Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Surowe kary dla piratów drogowych

  z prawa i stwarzają śmiertelne zagrożenie na drogach.  Ustawa wejdzie w życie 1 czerwca 2017 r., z wyjątkiem art. 5 pkt 1 (dot. zaopatrywania w formularze mandatu karnego), który wchodzi (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  przestępstwa – zachowanie spełnia przesłanki w przepisie określone. Kwestionowanie mandatu jest tylko możliwe w drodze wznowienia postępowania. Pamiętać jednak należy, że wymierzenie mandatu (...)

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  można odwołać się od mandatu. Kto może złożyć wniosek o uchylenie mandatu? każdy, kto dostał mandat i ma pewność, że dostał go niesłusznie, rodzic lub opiekun prawny - jeśli osoba, (...)

 • Porada prawna na temat przedawnienie mandatu drogowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedawnienie mandatu drogowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fotoradar a Straż Miejska

  prowadzący postępowanie. W przypadku niewyraźnego zdjęcia istnieje możliwość uchylenia mandatu (jeśli zostałby przyjęty) bądź umorzenia postępowania (jeśli odmówiłby Pan przyjęcia (...)

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  można bagatelizować sprawy otrzymania mandatu. Przepisy są wprawdzie niejasne i można je kwestionować w postępowaniu przed sądem. Wiąże się to jednak z odmową przyjęcia mandatu. Postępowanie (...)

 • Okres przedawnienia mandatów i grzywien

  mandatu karnego przez uprawnione do tego organy zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 stycznia 2006 roku w sprawie nakładania kary grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia skarbowe

 • Straż Miejska - punkty karne

  wykonywania kontroli ruchu drogowego wobec kierującego pojazdem naruszającego przepisy ruchu drogowego, w przypadku ujawnienia i zarejestrowania czynu przy użyciu urządzeń działających samoczynnie (...)

 • Zatrważające dane o śmiertelności w wypadkach w Polsce. NIK bije na alarm

  systemu monitoringu i ewaluacji jej działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym; zorganizowania i przeprowadzenia przez Policję szkoleń specjalistycznych dla wszystkich funkcjonariuszy ruchu drogowego

 • Kolejna służba będzie wystawiać mandaty

  oraz pracownikom Głównego Inspektora Transportu Drogowego uprawnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Dokument znajduje się obecnie na etapie konsultacji społecznych. Zakończą (...)

 • Odpowiedzialność za szkody związane z załadunkiem towaru na gruncie międzynarodowego transportu drogowego towarów

  zgodnie z przepisami ruchu drogowego i przepisami o drogach publicznych, a w szczególności niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie mandatu drogowego

  Dnia 16.10.2001 roku otrzymalem mandat za przekroczenie predkosci. Dzis tj. 26.11.2003 otrzymalem wezwanie w sprawie postepowania egzekucyjnego z dzialu (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)

 • mandat

  Witam Przyszedł do mnie mandat do zapłaty i informacja, że fotoradar zarejestrował 80km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 40 km/h. (...)

 • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

  w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane