Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  stołecznego Warszawy.     Akt zgonu sporządza się w dniu, w którym dokonano zgłoszenia zgonu.  Akt zgonu sporządza się na podstawie karty zgonu oraz protokołu (...)

 • Jak zarejestrować zgon?

  zgłaszającą zgon i kierownika urzędu stanu cywilnego. Po sporządzeniu aktu zgonu wydawany jest z urzędu jeden bezpłatny odpis skrócony aktu zgonu. Dopiero zarejestrowanie (...)

 • Akt zgonu

  urodzenia? Jakie czynności należy wykonać i kto to powinien zrobić, jeśli data urodzenia w Karcie Zgonu a za tym w Akcie Zgonu jest błędna? Akt zgonu co do zasady sporządza się na (...)

 • Porada prawna na temat prostowanie aktu zgonu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prostowanie aktu zgonu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta zgonu

  sprostowania karty zgonu. Natomiast jest możliwe sprostowanie aktu zgonu. Zatem jeśli posiada pani akt urodzenia zmarłej wtedy nie ma podstaw kwestionowania przez USC, że akt zgonu (...)

 • Sądowe stwierdzenie śmierci osoby

  . Postępowanie o stwierdzenie zgonu dotyczy osoby, której śmierć mimo niesporządzenia aktu zgonu jest niewątpliwa. Wniosek o stwierdzenie zgonu może być zgłoszony w każdym czasie. (...)

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  skarbowego przesyła wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia. Wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia może być wydany ponadto osobie, która wykaże istnienie (...)

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  . 4a stanowiący, iż konsul nie może sporządzić aktu poświadczenia dziedziczenia, natomiast w ustawie z dnia 29 września 1986 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego - jako konieczny element aktu (...)

 • Zgon członka rodziny- formalności

  zmarłego, chyba że zgon nastąpił w szpitalu lub innym zakładzie, do zgłoszenia zgonu jest obowiązany szpital lub zakład. Akt zgonu sporządza się na podstawie karty zgonu. Do aktu (...)

 • Właściwość urzędu stanu cywilnego

  : odpis aktu zgonu spadkodawcy, odpis aktu małżeństwa spadkodawcy, odpis aktu zgonu małżonka oraz akt urodzenia i zgonu matki (siostry cioci) oraz odpis aktu (...)

 • PESEL - czyli Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności

  data znalezienia jego zwłok, oznaczenie jego aktu zgonu i urzędu stanu cywilnego, w którym ten akt został sporządzony; adres i data zameldowania na pobyt stały; kraj miejsca zamieszkania; kraj

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • Otwarcie testamentu

  Witam, W najbliższych dniach będę otwierał testament w Sądzie Rejonowym. Mam pytanie dotyczące załączników: 1. Czy musi być oryginalny testament (...)

 • czy firma windykacyjna może ściągać dług po latach

  PROSZĘ O POMOC. DWA DNI TEMU DZWONI DO MNIE FIRMA WINDYKACYJNA I MÓWI ZE DZWONI W SPRAWIE NIEUREGULOWANYCH DŁUGÓW MOJEJ MAMY I JAK SIĘ MA Z NIĄ SKONTAKTOWAĆ. (...)

 • Akt zgonu

  Jak powinien być napisany wniosek do sądu o ustalenie treści aktu zgonu. Sprawa dotyczy osoby, która zginęła podczas II wojny światowej. Urząd (...)

 • Nieścisłości w akcie notarialnym z 1947r.

  Nietypowa sprawa więc na wstępie od razu nadmieniam, iż trochę się rozpiszę aby przedstawić sprawę w jak najmniej zawoalowany sposób. Witam Sprawa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane