Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  nakazuje wstrzymanie wykonania opróżnienia lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. 7. Przepisu ust. 4 nie stosuje się do osób, które utraciły (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  osobie uprawnionej do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego oraz do urlopu (...)

 • Zawiadomienie Urzędu Miasta o rozpoczęciu budowy

  mapie planu sytuacyjnego przyłącza. Do planu tego będą miały zastosowanie odpowiednie przepisy prawa geodezyjnego i kartograficznego, a do wykonania przyłączy - w zależności od rodzaju przyłącza (...)

 • Opinia prawna na temat protokół odbioru instalacji wod kan druki do pobrania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat protokół odbioru instalacji wod kan druki do pobrania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgoda na przeprowadzenie mediów w drodze

  przeprowadzenie instalacji wod-kan w nieruchomości drogowej prywatnej narażam się na utratę cech prywatności tej nieruchomości? Innymi słowy czy nie ma przepisu mówiącego, że jeżeli (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  sołtysowi. § 3. Pismo można również pozostawić osobie upoważnionej do odbioru korespondencji w miejscu stałego zatrudnienia adresata.  Art. 134. § 1. Pisma adresowane do (...)

 • Rozliczanie zaliczek do umów o dzieło

  pracownika zaliczkę na poczet całości wynagrodzenia. Czy zaliczki wypłacane pracownikowi do umowy o dzieło podlegają księgowaniu? Czy od wypłacanych zaliczek należy odprowadzać do Urzędu (...)

 • Nakłady dzierżawcy lokalu użytkowego

  oddzielnych przyłączeń wod.- kan. i co do zasilania dzierżawionego lokalu. Koszt takiego przedsięwzięcia to ok. 50.000 zł. W tym roku nastąpiła zmiana zarządu i Starosty. Czy takie (...)

 • Ulepszenia w najmowanym lokalu

  podpisał z nami absolutnie żadnego aneksu do umowy najmu. Domeldował mnie tylko do żony w urzędzie i na tym koniec. Pomimo tego, że zmieniło się nazwisko żony oraz nasza sytuacja prawna, (...)

 • Forma pełnomocnictwa

  ukończone i trwa rozruch technologiczny instalacji oraz przystąpiliśmy do odbioru przekazując dokumentację. Czy w postępowaniu odbiorczym i pozostałych uzgodnieniach dotyczących tej (...)

 • Wydatki na wizyty u najemcy kosztem podatkowym

  wynajmowanych pomieszczeń. Potwierdzeniem związku przyczynowo-skutkowego może być np. kopia pokwitowania odbioru czynszu, protokół dotyczący stanu technicznego lokalu. Bez związku z przychodem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane