Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  na zasiedlenie - dla bezrobotnego do 30 roku życia Art. 66n ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku normuje bon na zasiedlenie. Na wniosek (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  instytucji finansowej przyjmującej wpłatę;4) o wysokości i datach wypłat transferowych przyjętych na IKE oszczędzającego oraz o nazwie instytucji finansowej lub o danych zarządzającego (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  zapobiega jednoczesnemu pobieraniu pełnej kwoty świadczeń o charakterze rodzinnym na te same dzieci w dwóch państwach w tym samym okresie.  W przypadku, gdy osoba ubiega się o (...)

 • Porada prawna na temat prosba o przelanie wynagrodzenia na konto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prosba o przelanie wynagrodzenia na konto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  wykonywanej na podstawie umowy o pracę. Art. 4. Oszczędzający ma prawo do zwolnienia podatkowego w trybie i na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Jak wypłacać wynagrodzenie pracownikowi od 2019 roku?

  . na rachunek bankowy pracownika), wymagana jest na to uprzednia zgoda pracownika wyrażona na piśmie. Także układ zbiorowy pracy może przewidzieć taki sposób wypłaty wynagrodzenia. Od (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  ubezpieczenia (liczbę ubezpieczonych ustala się na każdy rok kalendarzowy według stanu na dzień 30 listopada poprzedniego roku, a w stosunku do płatników składek, którzy (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  , uzyskane z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 20 października 1994 (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  przekroczenia granicy – czas oczekiwania na kontrolę na poszczególnych przejściach granicznych można sprawdzić na stronie www.granica.gov.pl  Po trzecie: pilnuj swojego (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  transportu, określi, w drodze rozporządzenia, tryb przekazywania przez PKP SA na konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych środków, o których mowa w ust. 2, mając na uwadze zapewnienie (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  ; art. 96 ust. 4a pkt 4 ustawy o VAT - podmiot albo jego pełnomocnik nie stawia się na wezwania naczelnika urzędu skarbowego;  art. 96 ust. 4a pkt 5 ustawy o VAT - posiadane informacje (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy. Przykład: Pracodawca zatrudnia ogółem 100 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, z czego jedna osoba pracuje (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  swojego pracodawcy o wypłatę należnego wynagrodzenia za miesiąc luty. Dopóki pensja nie wpłynie na konto Pani Haliny, dopóty ta wierzytelność stanowi składnik majątku (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  niepełnosprawnościami (RTF 39 KB) Przykładowe pytania z odpowiedziami na egzamin pisemny Przykładowe pytania na egzamin pisemny dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu

  wynagrodzenia. § 4. Potrącenia, o których mowa w § 1 pkt 2 i 3, nie mogą w sumie przekraczać połowy wynagrodzenia, a łącznie z potrąceniami, o których (...)

 • Darowizna dla męża

  przy tym mieć na uwadze, iż o ile przelanie kwoty pieniędzy na rachunek bankowy męża co do zasady będzie spełniało przesłanki zwolnienia (pod warunkiem dokonania zgłoszenia), (...)

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  płatniczych dotyczących 930 pracowników w 34 zakładach pracy na łączną kwotę 1 627 673 zł. I tak na przykład: W jednym z przedsiębiorstw inspektor pracy wydał nakaz płatniczy (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  sądu tzw. zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności na nakaz zapłaty, czyli pismo, w którym nie zgadzamy się na to, aby na podstawie niedoręczonego (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym EFTA ani prawa legalnego zamieszkania w jednym z tych państw oraz przebywa w Polsce na podstawie wizy, zezwolenia na pobyt czasowy, zezwolenia (...)

 • Praca za granicą

  są specjalnie oznaczone. Oferty na portalu EURES publikowane są w językach narodowych przy czym część każdej oferty jest tłumaczona na wszystkie języki narodowe państw członkowskich, w (...)

 • PIT 2012. Liczysz na zwrot podatku? Zapłać mandat.

  pocztowym. Możliwe jest również przelanie pieniędzy na nasze konto bankowe. Warunkiem zwrotu nadpłaty na rachunek bankowy jest podanie jego numeru w formularzu ZAP-3 (np. (...)

 • Wspólność majątkowa a odszkodowanie z AC

  może całą kwotę wypłacić mężowi na jego konto? Niestety, ale bez względu na to, czy faktycznie jesteście Państwo współwłaścicielami w/w samochodu, czy też jest on składnikiem (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę

  pisemny wniosek pracownika - kwotę 100 zł. i przekazywać na konto komornika? Przepis art. 871 kodeksu pracy gwarantuje pracownikowi ochronę jego wynagrodzenia, a w związku z tym pracodawca, (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  na potrzeby podatku dochodowego, zdaniem opiniującego, wpłynie również na rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Co prawda, w samej ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych (...)

 • Egzekucja z majątku wspólnego małżonków

  ono zajęte na rzecz licznych wierzycieli małżonki. Jednakże ta część wynagrodzenia po przelaniu na konto Komornika należy już do majątku wspólnego dłużników do czasu prawomocnego (...)

 • PIT 2013. Liczysz na zwrot podatku? Zapłać mandat.

  ;wce, np. w kasie urzędu lub przekazem pocztowym. Możliwe jest również przelanie pieniędzy na nasze konto bankowe. Warunkiem zwrotu nadpłaty na rachunek bankowy jest podanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane