Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kelner musi wydać paragon fiskalny klientowi

  fiskalny, jeżeli nie pochodzi z wydruku z kasy fiskalnej.Ministerstwo Finansów ostrzegło, że taka praktyka jest niezgodna z przepisami i może rodzić negatywne konsekwencje (...)

 • Usunięcia fiskalne w kasie fiskalnej

  protokół anulowania sprzedaży zarejestrowanej w kasie fiskalnej z podaniem kiedy i dlaczego paragon unieważniono. Po protokołu należy dołączyć oryginał paragonu. Wskazany (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  niniejszego rozporządzenia oraz nie zostali zwolnieni z obowiązku ewidencjonowania zgodnie z poprzednimi podrozdziałami - zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania traci moc z dniem (...)

 • Porada prawna na temat protokół anulowania paragonu z kasy fiskalnej druk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat protokół anulowania paragonu z kasy fiskalnej druk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kasa fiskalna a pośrednictwo kolczyków dla bydła

  ), nie więcej jednak niż 2 500 zł.   Polecamy również: Nie trzeba jeszcze montować kas fiskalnych... Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne? Zwrot ulgi za kasy fiskalne Korzystanie (...)

 • Paragon a kasa fiskalna?

  programu do fakturowania z pewnością nie jest wystawieniem paragonu z kasy fiskalnej. Taki paragon może być uznany co najwyżej za rachunek, o którym mowa w przepisach Ordynacji (...)

 • Paragon jako dowód księgowy

  kosztu w rozumieniu podatku dochodowego na podstawie paragonu, o tyle dokumentacja w postaci paragonu z kasy fiskalnej będzie sprzeczna z ustawą z dnia 29 września (...)

 • Paragon jako dowód poniesienia kosztu

  . Możliwość ujęcia wydatku w kosztach na podstawie paragonu dokumentującego zakup za granicą, potwierdza min. pismo Urzędu Skarbowego w Jaworznie z dnia 19.03.2004 r. (sygn. OPII/423-2/2004): „Zgodnie (...)

 • Rozporządzenie o kasach rejestrujących – nowe przepisy

  Z dniem 1 kwietnia 2013 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. o kasach rejestrujących, równocześnie z tą datą traci moc rozporządzenie (...)

 • Uderzenie w Auchan. Towar można reklamować bez paragonu

  konsumentów w błąd przekazując na wydrukach z kasy fiskalnej informacje, które klienci mogli odbierać jako pouczenie o obowiązującym stanie prawnym i rezygnować z przysługującego (...)

 • Faktury do paragonu a ewidencja sprzedaży

  faktury sprzedażowe do paragonu - to czy wystarczy dla celów VAT ewidencja z kasy fiskalne , czy powinna być dodatkowo (tak jak przy fakturach niezafiskalizowanych) - oddzielna ewidencja (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Brak paragonu a reklamacja towaru.

  Witam. Chciałabym się dowiedzieć bo nie wiem czy mogę, zareklamować obuwie na które nie mam paragonu. Buty się rozleciały po miesiącu przy pięcie. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • kasa fiskalna obowiązkowa?

  Mam pytanie, koło mojego domu otworzono budke z makaronami. Chodzi o to ze sprzedawca nie ma tam kasy fiskalnej... to chyba nie zgodne z prawem prawda? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane