Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  kara grożąca za popełnione wykroczenie jest karą mandatu (grzywny), a nie karą aresztu. Wobec powyższego można stwierdzić, że w razie skazania na karę grzywny, dane o tym skazaniu nie trafią (...)

 • Okres przedawnienia mandatów i grzywien

  uprawomocnienia się orzeczenia upłynęły 3 lata. Powyższe oznacza, iż przedawnienie grzywny nałożonej w formie mandatu karnego przez uprawniony do tego organ – a więc m. in. pracowników (...)

 • Roszczenie wynikające z nałożenia opłaty dodatkowej za brak opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania

  wynikających z nałożenia opłaty dodatkowej za brak opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania, należy zwrócić uwagę na treść art. 40d ust. 3 ustawy o drogach publicznych. (...)

 • Porada prawna na temat przedawnienie mandatu za parkowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedawnienie mandatu za parkowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny skarbowy

  kary grzywny grożącej za to przestępstwo; 3) przewidzianą za przypisane przestępstwo skarbowe w wysokości nie niższej niż 1 miesiąc do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  wszczęta dziś, zasadnym byłoby egzekwowanie kwoty roszczenia głównego oraz odsetek od niego za 3 ostatnie lata. Odsetki naliczone za okres wcześniejszy powinny być już przedawnione i (...)

 • Zaległa opłata parkingowa

  właściciel pojazdu.  opłata, parkowanie, przedawnienie, właściciel, kierujący

 • Przedawnienie obowiązku zapłaty opłaty parkingowej

  Dostałem upomnienie z urzędu miejskiego z wezwaniem do zapłaty za nieopłacony postój z lutego i maja 2002 r. W 2002 r. mandaty były wwłożone za wycieraczkę. Na upomnieniu napisano: "Na podstawie (...)

 • Nowelizacja Kodeksu wykroczeń dla uczciwych obywateli

  ; stwierdził wiceminister Marcin Warchoł. Więcej czasu na zapłacenie mandatu Projekt zakłada wydłużenie z 7 do 14 dni terminu uiszczenia grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego zaocznego, (...)

 • Zapłaciłeś mandat? Odzyskaj pieniądze!

  Policja może oddać całą wpłaconą kwotę. O zwrot trzeba walczyć przed sądem. Nad przyjęciem mandatu za wykroczenie drogowe trzeba się poważnie zastanowić. Jeśli go podpiszemy, to staje (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  dla doręczeń w czasie pobytu za granicą i konsekwencjach niedopełnienia tego obowiązku, a w zawiadomieniu kierowanym do pokrzywdzonego - o uprawnieniach, o których mowa w art. 26 § 3.§ 5. Sąd może

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat

  Witam Przyszedł do mnie mandat do zapłaty i informacja, że fotoradar zarejestrował 80km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 40 km/h. (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

  w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane