Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kim jest prokurent? - Prokura w Kodeksie cywilnym

  .) jest niewystarczająca. Prokura może być udzielona kilku osobom łącznie lub oddzielnie i w związku z tym są wyróżniane następujące rodzaje prokury: prokura oddzielna (samoistna, (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  ;lnikiem uprawnionym do reprezentowania spółki osobowej, jest to jedna prokura dla kilku osób, wymaga współdziałania co najmniej dwóch osób, prokura łączną (...)

 • Pełnomocnictwo a prokura?

  prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa. Prokura może być w każdym czasie odwołana. W spółkach kapitałowych prokurę może odwołać każdy z członków zarządu samodzielnie. Prokura (...)

 • Porada prawna na temat prokura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prokura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks cywilny

  lub pewnego rodzaju czynności.Art. 109[7]. § 1. Prokura może być w każdym czasie odwołana.§ 2. Prokura wygasa wskutek wykreślenia przedsiębiorcy z rejestru, a także ogłoszenia upadłości, (...)

 • Reprezentacja spółki komandytowej przez komandytariusza

  prawnych nie powodują wygaśnięcia prokury. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (Dz. U. 2000 r., Nr 94, poz. 1037, ze zmianami) wspólnik, prokura

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  USTAWAz dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks CywilnyDz.U. z 64 Nr 16, poz. 93; Dz. U. z 1971 Nr 27, poz. 252; Dz. U. z 1976 Nr 19, poz. 122; Dz. U. z 1982 Nr 11, poz. 81, Nr 19, poz. 147; Nr 30, poz. 210; Dz. U. z 1984 (...)

 • Wzór prokury oddziałowej

  Prokura jest pełnomocnictwem udzielonym przez przedsiębiorcę podlegającego obowiązkowi wpisu do rejestru przedsiębiorców, które obejmuje umocowanie do czynności sądowych i pozasądowych, jakie są

 • Wzór prokury łącznej

  związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Prokura powinna być pod rygorem nieważności udzielona na piśmie. Prokura może być udzielona kilku osobom łącznie (prokura łączna) lub oddzielnie. (...)

 • Wzór prokury samoistnej

  związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Prokura powinna być pod rygorem nieważności udzielona na piśmie. Prokura może być udzielona kilku osobom łącznie (prokura łączna) lub oddzielnie. (...)

 • Zmiany w uregulowaniu firmy i prokury

  . W udzieleniu i odwołaniu prokury pomogą Państwu następujące wzory dokumentów: Wzór prokury samoistnej. Wzór prokury oddziałowej. Wzór prokury łącznej. Odwołanie prokury. firma, prokura

 • Prokura oddziałowa

  Co to jest filo prokura? Wiem, że w nowym projekcie o prokurze uregulowano te kwestie. Prokura jest szczególnym rodzajem pełnomocnictwa udzielonego przez przedsiębiorcę wpisanego do rejestru

 • Uchwała SN z 30.1.2015 r. (III CZP 34/14) - Co z kwestią dopuszczalności ustanowienia prokury niewłaściwej

  może dotyczyć nie tylko rozbieżności w wypowiedziach judykatury, ale równie sporów w piśmiennictwie. uchwała, krs, krajowy rejestr sądowy, prokura, członek zarządu

 • Odpowiedzialność prokurenta

  ustalić czy odpowiedzialność deliktowa prokurenta wchodzi w ogóle w grę. prokura, upoważnienie, zakres umocowania, zgoda zarządu, prowadzenie przedsiębiorstwa

 • Wynagrodzenie prokurenta w spółce z o.o.

  poniósł. W zakresie praw i obowiązków prokurenta prosimy o zapoznanie się z treścią odpowiedzi: Prawa i obowiązki prokurenta prokura, prokurent, wynagrodzenie, wynagrodzenie prokurenta, spółka (...)

 • Zakres czynności prokurenta w sp. z o.o.

  ), wynikająca z art. 205 § 1 zd. 2 in fine bądź z postanowień umowy spółki, a czym innym prokura jednoosobowa, która z istoty zakłada samodzielność działania prokurenta. Reprezentacja (...)

 • Czy można ograniczyć możliwość reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez prokurenta?

  uznał, że w tym wypadku nie mamy do czynienia z prokurą łączną jednakże do takiego prokurenta należy odpowiednio stosować przepisy o prokurze łącznej – prokura zostaje bowiem udzielona jednej (...)

 • Prokurent jako nabywca udziałów dla spółki

  Uprzejmie proszę o informację czy prokurent (prokura samoistna) spółki akcyjnej może nabyć w jej imieniu w formie aktu notarialnego udziały w spółce z o.o.? Czy prokura samoistna musi być (...)

 • Prokura w spółce jawnej

  przepisów Kodeksu spółek handlowych wspólnicy spółki jawnej mogą postanowić, że do reprezentowania spółki uprawniony będzie prokurent działający łącznie ze wspólnikiem. spółka jawna, prokura

 • Prokura samoistna w spółce akcyjnej

  Czym jest prokura samoistna? Prokura jest samoistna, co oznacza, że każdy z prokurentów może działać samodzielnie. Warto przy tym zwrócić uwagę na komentarz doktryny prawniczej: (...)

 • Prokura – nowelizacja przepisów wprowadzona w życie 1 stycznia 2017r.

  zarządcy, który jest mu podporządkowany.” W ocenie Sądu Najwyższego prokura łączna niewłaściwa miała przeczyć zasadom pełnomocnictwa. Główny cel udzielonego pełnomocnictwa (...)

 • Rodzaje prokury

  określonego działania. Po pierwsze jest to prokura jednoosobowa - tzw. prokura oddzielna, a więc taka, która polega na dokonywaniu czynności sądowych i pozasądowych, które do swej skuteczności (...)

 • Odwołanie prokury w spółce z o. o.

  , jeżeli ta udowodni, że nie mogła wiedzieć o treści wpisu (art. 15 ust. 1 ustawy o KRS). prokura, odwołanie prokury, reprezentacja przedsiębiorcy

 • Spółka z o.o. z jednoosobowym zarządem-rezygnacja

  , ze prokura wygasa, stąd należy uznać, że prokurent może jednak nadal wykonywać czynności, które dotychczas mógł wykonywać. Jeżeli w spółce była ustanowiona prokura (...)

 • Reprezentacja spółki z o.o. przed sądem

  z wymienionych powyżej grup wówczas będzie mógł działać za spółkę w procesie. pełnomocnictwo procesowe, pełnomocnik, prokura, pracownik, spółka, zarząd,

 • Ważność prokury

  rynku, jednak nie wpływa w żaden sposób na jej ważność.  prawo cywilne, prokura, moment powstania, ważność

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prokura i prokurent

  Co to jest? (juta) Prokura, szczególny rodzaj pełnomocnictwa przewidziany w kodeksie handlowym. Prokura jest umocowaniem prokurenta do dokonywania wszystkich (...)

 • Zadoścuczynienie od Prokura Niestandaryzowany FunduszInwestycyjnyZamknięty/Kruk

  Witam ,pragne przedstawic swój problem z w/w firmą windykacyjną ,otóz miałem kiedyś dług z 25-03-2008 wobec operatora tel,niezaplacona faktura,dług (...)

 • windykacja Kruk

  witam,dostałem z firmy Prokura NS FIZ list nastepującej tresci że 22.09.2006 zakupił dług od Lukas Bank SA z umowy 0316100283 z dnia 02.04.1997r. (...)

 • PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

  Witam i proszę o pomoc a mianowicie. Dostałem wezwanie od P.R.E.S.C.O Group sp. z o. o. przysłała wezwanie do zapłaty tytułem: PRESCO INVESTIMENTS (...)

 • Ściga mnie Kruk

  Mam kredyt w Pko 17tyś dopóki pracowałam raty normalnie płaciłam. Urodziłam dziecko {sama je wychowuje mieszkam z mama} straciłam pracę,jestem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane