Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezpieczenie w KRUS a wynajem lokali

  dochodów z tytułu najmu zalicza się do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej z art. 10 ust. 1 pkt. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  ." (Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 30 października 2002 r., sygn. akt II SA 1956/2002, LexPolonica nr 358842).   „Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 6 września (...)

 • Wypłata nadpłaconych składek ZUS

  zdrowotne pobrać i jaki PIT wystawić na zwrot nadpłaconych składek? Zgodnie z art. 12 ust.1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za przychody ze stosunku służbowego, (...)

 • Opinia prawna na temat prośba o wydanie duplikatu pit z zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat prośba o wydanie duplikatu pit z zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenie podatkowe wykonawcy dzieła

  Podpisaliśmy umowę o dzieło z osobą nie będącą naszym pracownikiem. Jakie dokumenty (PIT) muszę wysłać do urzędu, jakie przekazać tym osobom? Proszę o informację o (...)

 • Bezpieczny podpis elektroniczny coraz popularniejszy

  . wniosku płatnika składek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek). Do końca listopada 2008 r. wydanych zostało ponad 80 tys. kwalifikowanych certyfikatów.Więcej (...)

 • Pobrane zaliczki w PIT-11

  urzędu skarbowego właściwy w sprawach opodatkowania osób zagranicznych - imienne informacje sporządzone według ustalonego wzoru, z zastrzeżeniem ust. 5. Informację, o której mowa w zdaniu (...)

 • Odpowiedzialność nabywcy za składki ZUS

  zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami  (o ile ZUS zgodzi się wydać takie zaświadczenie) będzie służyło przede wszystkim uzyskaniem dowodu na to, że nabywca dochował należytej (...)

 • Gdzie zgłosić zgubione prawo jazdy

  zamieszkania, ( w uzasadnionym przypadku - właściwego ze względu na miejsce czasowego pobytu ) starosty o wydanie wtórnika ( duplikatu ) prawa jazdy. Zgodnie bowiem z art. (...)

 • Jak ubiegać się o refundację wynagrodzenia i składek ZUS niepełnosprawnych pracowników?

  kolejnej umowy o pracę, rozwiązania umowy o pracę w związku z przejściem pracownika na emeryturę, obniżenia wymiaru czasu pracy na mocy porozumienia stron, rozwiązania (...)

 • Rozłożenie zadłużenia w ZUS na raty

  wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Zostanę o tym poinformowana pismem. Dodam że ponad rok temu wystąpiłam do ZUS z prośbą o wydanie oświadczenia o niezaleganiu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Możliwość uzyskania paszportu dla dziecka bez wyrażonej zgody ojca

  Ojciec dziecka od lat unika z nim kontaktów. Nie jest znany adres jego zamieszkania ( brak zameldowania potwierdzony przez CBA) oficjalnie nigdzie nie (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane