Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Austriacka fundacja prywatna - czyli jak bezpiecznie i tanio przekazać majątek przedsiębiorstwa następcom prawnym?

  być austriacka fundacja prywatna. Czym charakteryzuje się austriacka fundacja prywatna? Austriacka fundacja prywatna ma w istocie niewiele wspólnego z tym, co określamy mianem fundacji (...)

 • Finansowanie prywatnej opieki zdrowotnej

  ; Karolina Kornblit, aplikant radcowski, Kancelaria GACH, HULIST, MIZIŃSKA, WAWER – adwokaci i radcowie prawni sp.p. (www.ghmw.pl)   finansowanie, prywatna opieka zdrowotna, ZOZ, leczenie, (...)

 • Wystawienie weksla przez spółkę

  - jako osoba prywatna (czyli wspólnik nie będący członkiem zarządu, pełnomocnikiem), oznaczać to będzie, że to Pani jako osoba prywatna jest wystawcą weksla. Jeżeli natomiast spółka jest (...)

 • Porada prawna na temat prywatna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prywatna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Droga prywatna

  Czy właściciel działki, który nabędzie udziały w przylegającej do działki drodze prywatnej, może korzystać z tej drogi w celu dojazdu do własnej działki? Osoba będąca współwłaścicielem jest uprawniona (...)

 • Co rząd robi z pieniędzmi? Możesz sprawdzić

  podstawie tych dokumentów Bronisław Komorowski stwierdził, że zmiana prawa będzie zgodna z konstytucją. Ujawnienia opinii prawnych domagały się osoba prywatna, Fundacja e-Państwo oraz Stowarzyszenie

 • Prywatna "czarna lista" dłużników

  Na serwisie A. jest czarna lista. Jest to wykaz klientów, którzy są automatycznie zablokowani co do możliwości dokonania zakupu u osoby, która dokonała wpisu na czarną listę. Chcę u siebie w firmie wprowadzić (...)

 • Prywatna droga dojazdowa

  działce mogę usytuować budynek mieszkalny w odległości 3 m od tej granicy (chciałbym, aby w ścianie od strony granicy było jedno okno)? Czy prywatna droga dojazdowa traktowana jest jako działka (...)

 • Prywatna stacja paliw

  Mam sąsiada który posiada Tiry a do niech własny zbiornik na paliwo ok. 7-10 tys. litrów oleju napędowego. Znajduje się on na działce zwykłej budowlanej na wsi. Zbiornik wraz z dystrybutorem jest w odległości (...)

 • Zniesienie współwłasności

  , odrębna własność lokalu, opinia prywatna, spłata współwłaścicieli

 • Koszty oświetlenia dróg osiedlowych spółdzielni

  ulic. Ten koszt ponosić będzie spółdzielnia a pośrednio mieszkańcy w ramach opłat. drogi, oświetlenie, droga gminna, droga publiczna, droga prywatna

 • Wystawienie gwarancji przez osobę prywatną

  kupującego. umowa, gwarancja, sprzedaż, osoba prywatna, zakup, rękojmia, wady towaru

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości

  wydatki związane z obrotem nieruchomościami. prywatna sprzedaż nieruchomości, 19% zryczałtowany podatek, profesjonalny obrót nieruchomościami

 • Sprzedaż lokalu użytkowego a VAT

  użytkowego, VAT, osoba fizyczna, prywatna, dostawa towarów, nieruchomości, najem

 • Nieodpłatny przychód z darowizny samochodu

  . Czy w związku z darowizną tego samochodu na moją prywatna firmę - w spółce cywilnej powstanie dochód z tytułu nieodpłatnego przychodu oraz obowiązek z tytułu podatku VAT? Spółka cywilna (...)

 • Rozliczanie najmu krótkoterminowego

  informację, że z najmu MUSZĘ się rozliczać poprzez działalność gospodarczą. Proszę o wyjaśnienie, czy rzeczywiście osoba prywatna posiadająca lokal niemieszkalny nie może rozliczać jego najmu (...)

 • Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca - na siebie czy na firmę - opinia prawna

  wypadku wystąpi wówczas, gdy:nabywcą będzie obywatel USA działający jako osoba prywatna, tj. nie przedsiębiorca,nabywcą będzie przedsiębiorca EOG (bez względu na pochodzenie kapitału) – (...)

 • Kontrola administracji

  . Według współczesnych kodeksów karnych urzędnik odpowiada bardziej surowo niż osoba prywatna, gdyż on powinien całym swoim zachowaniem (nawet poza służbą) dawać świadectwo, że władza (...)

 • Doniesienie o przestępstwie oszustwa

  przedsiębranego działania. Doniesienie na Policję czy Prokuraturę może złożyć każdy kto ma wiedzę na temat popełnionego przestępstwa. Może to być pokrzywdzony jak i sprawca. Nie musi to być osoba (...)

 • Reprezentacja w spółce cywilnej

  (np. zawierając umowy) w związku z prowadzoną działalnością, gospodarczą nie działa jako osoba prywatna. To czy stroną w/w umów muszą być wszyscy wspólnicy, czy może prawo reprezentacji

 • Koszty sporządzenia opinii

  biegłego. W tym zakresie koszty również ponosi strona wnioskująca o jej sporządzenie na własny rachunek. Taka prywatna opinia może mieć jakby „słabsze” znaczenie dla sądu jako, że (...)

 • Fałszywa opinia biegłego

  prywatnej opinii biegłego. Taka prywatna opinia nie stanowi dowodu w sprawie. Nie znaczy jednak, że nie ma ona żadnego znaczenia dla danego postępowania. Pozwala ona właściwie przygotować się do (...)

 • Odszkodowanie za zajęcie nieruchomości

  przedstawionej sytuacji właściciel (tu wspomniana osoba prywatna) może żądać od osoby, która włada faktycznie jego rzeczą (tu gmina), ażeby rzecz została mu wydana. Przeciwko osobie, która narusza (...)

 • Zmiany w Systemie Dozoru Elektronicznego i więziennictwie

  . W przypadku problemów wzywali policję. Teraz całość zadań związanych z SDE przejmuje Służba Więzienna. To rozwiązanie korzystne dla bezpieczeństwa obywateli. Prywatna firma może odstąpić (...)

 • Opinia prywatna w postępowaniu przed sądem

  CSK 323/10, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna – Zbiór Dodatkowy 2011, Numer D, poz. 86 biegły, opinia, opinia prywatna, dowód

 • Ulga podatkowa nie może zależeć od rodzaju i położenia szkoły...

  Finanzamt Bergisch Gladbach (Niemcy); http://curia.europa.eu odliczenie czesnego, szkoła prywatna, ulga podatkowa, Niemcy, uczniowie, rodzice, ETS, TWE, opodatkowanie, Schwarz, sprawa C-76/05

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane