Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zgłoszenie prokury do Krajowego Rejestru Sądowego

  obrocie gospodarczym, jak i w postępowaniu przed sądem, prokurent powinien bowiem przy pierwszej czynności procesowej dołączyć do akt sprawy odpis lub wyciąg z rejestru sądowego, który zastępuje

 • Ustanowienie prokury w spółce z o.o.

  koniecznością poniesienia dodatkowych, niepotrzebnych kosztów. Choć ustanowienie prokury powinno zostać ujawnione w aktach rejestrowych, prokurent może rozpocząć swoją działalność od chwili (...)

 • Bilans sp. z o.o.

  pełnomocnicy (prokurent to pełnomocnik osoby prowadzącej działalność gospodarczą) są wyłączeni spod pojęcia „kierownik organu". Jeśli chodzi o odpowiedzialność za błędy w sprawozdaniu (...)

 • Porada prawna na temat prokurent

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prokurent, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wysokość diet dla pracowników w spółce z o.o. - opinia prawna

  członek zarządu i prokurent. Oprócz tego spółkę może reprezentować również prokurent czy pełnomocnik. Natomiast w/w przepis kodeksu pracy daje możliwość rozszerzenia (...)

 • Reprezentacja spółki z o.o. przed sądem

  podlegającego wpisowi do KRS. Tym samym prokurent ustanowiony w spółce jest uprawniony do podejmowania działań w imieniu pozwanej spółki. Jeśli ustanowiona została prokura łączna wówczas reprezentacja (...)

 • Procedura sprzedaży udziałów sp. z o. o.

  samym czasie umowy o prace na zasadach zgodnych z kodeksem pracy . Prokurent zostaje odwołany i również odchodzi z firmy ( trzy osoby dają wypowiedzenie z pracy ). Wydaje sie to proste ale nie wiem jakie

 • Ważność prokury

  prokury, wynikające z art. 17 ust. 1 Ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, po wtóre, prokurent uzyskuje możliwość skutecznego wylegitymowania się odpisem lub wyciągiem z rejestru sądowego. Dotyczy (...)

 • Odwołanie prokury w spółce z o. o.

  . Szwaja, Kodeks handlowy. Komentarz]. W doktrynie nie ma zgodności co do podmiotu, do którego takie oświadczenie winno być adresowane. Podzielić należy pogląd, że prokurent jako osoba zainteresowana

 • Wykreślenie prokurenta

  przedsiębiorcy z rejestru, czyli liczy się moment faktycznego wykreślenia, a nie moment złożenia wniosku. prokurent, wykreślenie, KRS

 • Wzór prokury oddziałowej

  ograniczyć do zakresu spraw wpisanych do rejestru oddziału przedsiębiorstwa (prokura oddziałowa). prokura oddziałowa, prokura, prokurent, oddział, ustanowienie, spółka, przedsiębiorca, obowiązek, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prokura i prokurent

  Co to jest? (juta) Prokura, szczególny rodzaj pełnomocnictwa przewidziany w kodeksie handlowym. Prokura jest umocowaniem prokurenta do dokonywania wszystkich (...)

 • Pracownik a związek zawodowy - PILNE !

  Witam ! Mam dwa takie oto pytania: 1. Czy prokurent w firmie może być jednocześnie przewodniczącym komisji zakładowej Związki Zawodowego ? 2. Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane