Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pora na dostosowania do systemów informacyjnych Schengen

  kontrolnych zapewniających zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych. Oznacza to konieczność stosowania przez te podmioty obowiązków wynikających z ustawy o ochronie danych (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  są prezesowie ww. sądów. Budynki zajmowane przez prokuraturę Prokuraturę zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze (Dz. U. z 2011 (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  mieszkalny, a także lokal o innym przeznaczeniu, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2000 r. Nr 80, poz. 903).  2. Lokalem (...)

 • Porada prawna na temat projekt zmiany ustawy o policji z 2011 roku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat projekt zmiany ustawy o policji z 2011 roku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kierujący pojazdami

  ) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej, c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa (...)

 • Reforma ustaw sądowych

  spełniający warunek nieukończenia 40. roku życia.  Zmiany w ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz.U. z 2018 r. poz. 389), zwanej dalej (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  , liczącej wraz z uzasadnieniem prawie 200 stron, kompleksowej ustawy o komornikach sądowych, a także odrębnej ustawy o kosztach komorniczych. Zmiany zapobiegają (...)

 • System Informacyjny Schengen oraz System Informacji Wizowej

  o  Policji oraz ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o cudzoziemcach. W przypadku ustawy o ochronie danych osobowych przewidziano wyłączenie z  obowiązku (...)

 • Przeciwdziałanie alkoholizmowi ma być skuteczniejsze

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, nad którym trwają (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  kształceniem dziecka w wieku: 1) do ukończenia 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności; 2) powyżej 16 roku życia do ukończenia 24 roku życia, (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  ; oraz zmiany w zakresie podatku u źródła (ang. withholding tax / WHT) w ramach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  ust. 1 pkt 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654, z późn. zm.(802) ), w ogólnej kwocie (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  tym trzecim roku (2020) podmiot B ubiega się o tego cudzoziemca. Czy w takim przypadku, podmiot B występuje z wnioskiem o wydanie zezwolenia na pracę sezonową, czy występuje o (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  wyjaśniliśmy w artykule Zasiłek chorobowy 2011: więcej o 59 zł. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 22 października 2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych (...)

 • Prawo bankowe

  ustawy z dnia 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. Nr 100, poz. 1081 oraz z 2003 r. Nr 109, poz. 1030), d) zawieraniu i zmianie umów ugody w sprawie spłaty kredytów, o (...)

 • Plany zmian w transporcie drogowym

  przepisów ustawy o transporcie drogowym, kar wynikających z tej nowelizacji W związku ze zmianą ustawy o czasie pracy kierowców, dokonano zmiany w załączniku (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  dokonywana na ostatni dzień każdego miesiąca i na ostatni dzień roku podatkowego lub na ostatni dzień kwartału i na ostatni dzień roku podatkowego albo tylko na ostatni dzień roku podatkowego, (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  finansów publicznych przekazuje z urzędu informacje dotyczące przychodów (dochodów) z oszczędności osób fizycznych, których wypłacanie wymaga, zgodnie z przepisami o podatku (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  z badań psychologicznych. Kursy Aplikacja Staże Nie wymagany Takie wymagania będą po zmianach Skrócenia czasu trwania aplikacji komorniczej (z 2 lat do 1,5 roku); (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  zdecydowano o uchyleniu następujących ustaw: ustawa z dnia 17 lipca 1998 r. o pożyczkach i kredytach studenckich (Dz.U. z 2017 r. poz. 357); ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 1997 r. Nr 123, poz. 776);  od 17 sierpnia 1998 r. jest traktowana na równi z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności zgodnie z (...)

 • Projekt ustawy o zmianie imienia i nazwiska uzgodniony!

  publicznej, w tym: projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego oraz ustawy o opłacie skarbowej oraz projekt ustawy o zmianie (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  uchwały, może wprowadzić inne zwolnienia przedmiotowe niż określone w ust. 1 oraz w art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 2 października 2003 r. o zmianie ustawy o specjalnych (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ustawy. Stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe obowiązuje przez okres roku składkowego, czyli od 1 kwietnia danego roku do dnia 31 marca roku następnego. Biorąc pod (...)

 • Będzie nowe Prawo zamówień publicznych

  wprowadzone ustawą z dnia 22 listopada 2018 r. o dokumentach publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 53). Zmiany dotyczą art. 4 określającego wyłączenia stosowania ustawy Pzp. (...)

 • Oświata po zmianach

  . Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 246) z dnia 05 grudnia 2007 r. Poselski (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

  Witam. Pisze pod wpływem informacji od mojej koleżanki która jest nauczycielką w jednej z małopolskich szkół. Co może zrobić nauczyciel kiedy (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Mieszkanie policyjne

  Witam ! Chciałbym prosic o porade w pewnej sprawie, a wygląda ona tak: Moj ojciec 40 lat temu dostał służbowe mieszkanie od policji, niestety ostatnio (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane