Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie abonamentu RTV

  zapłaty listem zwykłym. Czy opłaty abonamentowe za RTV ulegają przedawnieniu? Jeśli tak proszę o podstawę prawną. Odpowiadając na zadane pytanie, należy wskazać, że abonament RTV jest (...)

 • Przedawnienie zapłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego

  Na jakich zasadach następuje przedawnienie należności z tytułu abonamentu RTV Abonament jest daniną publicznoprawną, dlatego kodeks cywilny nie znajdzie tutaj zastosowania, konieczne (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  opłaty za telewizję kablową czy satelitarną, nie zwolni nas to od konieczności zapłaty abonamentu RTV. Ustawa zwalnia od obowiązku zapłaty abonamentu osoby:   zaliczane do I (...)

 • Opinia prawna na temat przedawnienie abonamentu rtv

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedawnienie abonamentu rtv, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Abonament RTV 2015: będzie drożej

  satelitarną, nie zwolni nas to od konieczności zapłaty abonamentu RTV. Kto jest zwolniony?Ustawa zwalnia od obowiązku zapłaty abonamentu osoby osoby, które otrzymują zasiłek dla (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  , który był inwalidą wojennym lub wojskowym. Możliwe jest ponadto umorzenie lub zapłacenie abonamentu w ratach. Dozwolone jest to w wyjątkowych sytuacjach, np. w związku ze zdarzeniem losowym (...)

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  korzystania z usług operatora telewizji satelitarnej. Opłaty te są od siebie niezależne i w tej sytuacji konieczna jest zapłata zaległego abonamentu. abonament, telewizyjny, radiowy, RTV, (...)

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV

  Ojciec zmarł w lutym 2005 roku. Spadkobiercy nie złożyli rezygnacji z abonamentu RTV. W maju 2007 do zmarłego abonenta przyszło upomnienie z Wydziału Abonamentu Poczty Polskiej wzywające (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  odbiornika) oraz okres przez jaki nie płaciliśmy i kwotę zadłużenia. We wniosku musimy również uzasadnić niepłacenie abonamentu. Ponadto należy do niego dołączyć dokumenty, które (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  zwalnia z płacenia abonamentu RTV osoby: zaliczane do I grupy inwalidów, całkowicie niezdolne do pracy lub o znacznym stopniu niepełnosprawności, a także osoby całkowicie (...)

 • TK: Poczta ma wszystko, by skutecznie ściągać abonament

  Konstytucyjny. Zgodnie z wyrokiem Trybunału (K 24/08) art. 7 ustawy o opłatach abonamentowych, dotyczący egzekucji abonamentu RTV, nie narusza konstytucji. - Przepis ten daje Poczcie instrument (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Abonament RTV 2012 - można zaskarżyć?

  Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby zaskarżyć zaległy opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

  ta cała cyfra+ to wyzyskiwacze... Nie dosyć że miałam umowe na rok, a przedłuzałam ją aż do 2 lat i po kilka miesięcy temu rozwiazałam umowe (...)

 • Abonament rtv 2011

  Witam, dostałem zawiadomienie od Poczta Polska Wydział Abonamentu RTV że nie wpłyneła wpłata abonamentu telewizyjnego za okres 2005 - 2010. Moje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane