Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo do zachowku

  lub przerobionego (art. 928 k.c.). zachowek, darowizna, zaliczenie darowizny na zachowek, przedawnienie roszczenia o zachowek, zachowek przy dziedziczeniu ustawowym, (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zachowek

  przedawnienia. zachowek, roszczenie o zachowek, przedawnienie roszczenia o zachowek

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?

  spełniać takiego roszczenia. Do tych roszczeń należy również roszczenie o zachowek oraz roszczenie o uzupełnienie zachowku. Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek? Przedawnienie (...)

 • Porada prawna na temat przedawnienie roszczenia o zachowek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedawnienie roszczenia o zachowek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedawnienie roszczenia o zachowek

  liczy się zachowek? Od momentu ponownego przejęcia tego majątku w ręce rodziny (wujka)? Roszczenia uprawnionego z tytułu zachowku oraz roszczenia spadkobierców o zmniejszenie zapisów (...)

 • Zrzeczenie się prawa do spadku

  ustawowe, zachowek, przedawnienie roszczenia o zachowek, spadkodawca, spadkobierca ustawowy, testament

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?

  , które przez dalszy skutek realizuje cel, jakim jest ustalenie roszczenia o zachowek w sensie jego istnienia lub nieistnienia (tak wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 9 maja (...)

 • Zachowek przy dziedziczeniu gospodarstwa rolnego - opinia prawna

  . 1059 kc), to zasadniczo nie mogą ono żądać od Pana zachowku po matce. Prawo do zachowku przysługuje bowiem osobie, która byłaby uprawniona do dziedziczenia. Przedawnienie roszczenia (...)

 • Przedawnienie dokonanego umownego działu spadku... - opinia prawna

  roszczenia o odsetki. Dlatego też, pomimo przedawnienia roszczenia przysługującego Pani ojcu, a po jego śmierci, jako prawa majątkowego, które nabyła Pani przez dziedziczenie – (...)

 • Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?

  czasu wskazanego w ustawie (6 miesięcy) nastąpi przedawnienie roszczenia Nowaka, czyli inaczej mówiąc jeżeli Nowak wniesie wtedy pozew przeciwko Kowalskiemu o wypłacenie mu pożyczonej

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  ściągnięcia od dłużnika zasądzonego roszczenia, może być mowa o przedawnieniu roszczenia zasądzonego nakazem już w przyszłym roku. W innym przypadku, jeżeli doszło do przerwania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przedawnienie roszczenia o zachowek?

  Witam Chciałbym się dowiedzieć kiedy następuje przedawnienie się zachowku? Czy 4 miesiące po pogrzebie to zbyt późno? Dzięki z góry. oszczenie (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane