wykorzystanego urlopu wychowawczego na dane dziecko. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pracownica będąca na urlopie wychowawczym złożyła pracodawcy kolejny wniosek o przedłużenie urlopu (...)
wynikającym z tej czynności. Okres urlopu wychowawczego, w dniu jego zakończenia, wlicza się do okresu zatrudnienia u pracodawcy, który udzielił tego urlopu. Jeżeli odrębne przepisy (...)
wniosku o: udzielenie urlopu wychowawczego - do dnia zakończenia tego urlopu; obniżenie wymiaru czasu pracy - do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej (...)
Nie szukaj dłużej informacji na temat przedłużenie urlopu wychowawczego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo
trwania urlopu, a także okres dotychczas wykorzystanego urlopu wychowawczego na dane dziecko. Pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu wychowawczego w terminie wskazanym przez (...)
zasiłku, a pozostałą jego część wykorzystać po wypisaniu dziecka ze szpitala. Ta zasada dotyczy także osób ubezpieczonych, które korzystają z urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, (...)
;rym zamierza on korzystać z tego urlopu. Pracodawca nie może udzielić takiego urlopu z własnej inicjatywy. We wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego pracownik wskazuje: datę (...)
urlopu macierzyńskiego (części urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego) albo urlopu rodzicielskiego lub jego części. Przewidziały także nowe sytuacje, których wystąpienie (...)
wypoczynkowego, bowiem w przypadku wykorzystywania urlopu wychowawczego nauczyciel nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego z dniem rozpoczęcia ferii szkolnych przypadających po zakończeniu (...)
z ubezpieczenia społecznego, to wypłat dokonuje właściwy (miejscowo) oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. A jeśli w trakcie urlopu wychowawczego pracownica urodziła kolejne dziecko? Pracownicy
urlopu, a liczba wykorzystanych w tym trybie części urlopu pomniejsza liczbę części przysługującego pracownikowi urlopu wychowawczego. Uwaga! Urlopu rodzicielskiego udziela (...)
macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz urlopu ojcowskiego. Nowe uprawnienia dają ojcom i matkom przepisy ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy (...)
ochronnego, czyli do końca trwania urlopu macierzyńskiego. 2. Ochrona będzie Pani przysługiwała również w razie skorzystania z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, urlopu (...)
będzie od 1 stycznia przeszkód, by rodzice lub opiekunowie dziecka spełniający warunki do korzystania z urlopu wychowawczego jednocześnie korzystali z takiego urlopu przez okres (...)
możliwości prowadzenia działalności zarobkowej przez pracownika opiekującego się dzieckiem w ramach urlopu wychowawczego. § 1. W czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo (...)
brania urlopu wychowawczego pracodawca nie może się nie zgodzić. Czy pracodawca może się niezgodzić na wzięcie urlopu wypoczynkowego, a od razu później urlopu wychowawczego. (...)
wypłaci te składniki wynagrodzenia po ustaleniu podstawy wymiaru składek z tytułu urlopu wychowawczego, nie ustala ponownie tej podstawy. Przykład: Pan Aleksander jest na urlopie wychowawczym (...)
. Rodzice lub opiekunowie dziecka spełniający warunki do korzystania z urlopu wychowawczego mogą jednocześnie korzystać z takiego urlopu przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy. Urlop (...)
, któremu przysługiwało do 9 tygodni urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. Rezygnacja z części urlopu macierzyńskiego Pracownica, po wykorzystaniu po porodzie co najmniej (...)
wychowawczego w okresie 36 miesięcy począwszy od pierwszego miesiąca po powrocie z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego. Żłobki (...)
wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Rozwiązanie przez pracodawcę (...)
czasie urlopu wychowawczego lub gdy zasiłek przysługuje pomimo ustania ubezpieczenia chorobowego, świadczenie wypłaca się za czas urlopu macierzyńskiego, który zgodnie z przepisami (...)
tylko w przypadku złożenia wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności prawnej zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, pracodawca udziela tego urlopu na okres (...)
udzielaniu urlopu wypoczynkowego uważa się, że jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom pracy. Jak obliczyć staż pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego? (...)
wymiarze czasu pracy, nieprzerwanej niezdolności do pracy przez okres dłuższy niż 14 dni, urlopu macierzyńskiego, powołania po zakończeniu nauki do odbycia przeszkolenia wojskowego, urlopu (...)
uprawnioną do urlopu wychowawczego obliguje pracodawcę do uwzględnienia tego wniosku, jednakże, bez względu na treść wniosku, tylko do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego czasu pracy. (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)
Jestem na urlopie wychowawczym do końca roku. Orzeczenie o niepełnosprawności mojego dziecka kończy się na koniec tego roku. Najprawdopodobniej dostanę (...)
dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy
Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)
Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia
Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)
Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy
Co się dzieje w sytuacji, kiedy kobieta za raz po urlopie macierzyńskim wniosek, ze chce iść na urlop wychowawczy, ale od np. końca 2005 roku do końca (...)
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.