Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  stołecznego Warszawy.     Akt zgonu sporządza się w dniu, w którym dokonano zgłoszenia zgonu.  Akt zgonu sporządza się na podstawie karty zgonu oraz protokołu (...)

 • Jak zarejestrować zgon?

  zgłaszającą zgon i kierownika urzędu stanu cywilnego. Po sporządzeniu aktu zgonu wydawany jest z urzędu jeden bezpłatny odpis skrócony aktu zgonu. Dopiero zarejestrowanie (...)

 • Akt zgonu

  urodzenia? Jakie czynności należy wykonać i kto to powinien zrobić, jeśli data urodzenia w Karcie Zgonu a za tym w Akcie Zgonu jest błędna? Akt zgonu co do zasady sporządza się na (...)

 • Porada prawna na temat prostowanie aktu zgonu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prostowanie aktu zgonu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta zgonu

  sprostowania karty zgonu. Natomiast jest możliwe sprostowanie aktu zgonu. Zatem jeśli posiada pani akt urodzenia zmarłej wtedy nie ma podstaw kwestionowania przez USC, że akt zgonu (...)

 • Sądowe stwierdzenie śmierci osoby

  . Postępowanie o stwierdzenie zgonu dotyczy osoby, której śmierć mimo niesporządzenia aktu zgonu jest niewątpliwa. Wniosek o stwierdzenie zgonu może być zgłoszony w każdym czasie. (...)

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  skarbowego przesyła wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia. Wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia może być wydany ponadto osobie, która wykaże istnienie (...)

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  sposobem stwierdzenia nabycia spadku jest droga sądowa. Trzecim mechanizmem jest rejestracja notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia. Jeśli bowiem do rejestru wpłynie wniosek o rejestrację aktu

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  powołania zarządcy sukcesyjnego. Uprawnienie do powołania zarządcy sukcesyjnego wygasa z upływem 2 miesięcy od dnia śmierci przedsiębiorcy. Jeżeli akt zgonu przedsiębiorcy nie zawiera daty zgonu (...)

 • Zgon członka rodziny- formalności

  zmarłego, chyba że zgon nastąpił w szpitalu lub innym zakładzie, do zgłoszenia zgonu jest obowiązany szpital lub zakład. Akt zgonu sporządza się na podstawie karty zgonu. Do aktu (...)

 • Właściwość urzędu stanu cywilnego

  : odpis aktu zgonu spadkodawcy, odpis aktu małżeństwa spadkodawcy, odpis aktu zgonu małżonka oraz akt urodzenia i zgonu matki (siostry cioci) oraz odpis aktu (...)

 • PESEL - czyli Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności

  urodzenia, aktu małżeństwa, aktu zgonu i dokonywania w nich zmian oraz sporządzenia przypisku przy tym akcie; kierownik urzędu stanu cywilnego, do którego wpłynął zagraniczny (...)

 • Jak zawrzeć małżeństwo i zarejestrować je w urzędzie stanu cywilnego?

  a przypadku pozostawania uprzednio w związku małżeńskim odpis aktu małżeństwa z adnotacją o jego ustaniu, unieważnieniu albo stwierdzeniu nieistnienia albo odpis aktu małżeństwa z dokumentem (...)

 • Postępowanie spadkowe

  trwający ponad 3 miesiące. W zakresie danych gromadzonych w ramach zbioru danych byłych mieszkańców znajdują się m.in. data zgonu oraz numer aktu zgonu i oznaczenie urzędu stanu (...)

 • Niezbędne formalności do zawarcia małżeństwa

  - wdowa: odpis skrócony aktu urodzenia oraz odpis skrócony aktu zgonu małżonka, w którym powinny być wpisane dane o małżonku żyjącym; dowodem ustania małżeństwa (...)

 • Notarialne poświadczenie dziedziczenia

  otwartych do dnia 13 lutego 2001 roku) oraz możliwość uchylenia tegoż aktu i wykreślenia go z rejestru. Wypis zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia może być wydany ponadto osobie, (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  osoby, której śmierć mimo niesporządzenia aktu zgonu jest niewątpliwa, stosuje się odpowiednio przepisy oddziału poprzedzającego ze zmianami przewidzianymi w oddziale niniejszym. Art. (...)

 • Sprostowanie aktu zgonu

  nie można dokonywać żadnych zmian, a jedyną drogą sprostowania lub uzupełnienia aktu stanu cywilnego, w tym aktu zgonu, jest droga postępowania sądowego. Aby z niej skorzystać, należy (...)

 • Akty stanu cywilnego w postępowaniu spadkowym

  ) wówczas zamiast aktu urodzenia powinien dostarczyć odpis aktu ślubu. Fakt śmierci żony nie ma wpływu na to jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku – a więc ojciec będzie musiał (...)

 • Nowa rejestracja aktów stanu cywilnego

  zgonów niezależnie od obywatelstwa osoby.Wszystkie dokumenty, które są podstawą sporządzenia aktu urodzenia, małżeństwa i zgonu stanowią tzw. akta zbiorowe i – co do zasady - nie podlegają (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa

  opodatkowania - stanowi o tym art. 306f ustawy Ordynacja podatkowa. W zakresie obowiązków formalnych, pierwszą czynnością jest zgłoszenie zgonu osoby w terminie nie później niż 3 dnia od dnia zgonu (...)

 • Sprostowanie aktów Urzędu Stanu Cywilnego

  Pani zażądać, aby sąd, który wydał postanowienie sprostował oczywistą omyłkę lub błąd pisarski. Naszym zdaniem w pierwszej kolejności powinna Pani jednak doprowadzić do sprostowania aktu (...)

 • Mieszkanie po zmarłej dla niespokrewnionego

  . Uzyskałam 3 egzemplarze aktu zgonu w USC na podstawie karty statystycznej ze szpitala, wszędzie musiałam wszystko pokwitować. W zakładzie pogrzebowym okazało się, że muszę wyłożyć gotówkę, (...)

 • Firma windykacyjna a postępowanie spadkowe

  Mąż zmarł. W bankach długi. Każda firma windykacyjna została powiadomiona. Chcą teraz przesłania aktu zgonu męża . Czy wysłać firmie ten akt zgonu męża? Najprawdopodobniej w przypadku, (...)

 • Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy?

  skrócony aktu zgonu, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka albo odpis zupełny aktu urodzenia dziecka z adnotacją urzędnika, że dziecko urodziło się martwe, oryginały (...)

 • Zawarcie małżeństwa za granicą

  skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o jego rozwiązaniu przez rozwód albo odpis prawomocnego orzeczenia sądu o rozwodzie, w przypadku wdowców – odpis skrócony aktu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • Otwarcie testamentu

  Witam, W najbliższych dniach będę otwierał testament w Sądzie Rejonowym. Mam pytanie dotyczące załączników: 1. Czy musi być oryginalny testament (...)

 • Akt zgonu

  Jak powinien być napisany wniosek do sądu o ustalenie treści aktu zgonu. Sprawa dotyczy osoby, która zginęła podczas II wojny światowej. Urząd (...)

 • czy firma windykacyjna może ściągać dług po latach

  PROSZĘ O POMOC. DWA DNI TEMU DZWONI DO MNIE FIRMA WINDYKACYJNA I MÓWI ZE DZWONI W SPRAWIE NIEUREGULOWANYCH DŁUGÓW MOJEJ MAMY I JAK SIĘ MA Z NIĄ SKONTAKTOWAĆ. (...)

 • Nieścisłości w akcie notarialnym z 1947r.

  Nietypowa sprawa więc na wstępie od razu nadmieniam, iż trochę się rozpiszę aby przedstawić sprawę w jak najmniej zawoalowany sposób. Witam Sprawa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane