Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  początkowej nabytego samochodu.   Jak poprawnie wyliczyć wartość początkową samochodu będącego środkiem trwałym?  Poprawne ustalenie wartości początkowej samochodu (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  obecnym, biorącym udział w czynności urzędowej, które powinny następnie protokół podpisać. Odmowę lub brak podpisu którejkolwiek osoby należy omówić w protokóle. Art. 174. § 1. Protokół

 • Kodeks postępowania karnego

  przekazania sprawy sądowi właściwemu do rozpoznawania spraw cywilnych. Jeżeli pokrzywdzony w terminie tym żądania nie zgłosi, zabezpieczenie upada, a wniesiony poprzednio pozew nie wywołuje skutków (...)

 • Porada prawna na temat protokół przekazania samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat protokół przekazania samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezpieczenie samochodu a wartość początkowa

  początkową samochodu (w tym także samochodu ciężarowego) jest cena jego nabycia powiększona o koszty związane z zakupem naliczone do dnia przekazania środka trwałego do używania. (...)

 • Zasada pisemności w zamówieniach publicznych (stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004 r.)

  sporządzić protokół postępowania? Zamawiający ma obowiązek sporządzić protokół postępowania zawsze, jeżeli wartość zamówienia publicznego przekracza wyrażoną w złotych równowartość (...)

 • Likwidacja działalnosci gospodarczej a remanent

  będący środkiem trwałym spełnia definicję towaru używanego, to ma Pani prawo dokonać przekazania tegoż samochodu na prywatne potrzeby korzystając przy tym ze zwolnienia z podatku VAT. W (...)

 • Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych

  . Wyniki przeprowadzonej kontroli kontrolujący przedstawia w protokole kontroli.2. Protokół kontroli sporządza się w dwóch egzemplarzach, z których jeden otrzymuje osoba kierująca biurem.3. Protokół (...)

 • Oszustwo przy nabyciu samochodu

  . Zapłaciłam 17000zl, tj. cenę rynkową odpowiednią do rocznika. W tej chwili okazało się, że właściwie nie ma możliwości naprawienia samochodu. Mogę w każdej chwili dostać protokół (...)

 • Samochód w firmie a zastaw rejestrowy

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Nie uważa się również za koszty odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia samochodu osobowego, w części ustalonej od wartości samochodu przewyższającej

 • Sfałszowanie dokumentu, a bezumowne korzystanie z przedmiotu spadkowego – opinia prawna

  , iż sfałszowanie Pani podpisu w celu zmiany numeru silnika i jego wymiany jest ściśle związane z używaniem samochodu, zatem wykazanie iż w tym czasie z samochodu korzystała wskazana w akcie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • wypowiedzenie umowy najmu - uzasadnienie

  Dzień dobry, mam taką sytuacje iż chciałbym wypowiedzieć natychmiastowo umowe najmu tak żeby być w tym pokoju do końca obecnego miesiąca, według (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

  W lipcu 2007 r. od Spółki nabyto lokal użytkowy. Od zapłaconej kwoty uzyskano zwrot VAT w części dotyczącej sprzedaży opodatkowanej. W lutym 2009 (...)

 • Komunalne mieszkanie

  Na podstawie umowy najmu zajmuję mieszkanie komunalne. Problem polega na tym, że kiedy je wynająłem był to budynek gospodarczy. Wyremontowałem go (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane