Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe urlopy dla mamy i taty

  macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz urlopu ojcowskiego. Nowe uprawnienia dają ojcom i matkom przepisy ustawy z dnia 6 grudnia 2008 (...)

 • Ile wolnego dostanie mama po porodzie?

  macierzyńskiego czy dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Podobnie jak mamie, tak i tacie pracodawca nie może odmówić wolnego. Pracownikowi przysługuje również za czas takiego (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  wniosku o:   udzielenie urlopu wychowawczego - do dnia zakończenia tego urlopu; obniżenie wymiaru czasu pracy - do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej (...)

 • Porada prawna na temat przedłużenie urlopu macierzyńskiego wzór wniosku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przedłużenie urlopu macierzyńskiego wzór wniosku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia pracownicze rodziców

  ;wnież korzystać np. z urlopu rodzicielskiego, jeśli ubezpieczona-matka dziecka wykorzysta zasiłek macierzyński za okres odpowiadający okresowi urlopu macierzyńskiego. W niektórych (...)

 • Urlop macierzyński a kariera zawodowa

  ;powodu urlopu macierzyńskiego jest zatem dyskryminowana z uwagi na fakt swojej ciąży i tego urlopu. Przepisy dyrektywy 76/207 należy rozumieć w ten sposób, że zabraniają (...)

 • KE wycofuje wnioski dyrektywy o urlopie macierzyńskim

  przedstawiła swój program prac na 2015 r., dlatego Komisja zgodziła się na przedłużenie terminu o dodatkowe sześć miesięcy przed wycofaniem wniosku. Komisja podjęła intensywne starania, (...)

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

  wniosku o przyznanie renty należy dołączyć: zaświadczenie o stanie zdrowia, wydane przez lekarza prowadzącego leczenie – druk N-9, wywiad zawodowy - druk ZUS N-10 wypełniony przez zakład pracy

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane