Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  ;podatników dokonujących sprzedaży towarów i usług wymienionych w poz. 1-33 ww. tabeli, jeżeli w poprzednim roku podatkowym udział obrotów z tytułu tej sprzedaży w obrotach ogółem (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  sprzedaży zwolnionej z obowiązku ewidencjonowania wymienionej w poz. 1-33 ww. tabeli, w obrotach ogółem, z działalności w zakresie sprzedaży na rzecz osób fizycznych (...)

 • Kasa fiskalna a pośrednictwo kolczyków dla bydła

  ), nie więcej jednak niż 2 500 zł.   Polecamy również: Nie trzeba jeszcze montować kas fiskalnych... Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne? Zwrot ulgi za kasy fiskalne Korzystanie (...)

 • Porada prawna na temat protokół anulowania sprzedaży z kasy fiskalnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat protokół anulowania sprzedaży z kasy fiskalnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kasy fiskalne online ostatecznie uszczelnią VAT...

  , dopuszczono stosowanie do prowadzenia ewidencji sprzedaży kasy rejestrujące dotychczas używane przez podatników, czyli kasy z papierowym zapisem kopii oraz kasy z (...)

 • Kelner musi wydać paragon fiskalny klientowi

  go wręczyć klientowi razem z paragonem, nigdy zamiast niego. Urząd skarbowy ma prawo skontrolować ewidencję sprzedaży na kasie fiskalnej. Jeśli nie wydajesz paragonów lub nie (...)

 • Kasy fiskalne jeszcze poczekają...

  przy zastosowaniu kasy fiskalnej W wyniku tych zmian do dnia 31 marca 2006 r.(z 31 grudnia 2005 r.) przedłużono zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy (...)

 • Obowiązek ewidencji za pomocą kasy fiskalnej

  doprecyzowane przez rozporządzenie. Obecnie obowiązujące rozporządzenie weszło w życie z dniem 01.01.2005 r. Ewidencja za pomocą kasy fiskalnej polega na dokumentacji obrotu i (...)

 • Sprzedaż bez kasy fiskalnej. Eksperci ostrzegają

  sprzedaży z użyciem kasy ma on czas do 1 października. Przerwa w dostawie prądu? Przerwa w sprzedażyPrzedsiębiorców od obowiązku stosowania kasy fiskalnej nie chronią (...)

 • e-handel - co z kasą fiskalną?

  towary za pośrednictwem Internetu, przedsiębiorca musi korzystać z kasy fiskalnej?Kto może korzystać ze zwolnień? Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  niniejszego rozporządzenia oraz nie zostali zwolnieni z obowiązku ewidencjonowania zgodnie z poprzednimi podrozdziałami - zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania traci moc z dniem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

  Witam wszystkich serdecznie, Potrzebuję małej pomocy w sprawie konieczności wprowadzenia kasy fiskalnej. Zacznę od początku. Prowadzę jednoosobową (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • co grozi za brak kasy fiskalnej?!

  Dzień dobry! Chciałem zapytać jaka kara mi może grozić za niewprowadzenie kasy fiskalnej?! Proszę o informacje?! No ja słyszałem, że są poważne. ponoć (...)

 • kasa fiskalna obowiązkowa?

  Mam pytanie, koło mojego domu otworzono budke z makaronami. Chodzi o to ze sprzedawca nie ma tam kasy fiskalnej... to chyba nie zgodne z prawem prawda? (...)

 • Zakup samochodu - proszę o pomoc!!!

  Witam! Przedwczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem samochodu Cinquecento. Z przyczyn ode mnie niezależnych nie udało mi się go jeszcze zarejestrować, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane