Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Surowe kary dla piratów drogowych

  z prawa i stwarzają śmiertelne zagrożenie na drogach.  Ustawa wejdzie w życie 1 czerwca 2017 r., z wyjątkiem art. 5 pkt 1 (dot. zaopatrywania w formularze mandatu karnego), który wchodzi (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  przestępstwa – zachowanie spełnia przesłanki w przepisie określone. Kwestionowanie mandatu jest tylko możliwe w drodze wznowienia postępowania. Pamiętać jednak należy, że wymierzenie mandatu (...)

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  można odwołać się od mandatu. Kto może złożyć wniosek o uchylenie mandatu drogowego? każdy, kto dostał mandat i ma pewność, że dostał go niesłusznie, rodzic lub opiekun prawny (...)

 • Porada prawna na temat przedawnienie mandatu drogowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedawnienie mandatu drogowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fotoradar a Straż Miejska

  prowadzący postępowanie. W przypadku niewyraźnego zdjęcia istnieje możliwość uchylenia mandatu (jeśli zostałby przyjęty) bądź umorzenia postępowania (jeśli odmówiłby Pan przyjęcia (...)

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  można bagatelizować sprawy otrzymania mandatu. Przepisy są wprawdzie niejasne i można je kwestionować w postępowaniu przed sądem. Wiąże się to jednak z odmową przyjęcia mandatu. Postępowanie (...)

 • Okres przedawnienia mandatów i grzywien

  mandatu karnego przez uprawnione do tego organy zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 stycznia 2006 roku w sprawie nakładania kary grzywny w drodze mandatu karnego za wykroczenia skarbowe

 • Straż Miejska - punkty karne

  wykonywania kontroli ruchu drogowego wobec kierującego pojazdem naruszającego przepisy ruchu drogowego, w przypadku ujawnienia i zarejestrowania czynu przy użyciu urządzeń działających samoczynnie (...)

 • Zatrważające dane o śmiertelności w wypadkach w Polsce. NIK bije na alarm

  systemu monitoringu i ewaluacji jej działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym; zorganizowania i przeprowadzenia przez Policję szkoleń specjalistycznych dla wszystkich funkcjonariuszy ruchu drogowego

 • Kolejna służba będzie wystawiać mandaty

  oraz pracownikom Głównego Inspektora Transportu Drogowego uprawnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Dokument znajduje się obecnie na etapie konsultacji społecznych. Zakończą (...)

 • Odpowiedzialność za szkody związane z załadunkiem towaru na gruncie międzynarodowego transportu drogowego towarów

  zgodnie z przepisami ruchu drogowego i przepisami o drogach publicznych, a w szczególności niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  Rejestru Karnego a osoba zainteresowana otrzyma zaświadczenie o niekaralności nieuwględniające tego skazania. Należy także stwierdzić, że w przypadku dobrowolnego zapłacenia mandatu (grzywny), nie (...)

 • Milion mandatów do skasowania. Były bezprawne

  dni od daty uprawomocnienia się mandatu. Termin zawity oznacza, że po jego upływie wygasa prawo do złożenia wniosku.  Uprawniony do uchylenia prawomocnego mandatu karnego jest sąd, na któ

 • Uprawnienia straży miejskiej - parkowanie

  do wykonywania czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego w odniesieniu m.in. do zatrzymania lub postoju pojazdów (art. § 17 ust. 1 pkt 2a). Z tego dość zawiłego wywodu wynika, że

 • Uprawnienia Policji w sprawach o wykroczenia

  , który uprzednio przedstawił się stwierdził, że dopuściłem się wykroczenia drogowego, a mianowicie przejechania na czerwonym świetle. Jednocześnie poinformował o wysokości mandatu i liczbie (...)

 • Wypadek komunikacyjny przedawnienie

  osobie, przedawnienie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia (art. 442 [1] (...)

 • Zapłaciłeś mandat? Odzyskaj pieniądze!

  -prawnik.pl mandat, sąd, kara, kierowca, mandat zaoczny, uchylenie mandatu

 • Czas na ukaranie mandatem i nałożenie punktów

  zastosowania do sytuacji gdy przed upływem roku kierowca ponownie naruszy zasady ruchu drogowego. W takiej sytuacji punkty wymienione za pierwsze z wyżej wymienionych wykroczeń nie podlegają usunięciu (...)

 • Straż Miejska - mandat za przekroczenie prędkości

  gminna, kontrola ruchu drogowego, strażnicy

 • Przedawnienie mandatu

  Czy istnieje przedawnienie wystawionych przez policję mandatów karnych? Nałożenie mandatu karnego następuje w przypadku popełnienia wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego (...)

 • Podstawa wpisu do ewidencji punktów karnych

  tej jednostki. 10. Podmioty inne niż Policja przekazują informację o nałożeniu mandatu karnego lub prowadzeniu postępowania w sprawie o naruszenie do komendanta powiatowego lub miejskiego albo

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  ). Ponadto są to wszelkie zdarzenia wywołujące na gruncie prawa cywilnego taki skutek, że zobowiązanie objęte tytułem nie może być egzekwowane (np. przedawnienie, odroczenie terminu spełnienia świadczenia

 • Od niezapłaconego mandatu do poczucia bezkarności

  mandatu. Innym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie informacji o majątku osoby unikającej zapłaty. To wymaga jednak spójnego systemu on-line, a prace nad nim dopiero trwają. – Jesteśmy gdzieś (...)

 • Przedawnienie należności z mandatu

  uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata. wykroczenie drogowe, przedawnienie, wykroczenie, przedawnienie należności, mandat

 • Kodeks wykroczeń

  znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego,podlega karze grzywny albo karze nagany. § 2. Kto w celu uniknięcia

 • Zaostrzony Kodeks karny skarbowy!

  . Zgodnie z nowelizacją, przedawnienie nie biegnie, jeżeli przepis ustawy nie pozwala na wszczęcie lub dalsze prowadzenie postępowania w sprawie o przestępstwo skarbowe. Jeśli w przed upływem okresu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie mandatu drogowego

  Dnia 16.10.2001 roku otrzymalem mandat za przekroczenie predkosci. Dzis tj. 26.11.2003 otrzymalem wezwanie w sprawie postepowania egzekucyjnego z dzialu (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)

 • mandat

  Witam Przyszedł do mnie mandat do zapłaty i informacja, że fotoradar zarejestrował 80km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 40 km/h. (...)

 • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

  w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane