Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  kara grożąca za popełnione wykroczenie jest karą mandatu (grzywny), a nie karą aresztu. Wobec powyższego można stwierdzić, że w razie skazania na karę grzywny, dane o tym skazaniu nie trafią (...)

 • Okres przedawnienia mandatów i grzywien

  uprawomocnienia się orzeczenia upłynęły 3 lata. Powyższe oznacza, iż przedawnienie grzywny nałożonej w formie mandatu karnego przez uprawniony do tego organ – a więc m. in. pracowników (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  kary grzywny grożącej za to przestępstwo; 3) przewidzianą za przypisane przestępstwo skarbowe w wysokości nie niższej niż 1 miesiąc do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego (...)

 • Opinia prawna na temat przedawnienie mandatu za parkowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedawnienie mandatu za parkowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Roszczenie wynikające z nałożenia opłaty dodatkowej za brak opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania

  wynikających z nałożenia opłaty dodatkowej za brak opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania, należy zwrócić uwagę na treść art. 40d ust. 3 ustawy o drogach publicznych. (...)

 • Zaległa opłata parkingowa

  właściciel pojazdu.  opłata, parkowanie, przedawnienie, właściciel, kierujący

 • Przedawnienie obowiązku zapłaty opłaty parkingowej

  Dostałem upomnienie z urzędu miejskiego z wezwaniem do zapłaty za nieopłacony postój z lutego i maja 2002 r. W 2002 r. mandaty były wwłożone za wycieraczkę. Na upomnieniu napisano: "Na podstawie (...)

 • Zapłaciłeś mandat? Odzyskaj pieniądze!

  Policja może oddać całą wpłaconą kwotę. O zwrot trzeba walczyć przed sądem. Nad przyjęciem mandatu za wykroczenie drogowe trzeba się poważnie zastanowić. Jeśli go podpiszemy, to staje (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  dla doręczeń w czasie pobytu za granicą i konsekwencjach niedopełnienia tego obowiązku, a w zawiadomieniu kierowanym do pokrzywdzonego - o uprawnieniach, o których mowa w art. 26 § 3.§ 5. Sąd może

 • Brak oznaczenia strefy płatnego parkowania

  publicznych w strefie płatnego parkowania. Jest to więc opłata, która wynika z mocy ustawy. Opłatę tą pobiera się za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania, (...)

 • Koniec podwójnych kar za parkowanie

  mandatu to nawet 500 złotych. Na tym jednak nie koniec. Za pozostawienie auta bez opłaty parkingowej strażnik może założyć na koło naszego pojazdu blokadę. Wówczas stracimy nie tylko (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat

  Witam Przyszedł do mnie mandat do zapłaty i informacja, że fotoradar zarejestrował 80km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 40 km/h. (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

  w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane