Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ile zarobią asystenci prokuratorów?

  zasadnicze asystentów prokuratorów w następującej wysokości: Prokuratura zatrudniająca asystenta prokuratora Kwota w złotych Prokuratura Krajowa i prokuratura apelacyjna 3

 • Nadzór w jednostkach prokuratury

  sprawuje Prokuratura Krajowa. Tylko wyjątkowo Prokuratura sprawuje nadzór służbowy w stosunku do prokuratury rejonowej. Najczęściej koordynuje podjęty nadzór przez prokuratury apelacyjna lub (...)

 • Kolekcjonerskie dopalacze nie łamią prawa

  prokuratura. Prokuratura nie dowiodła także, że dopalacze mogą być niebezpieczne dla życia i zdrowia osób. - Obecny stan wiedzy nie pozwala na jednoznaczne określenie realnych zagrożeń (...)

 • Porada prawna na temat prokuratura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prokuratura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana właściwości prokuratury - wyłączenie

  wyłączenia wszystkich prokuratorów danej prokuratury nie oznacza, to że można wyłączyć jednym wnioskiem całą prokuraturę. Można tylko wyłączyć wszystkich prokuratorów. prokuratura, właściwość, (...)

 • Prokuratury niemieckie nie mogą wydać europejskiego nakazu aresztowania?

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 27 maja 2019 r. wydał wyroki w sprawach połączonych C-508/18 OG (Prokuratura w Lubece) i C-82/19 PPU PI (Prokuratura w Zwickau), oraz wyrok w sprawie (...)

 • Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu

  i nieumyślne spowodowanie jej śmierci. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl śmierć, szpitale, lekarz, prokuratura, postępowanie

 • Przedawnienie karalności przestępstwa

  Prokuratura w X podejrzany o przestępstwo z art.291 § 1 KK. Dokonane listopad 2000 do czerwca 2001. Był dozór 3 razy w tygodniu, zerwany samowolnie w grudniu 2001 r. Prokuratura w Y, podejrzany (...)

 • Apelacja- orzekanie na niekorzyść oskarżonego

  Prokuratura Rejonowa nie wniosła apelacji od Wyroku Sądu Rejonowego, to czy na rozprawie apelacyjnej przed Sądem Okręgowym Prokuratura Okręgowa może żądać zmiany zaskarżonego wyroku w części (...)

 • Właściwość prokuratury

  W Prokuraturze Rejonowej w X złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Prezydenta Miasta X poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumencie urzędowym. Prokuratura wszczęła śledztwo, jednak

 • Właściwość miejscowa prokuratury

  , prokuratura, doniesienie

 • Złożenie doniesienia o popełnieniu przestępstwa

  należy więc skierować sprawę do prokuratury i oczekiwać na prawomocny wyrok skazujący. wznowienie, przestępstwo, prokuratura, zeznania

 • Billing jako dowód popełnienia przestępstwa

  , że zgłoszono kradzież telefonu. kradzież, telefon komórkowy, prokuratura, postępowanie przygotowawcze, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, dowód

 • Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza

  publicznej). Po miesiącu prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa na brak znamion czynu zabronionego. Prokuratura stwierdziła, że czyny z art. 231par1kk i art.23 ustawy o dostępie do informacji (...)

 • Odmowa wszczęcia postępowania - zażalenie

  "pokrzywdzonego" na "zawiadamiający". Prokuratura nie podała uzasadnienia odmowy wszczęcia postępowania (brak jakiegokolwiek uzasadnienia). Zostało napisane zażalenie na odmowę wszczęcia śledztwa (...)

 • Nie złożenie na czas wniosku o upadłość

  upadłość nie występowała, czy też prokuratura nie może w nieskończoność wszczynać w tej samej sprawie nowych postępowań, powoływać nowych biegłych, ażeby badać coraz to nową datę, w której (...)

 • Wniosek o powołanie biegłego

  prokuratura nie zajmuje stanowiska.Ostatnio mi napisała, że jak będzie potrzeba to powoła biegłego. Co zrobić, by prokuratura powołała biegłego księgowego, gdyż jego opinia wnosi dużo (...)

 • Powiadomienie o umorzeniu postępowania

  Prokuratura prowadziła postępowanie, w którym ja występowałem jako ujawniony pokrzywdzony, chociaż nie ja byłem osobą, która złożyła doniesienie w tej sprawie. Dowiedziałem się, że prokuratura

 • Ocena złożonego wniosku o popełnieniu przestępstwa

  użycie przemocy (raczej nie jest nim w rozumieniu kk samo krzyczenie na dziecko) lub groźby bezprawnej. Nie wiemy w stosunku do kogo prokuratura oceniał, że nie popełniono przestępstwa groźby karalnej

 • Zażalenie na umorzenie dochodzenia

  doniesienie przedkładając odpowiednie dowody, lecz nie jest Pan osobą pokrzywdzoną. Bez względu na to obowiązkiem prokuratury było zawiadomienie Pana o umorzeniu dochodzenia - co prokuratura niewątpliwie

 • Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

  , itd.? Niestety, kodeks postępowania karnego nie przewiduje wyraźnego i sprecyzowanego terminu, w ramach którego prokuratura lub Policja winna rozpatrzyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

 • Fałszywa opinia biegłego

  dowodem przeciwko biegłym, ażeby to wyjaśnić prokuratura musiałaby zrobić następne badanie fonoskopijne z moim udziałem. Czy Państwo popieracie mój tok rozumowania? Jeżeli by jedna prokuratura (...)

 • Umowa dzierżawy a zbycie przedmiotu

  włamał się do naszych pomieszczeń jest czymś normalnym to że nie mogę dzisiaj prowadzić działalności że nie mam nawet na adwokata dla pani prokurator jest normalne - proszę odpowiedzieć czy prokuratura (...)

 • Wspólna prokuratura Unii Europejskiej

  przestępstw na szkodę budżetu UE prokuratura potrzebuje wyraźnie określonych uprawnień nadzorczych i musi być w pełni niezależna. Musi ona być w stanie prowadzić dochodzenia, które będą wolne (...)

 • Od 31 marca 2010r. prokuratura na nowych zasadach

  sprawozdania. Skutkiem ustawy jest również likwidacja Prokuratury Krajowej- w jej miejsce powstanie Prokuratura Generalna. Powstanie więc następujący system organizacyjny: Prokuratura Generalna

 • Dobro dzieci ma być jeszcze bardziej chronione

  prokuratorom, wyposażonym w odpowiednie środki prawne, szybką i właściwą reakcję w celu zwalczania patologicznych zachowań wobec dzieci.   dzieci, dziecko, sąd rodzinny, prokuratura, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prokuratura

  prosze o porade co powinnam zawrzec we wniosku do prokuratury o nieplacenie alimentow. Dane osobowe Ciebie, jego, dane dziecka, informacje od komornika (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • podszywanie się pod firmę?

  Sprawa wygląda tak. Wysłałem e-mail do kolegów z adresu udającego firmę rowerową z propozycję sponsoringu. Miał to być żart, który okazał (...)

 • Wyłudzenia rent

  Znam osobę,która od kilku lat "kupuje" rentę.Parę lat temu gr.II. Obecnie ze wzgl. na wzrost cen tej usługi, tylko III gr. i tylko na rok.Policja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane