Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odprawa z tytułu rozwiązania stosunku pracy

  zatrudnionego na umowę o prace na pół etatu na czas nieokreślony do zwiększenia wymiaru czasu pracy do pełnego etatu bez jego zgody. Jeżeli pracownik nie wyrazi zgody na zwiększenie (...)

 • Zwiększenie etatu i podwyżka

  Pracownik zatrudniony był dotychczas w wymiarze 1/4 etatu na czas określony (1 rok). Jednakże po 5 miesiącach trwania umowy pracodawca zaproponował mu zwiększenie wymiaru czasu pracy do 1/2 etatu

 • Zatrudnienie nauczyciela na podstawie mianowania w niepełnym wymiarze czasu pracy

  z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 97 poz. 674 ze zm.) w brzmieniu ustalonym ustawą z dnia 15 lipca 2004 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz o

 • Opinia prawna na temat prośba o zwiększenie etatu - wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prośba o zwiększenie etatu - wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop na poszukiwanie pracy

  dwutygodniowego wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego przez pracodawcę pracownikowi przysługuje zwolnienie na poszukiwanie pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Wymiar zwolnienia wynosi: 2 dni (...)

 • Więcej obowiązków bez podwyżki

  jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. § 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, (...)

 • Te zmiany w prawie mają odmienić pośredniaki

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra pracy i polityki społecznej. Wzrost

 • Zmiana wynagrodzenia a wysokość alimentów

  możliwości zarobkowe z tego powodu, to zobowiązany będzie miał prawo sam wytoczyć powództwo – o obniżenie alimentów. Prawdopodobne zwiększenie się zarobków żony nie ma większego (...)

 • Obowiązek tworzenia ZFŚS w trakcie roku

  uzgodnienia z pracownikiem wybranym przez załogę do reprezentowania jej interesów. Art. 4 nie dotyczy jedynie pracodawców ze sfery budżetowej. pracodawca, fundusz, ZFŚS, tworzenie, zatrudnienie, zwiększenie

 • Ustalenie podstawy wymiaru

  omawianym stanie faktycznym ,tylko gdy stwierdzi niezgodność z prawem działania pracodawcy oraz pracownika. Tak więc, jeżeli zwiększenie wynagrodzenia pracownika było rzeczywiste (a nie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • fałszowanie podpisu na umowie o pracę

  Poprosiłam o zmianę umowy z całego etatu, na 1/2etatu, prośba została przyjęta i umowa zmieniona ale dowiedziałam się o tym po 5-ciu tygodniach (...)

 • MOPS mowi NIE :(

  Jestem osobą samotnie wychowująą dziecko. Dostawalam zaliczke alimentacyjną w wys. 300zl. Gdy podjelam prace (na caly etat) dochód moj sie zwiekszyl, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane