Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kompetencje prokurenta

  pełnomocnictwo szczególne. Powyższe fakty nie muszą znajdować oparcia w umowie spółki, status prokurenta jest regulowany bezpośrednio przez Kodeks cywilny. prokurent, spółka z o. o., zarząd

 • Pracownik prokurentem

  natomiast każdy członek zarządu (art. 208 par. 6 i 7 k.s.h.). prokura, ustanowienie prokury, prokurent, przedsiębiorca, spółka, pracownik spółki

 • Wynagrodzenie prokurenta w spółce z o.o.

  poniósł. W zakresie praw i obowiązków prokurenta prosimy o zapoznanie się z treścią odpowiedzi: Prawa i obowiązki prokurenta prokura, prokurent, wynagrodzenie, wynagrodzenie prokurenta, spółka (...)

 • Opinia prawna na temat prokurent

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prokurent, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Członek zarządu prokurentem

  nie może reprezentować jednoosobowej spółki z o.o. w organizacji jedyny wspólnik. członek zarządu, prokurent, prokura, spółka z o.o., z ograniczoną odpowiedzialnością, samoistna

 • Uprawnienie do reprezentowania spółki

  umocowania (dowodem tego jest wyciąg z KRS), a nie z używania takiej czy innej pieczątki. Ze względów praktycznych lepiej jest jednak używać pieczęci prokurenta. prokura, prokurent, dyrektor generalny, (...)

 • Reprezentowanie spółki z o.o. w organizacji

  , zarząd, jednoosobowa spółka z o.o., prokurent, zgłoszenie, KRS, uprawnienie, pełnomocnictwo

 • Cechy szczególne prokury

  dokumentu wynika, że działa jako prokurent. Cechy, szczególne, prokury, pełnomocnictwo

 • Zgłoszenie prokury do Krajowego Rejestru Sądowego

  obrocie gospodarczym, jak i w postępowaniu przed sądem, prokurent powinien bowiem przy pierwszej czynności procesowej dołączyć do akt sprawy odpis lub wyciąg z rejestru sądowego, który zastępuje

 • Ustanowienie prokury w spółce z o.o.

  koniecznością poniesienia dodatkowych, niepotrzebnych kosztów. Choć ustanowienie prokury powinno zostać ujawnione w aktach rejestrowych, prokurent może rozpocząć swoją działalność od chwili (...)

 • Bilans sp. z o.o.

  pełnomocnicy (prokurent to pełnomocnik osoby prowadzącej działalność gospodarczą) są wyłączeni spod pojęcia „kierownik organu". Jeśli chodzi o odpowiedzialność za błędy w sprawozdaniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prokura i prokurent

  Co to jest? (juta) Prokura, szczególny rodzaj pełnomocnictwa przewidziany w kodeksie handlowym. Prokura jest umocowaniem prokurenta do dokonywania wszystkich (...)

 • Pracownik a związek zawodowy - PILNE !

  Witam ! Mam dwa takie oto pytania: 1. Czy prokurent w firmie może być jednocześnie przewodniczącym komisji zakładowej Związki Zawodowego ? 2. Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane