Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w ustawach podatkowych

  piszemy w artykule: Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych na 2007 rok Z czego wynikają zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych? Ustawa z dnia 27 października 2006 r. o zmianie (...)

 • Drobni przedsiębiorcy, a zwolnienie z podatku od towarów i usług

  niższa niż wartość rynkowa, dla określenia momentu utraty mocy zwolnienia od podatku, uwzględnia się wartość rynkową tych transakcji.   Czy jest możliwy powrót do zwolnienia od podatku (...)

 • Zmiany w PIT na 2007 rok

  %. Wzrosną jednak progi podatkowe i kwota wolna od podatku. W 2007 roku progi podatkowe będą one na poziomie: 43.405 zł i 85.528 zł, a kwota zmniejszająca podatek w pierwszym przedziale (...)

 • Porada prawna na temat progi podatku 2011 rok

  Nie szukaj dłużej informacji na temat progi podatku 2011 rok, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  - organ rentowy w rocznym obliczeniu podatku sporządzanym za rok, w którym dokonał zwrotu składki, dolicza do podatku obliczonego zgodnie z art. 27 kwotę tej składki.12. Różnicę (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  ; oraz zmiany w zakresie podatku u źródła (ang. withholding tax / WHT) w ramach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  , wykazać i doliczyć kwoty uprzednio odliczone. Doliczeń do podatku dokonuje w kwotach faktycznie odliczonych. Podstawy prawne: Artykuł 12 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  : ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Tekst jedn. Dz. U. 2012 r. poz. 361 ze zm.); Ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  jest instytucja podatku naliczonego. Stanowi ona podstawowy element konstrukcyjny tego podatku , a zarazem jest wyrazem zasady neutralności podatku od towarów i usług. Zgodnie z art. (...)

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

  sprzedaży lub zamiany. Z kolei np. Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dn. 28 stycznia 2011 r. sygn. akt IPPP1-443-1173/10-3/PR: stwierdził, że „opodatkowaniu podatkiem

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  aluminium oraz segmenty ścienne wypełnione płytą warstwową z okładziną aluminiową 44 ex 25.12.10.0 Drzwi i progi drzwiowe, okna i ramy do nich, bramy, żaluzje oraz ścianki działowe (...)

 • Uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym

  oraz przepisu przejściowego dotyczącego zmian w Kodeksie cywilnym -  które wejdą w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia, tj. 1 marca 2019 r.; ustawie o podatku rolnym, ustawie (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  odpowiadającej 30-krotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy (wysokość rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne (...)

 • Pakiet Przyjazne Prawo

  marca 2004 r. o podatku od towarów i usług przewidziano zatem, że podatnik zarejestrowany jako podatnik VAT czynny może rozliczyć kwotę podatku należnego z tytułu importu towarów (...)

 • Opodatkowanie niepodzielonych zysków spółki kapitałowej w przypadku jej przekształcenia w spółkę osobową

  dnia 6 listopada 2008 r. Dz. U. 2008 Nr 209, poz. 1360 o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych

 • Zmiany w podof od 1 stycznia 2007 r.

  działalność gospodarcza, 2007 rok, nowelizacja ustawy o PIT, progi podatkowe, stawki podatkowe

 • Odsetki od podatku od nieruchomości

  Podatnik od 2007 roku opłaca podatek od nieruchomości. Nie otrzymał decyzji odnośnie podatku od nieruchomości za 2010 rok. Natomiast w 2011 roku otrzymał decyzję dot. podatku od (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  jednolity: Dz.  U. 2011 r. Nr 177 poz.1054 ze zm.); rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania (...)

 • Wynagrodzenie wypłacane przez komornika

  płaci składkę ZUS? Odnośnie kwestii podatku dochodowego, jeszcze w zeszłym roku podatnik otrzymujący zaległe wynagrodzenie za pośrednictwem komornika samodzielnie rozliczał się z urzędem skarbowym (...)

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2018 rok

  roku poprzedzającego rok podatkowy, określonej na rok zakończenia inwestycji. Limit ten, począwszy od 2002 r. wynosił: w latach 2002-2007 – 189.000 zł, w 2008 r. – 212.870 zł, w (...)

 • Nieujawnione źródła przychodów – trzeba pilnować wydatków

  darowizny Zgodnie bowiem z nowymi przepisami ustawy o podatku od spadków i darowizn (art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn), zwalnia się od podatku nabycie własności (...)

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży

  prawo nie przysługuje, podatnik jest obowiązany do odrębnego określenia kwot podatku naliczonego związanych z czynnościami, w stosunku do których podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia (...)

 • Reforma stawek VAT!

  finansów. Przewiduje on zmiany w ustawie z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, które mają na celu powiązanie poziomu stawek tego podatku ze stanem finansów (...)

 • Mały podatnik w podatku dochodowym

  podatku dochodowego, gdyż podatnikami tego podatku są wspólnicy tych spółek. Dla przykładu, spółka jawna jest podatnikiem podatku VAT, ale podatek dochodowy płacą (...)

 • Jakie ulgi podatkowe w 2011 roku?

  dopiero w grudniu. Wspomniana kwota przysługuje na cały rok podatkowy. Internauci odliczą dostęp do sieci Osoby korzystające z internetu w miejscu zamieszkania odliczą od dochodu za 2010 rok (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  bowiem kontrolować nasze zeznanie. Odliczysz sprawdzanie e-maila poza domem To jednak nie jedyne ułatwienie w PIT za 2011 rok. Kolejną nowością jest możliwość odliczenia ulgi nawet wtedy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • najniższa krajowa 1500 zł !!!!!!!

  Witajcie!!! Resort pracy proponuje, aby podnieść od 1 stycznia 2012 roku płacę minimalną do 1500 zł - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak. MPiPS (...)

 • Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

  Witam, Bardzo proszę o pomoc w pewnej dość złożonej sytuacji, dot. podatku od sprzedaży nieruchomości, nabytej wcześniej poprzez spadek i jego (...)

 • Odliczenie internetu

  Witam, Prosiłbym o poradę w sprawie odliczenia od podatku wydatków na internet. Moja sytuacja wygląda następująco. Cały 2011 rok mieszkam we Wrocławiu (...)

 • skala podatkowa 2011

  Witam Jaka sklala podatkwoa w roku 2011?Jakie zmiany?Z góry dziękuję za informacje polecam przydatną tabelę z informacjami dotyczącymi skali podatkowej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane