Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  lub podobny zakład przyjął rzeczy na przechowanie albo odmówił ich przyjęcia na przechowanie, mimo że obowiązany był je przyjąć, jak również wypadku, gdy szkoda wynikła z (...)

 • Opłata za przechowanie w lombardzie

  przechowanie zastawianych rzeczy. Jaka może być maksymalna opłata za przechowanie i czy wysokość jej jest regulowana jakimiś przepisami? Maksymalna wysokość odsetek wynikających z czynności (...)

 • Umowa depozytu i depozytu nieprawidłowego

  zobowiązuje się przechować określoną ilość pieniędzy lub rzeczy oznaczonych co do gatunku. W przypadku umowy depozytu nieprawidłowego przechowawca może jednak korzystać z oddanych mu na przechowanie (...)

 • Porada prawna na temat przechowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat przechowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa przechowania a depozyt nieprawidłowy

  jest konieczne wyraźne zastrzeżenie tego w umowie, niemniej dla zastosowania art. 845 Kodeksu konieczne jest ustalenie, że przechowawca uprawniony został do rozporządzania oddanymi na przechowanie

 • Umowa przechowania

  jest to konieczne do zachowania jej w stanie niepogorszonym. Przedmiotem przechowania może być każda rzecz ruchoma oznaczona co do tożsamości. Wykluczone jest natomiast „przechowanie

 • Umowa o przechowanie i depozyt nieprawidłowy

  występuje tu depozyt nieprawidłowy, a więc również nie wystąpi PCC. depozyt nieprawidłowy, umowa o przechowanie, rzeczy oznaczone co do gatunku, PCC

 • Kodeks wyborczy

  Przepisy wstępne Dział I Art. 1. Kodeks wyborczy określa zasady i tryb zgłaszania kandydatów, przeprowadzania oraz warunki ważności wyborów:  1)   do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (...)

 • Zwrot kosztów przechowania rzeczy

  poprzez wydatki poniesione za przechowanie rzeczy.  Jeżeli kupujący był zmuszony oddać rzecz na przechowanie osobie trzeciej, dowodem będzie wystawiony przez tą ostatnią rachunek. Jeżeli (...)

 • Forma umowy z biurem rachunkowym

  ), składającego rzecz na przechowanie, obciąża dowód wydania takiego przedmiotu. Dowodem takim może być np. pokwitowanie. umowa, forma, biuro rachunkowe, umowa przechowania, dokumentacja, pracownicza, (...)

 • Jakie prawa i obowiązki ma znalazca rzeczy

  osobie uprawnionej lub zastrzegł sobie prawo żądania znaleźnego przy oddawaniu rzeczy na przechowanie. Wysokość znaleźnego wynosić będzie jedną dziesiątą wartości rzeczy. Gdy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane