Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłata skarbowa od umowy pożyczki

  . Zgodnie z przepisami obowiązującej w 1999 r. ustawą z dnia 31 stycznia 1989 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 4, poz. 23 z późn. zm.), opodatkowaniu opłatą skarbową podlegały, między (...)

 • Niespłacona pożyczka z funduszu mieszkaniowego

  Otrzymałam pożyczkę z zakładowego funduszu mieszkaniowego na okres 5 lat. Po 5 miesiącach pracodawca zwolnił mnie z pracy i zażądał spłaty pożyczki z zakładowego funduszu (...)

 • Udzielenie pożyczki spółce przez wspólnika

  Wspólnik w spółce z o.o. w 1994 r. udzielił (niedokapitalizowanej) spółce pożyczki na zasilenie środków obrotowych niezbędnych do prowadzenia działalności statutowej na okres trzech m-cy, (...)

 • Opinia prawna na temat przedawnienie pożyczki z zfśs

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedawnienie pożyczki z zfśs, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieoprocentowana pożyczka

  należy naliczyć mu przychód w wysokości odsetek "rynkowych"? Czy można przyjąć w spółce, że wszystkie pożyczki udzielane pracownikom (poza ZFŚS) są nieoprocentowane, ale jednocześnie (...)

 • Dochodzenie roszczeń z umowy pożyczki

  z umowy pożyczki, które przepisy regulują omawiana materię? Umowa pożyczki uregulowana jest przepisami kodeksu cywilnego (art. 720 - 724 k.c.). Przepisy dotyczące umowy pożyczki (...)

 • Pożyczka spadkodawcy dla małżonki

  1/2 spadku to na resztę spadkobierców przechodzi prawo żądania od niej połowy kwoty pożyczki z odsetkami? Prawa i obowiązki z umowy pożyczki wejdą do majątku spadkowego. Umowa (...)

 • Odsetki maksymalne w umowie z przed 20.02.06 r.

  ? Zgodnie z nowelizacją Kodeksu cywilnego dokonaną ustawą z dnia z dnia 7 lipca 2005 roku o zmianie ustawy - Kodeks cywilny oraz o zmianie niektórych innych ustaw maksymalna (...)

 • Przedawnienie roszczeń z umowy pożyczki

  wydany. termin, przedawnienie, pożyczka, wydanie, przedawnienie roszczenia z umowy pożyczki

 • Skutki niezapłacenia PCC

  Nie zapłaciłem podatku od czynności cywilnoprawnych od umowy pożyczki. Staram się unieważnić umowę. Jakie konsekwencje mogę ponieść w tej sytuacji? Zgodnie z art. 54 Kodeksu karnego skarbowego

 • Potręcenia z zasiłku chorobowego

  Czy poręczycielowi można potrącić z zasiłku chorobowego raty pożyczki z funduszu mieszkaniowego z Zakładowego Funduszy Świadczeń Socjalnych? Potrącenia z wynagrodzenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)

 • Kodeks Pracy a PKZP

  Kilka dni temu otrzymalismy (Zarząd PKZP) od dyrekcji taką informację: [i]"Zgodnie z art. 87, 871 i 91 KP, pracodawca dokonując potrąceń z wynagrodzenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane