Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy zobowiązania podatkowe ulegają przedawnieniu?

  powodują przerwanie biegu przedawnienia zobowiązania podatkowego i od kiedy termin biegnie na nowo? Bieg terminu przedawnienia przerywa ogłoszenie upadłości. Po przerwaniu biegu terminu przedawnienia

 • Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?

  zrzeczenie się, aby być ważną czynnością musi zostać zakomunikowane wierzycielowi. Może ono być dokonane dopiero po upływie terminu przedawnienia, i jest czynnością nieodwołalną, Jeżeli, pomimo (...)

 • Zawieszenie i przerwanie biegu przedawnienia

  prawna: ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami). przerwanie biegu przedawnienia, zawieszenie biegu przedawnienia, przedawnienie, przedawnienie

 • Porada prawna na temat przedawnienia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedawnienia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Projekt ustawy chroniącej dłużników

  zastosowanie przepisy o długości terminów przedawnienia w dotychczasowym brzmieniu.  Dodatkowo, zawarto regulacje dotyczące skutku przedawnienia roszczenia przeciwko konsumentowi, (...)

 • Dopuszczalność zgłoszenia zarzutu przedawnienia w apelacji

  na nie wynikła później. Przepisy te nie mówią wprost o zarzucie przedawnienia. Sąd Najwyższy stwierdził, iż zgłoszony dopiero w postępowaniu apelacyjnym zarzut przedawnienia (...)

 • Zrzeczenie się korzystania z zarzutu przedawnienia

  się z jego wolą. Zrzeczenie się zarzutu przedawnienia nie wymaga żadnej formy. Jak każde oświadczenie woli (art. 60 KC), zrzeczenie się zarzutu przedawnienia może nastąpić w sposób

 • Krótsze podstawowe terminy przedawnienia

  terminy przedawnienia są określone w art. 118 i art. 125 § 1 K.c., znajdą zastosowanie dotychczasowe przepisy o terminach przedawnienia, natomiast jeżeli konsument nie podniesie do dnia wejścia (...)

 • Odpowiedzialność zakładu energetycznego

  przedawnienia biegnie od początku od daty przerwania. Przyczyny przerwania przedawnienia zostały wyczerpująco uregulowane w Art. 123. § 1. k.c. Bieg przedawnienia przerywa (...)

 • Przedawnienie zobowiązania podatkowego

  zastosowanie tylko nowego środka egzekucyjnego. W przeciwnym razie przerwanie biegu przedawnienia mogłoby zniweczyć całkowicie funkcjonowanie instytucji przedawnienia zobowiązań podatkowych. (...)

 • Czy istnieje możliwość uniknięcia spłaty kredytu?

  nim na zarzut przedawnienia – jeśli do przedawnienia faktycznie doszło. Należałoby także rozważyć możliwość kwestionowania nakazu zapłaty z tego powodu, że nie został prawidłowo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Pomocy Idea i Pogromcy długów Ultimo

  Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc. Wiem, że już takie tematy były poruszane na forum ale niestety nie dokońca wiem co odpisać firmie ultimo. (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane