawnienie nie biegnie na nowo, dopóki postępowanie nie zostanie zakończone. Roszczenie stwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądu lub innego organu powołanego do rozpoznawania spraw danego (...)

 • Kiedy zobowiązania podatkowe ulegają przedawnieniu?

  różne instytucje: Przedawnienie prawa organu podatkowego do ustalenia zobowiązania podatkowego. Przedawnienie zobowiązania podatkowego.   Przedawnienie prawa do ustalenia zobowiązania

 • Porada prawna na temat przedawnienie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedawnienie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?

  Co to jest przedawnienie? Przedawnienie jest to utrata przysługującego komuś prawa, pod warunkiem że nie zostało ono zrealizowane w określonym czasie. Istotny sens przedawnienia polega na tym, (...)

 • Przedawnienie weksla

  żadnej umowy na piśmie!). W jakim terminie przedawni się prawo do wypełnienia weksla i dochodzenia z niego praw? Czy przedawnienie faktury ma wpływ na przedawnienie weksla? Przedawnienie (...)

 • Wypadek komunikacyjny przedawnienie

  osobie, przedawnienie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia (art. 442 [1] (...)

 • Przedawnienie przestępstwa sprzed 1998r.

  . Według starego kodeksu obowiązującego do roku 1997 przedawnienie to wynosi 5+5 lat, według zmian w nowym kodeksie przedawnienie wynosi 10+5 lat. Czy we wrześniu 2006r będzie można w związku (...)

 • Przedawnienie należności kredytowych

  egzekucyjny i sąd wyda nakaz zapłaty np. w listopadzie 2003 r. Jeśli komornik nie będzie miał z czego ściągać długu, kiedy w takim przypadku nastąpi przedawnienie tego zadłużenia? Przedawnienie (...)

 • Przedawnienie należności z BTE

  termin przedawnienie nie biegł. Dopiero po jego zakończeniu bieg rozpoczął się, i to na nowo. Możliwość powołania się na przedawnienie roszczenia zależy zatem od ustalenia, kiedy formalnie zakończone

 • Przedawnienie zobowiązania podatkowego - opinia prawna

  Na czym polega przedawnienie? Przedawnienie zobowiązania podatkowego polega na tym, że ze względu na upływ określonego czasu od momentu powstania zobowiązania podatkowego, w którym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane